Felch kirjutas:
Teine võimalus onleks vähendada järjestikkonde mahtuvust. Tööajal toimiv on enamasti 47nF/400V (too 2,7 või 2,2nF on vaid süüteks!). Kui sinna panna tiba pisem, nt. 33nF, peaks töösagedus tõusma ja vastavalt lambi heledus kasvama.
Sageduse tõustes peaks voolu piirava drosseli induktiivne takistus ju suurenema ja seega vool kahanema? Ja kui ma teooriat meelde tuletan (Abo. Elekroonikalülitused
), siis määras sedalaadi generaatorite sageduse ära eeskätt tagasisidetafo magnetilised omadused? Või oli see kala saba suhe tema ümbermõõtu. ((Vabandust, eelnev oli väike rumal nali - tuli meelde et tegu on akvaristikafoorumiga
))
Tegelikult ega neist säästuka adapteritest vist jah väga töökindlat lahendust ei saa - selleks tuleb sealt enamus olulistest juppidest paremate vastu välja vahetada ja see teeb asja rahaliselt mõttetuks.
Felch kirjutas:
Ah jaa, töötab krempel umbes 57 kHz juures.
Aga ikkagi on see asi nadi. Vaatasin et Digikey-st saaks espegiaalseid kive (IR2159) tellid $6 eest. See kivi on tunduvalt asjalikum: dimmib, kontrollib lampi ja ei lase teda ega ennast maha põletada. Vajadusel suudab uue süütamise tsükli orgunnida. Mida arvate?
Mis see digikey on?
Päris huvitav, kas saaks näiteks 900.- maksva reguleeritava lambi toite asendada endavalmistatuga piirdudes vaid 300-500.- krooniga? Vaadates skeemi tundub seal päris palju nakerdamist olevat - alla on vaja korralikku plaati ja osa mähiseid tuleb arvatavasti ise teha.