Felsh kirjutas:
Kui töötab, siis ikka sobib (elementaarne
). See skeem on lihtsam, ei ole eesotsas seda PFC astet, see tähendab 1trafo on vähem.
(ma teen asja ikka keerulisemalt, kui vajalik... PFC on vaja siis, kui võrgupinge on 120v) 220v pingele sobivad mõlemad skeemid.
Ise joonistasin plaadi selle mõttega suurema, et on lihtsam kokku panna, trafod ka vähe suuremad (lihtsam ise teha, vist soojenevad ka vähem).
Pindmontaaži detaile ei kasutanud, chipid ka tavalised.
Väiksem plaat selle poolest parem, et vähem ruumi võtab.
IR-i kodulehel on kusagi saada selline proge, öigemini väga piltlikult illustreeritud suur tabel, milles on olemas rida erinevaid skeemilahendusi
IR21592 peal (IR21593 on mõeldud compact torudele, mingi väike erinevus neil.) T8, T5 erineva võimsusega torudele.(erinev. võimsusel erineva nominaaliga jupid.)
On skeemid kus saab kasutada 2 toru paralleelselt ühe ballasti järel. Seal sees veel mingi voolu ühtlustamise trafo. Kui üks lamp ära väsib, ei käi teine ka.
Korraliku ballastiga peaks T5 toru olema elujõuline vähemalt 5-6 aastat, kui uskuda tootja infot. Kui torude hulk kaane all on väikese varuga ja neid dim. ballastiga kasutada oletame 80% võimsusel (luminofoorlambi spekter ei olene võimsusest), ei oleks torude vahetamise peale vaja reaalselt mõelda. Dim ballast muidu ka ilus asi.
See värk tasub tegemist kindlasti.
A-kaablis oli IR21592 vist 130+km, alates 25tk natuke odavam.
Kui see ballasti mõte kasutajasõbralikuks vormistada (nagu mingi konstruktor või nii, montaažiplaat ja peotäis vajalikke nublakaid, manual ka kaasa) võiks huvilisi olla palju.