foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Välisfilter
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 17, 2020 07:35 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 29, 2004 06:07
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn
Kümme aastat on möödunud ajast mil viimati akvaariumit pidasin ja siis omasin filtreid Eheim ja JBL. Aga elu läheb edasi, tehnika areneb ja turule tulevad uued tegijad. Mõtlesin algatuseks käivitada ca100l akvaariumi ning seoses sellega tahtsin teada mis on praegu korralikumad tootjad, keda oma valikutes eelistada.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 18, 2020 09:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Midagi pole otseselt muutunud- ehk ikka Eheim on parim

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 26, 2020 03:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 22, 2004 03:58
Postitusi: 231
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
rroomm kirjutas:
Midagi pole otseselt muutunud- ehk ikka Eheim on parim

Võib-olla on tõesti parim, aga kas ka "Best Bang for Your Buck"?
Kas bakterite kooslus elab plastkastis sellepärast paremini/ halvemini kui seal kasti peal on Eheim/JBL/vms. logo, arvan, et mitte.

_________________
Reisid korraldab: http://reisikorraldaja.ee/


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 28, 2020 01:07 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Hinna-kvaliteedi suhtes ei pruugi eheim parim olla.
Plastkast/kest ja bakterid ei puutu üldse asjasse. Filtri paremuse määrab ikka kestvus ehk eluiga ja hinna/kestvuse suhe.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2020 12:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ma poleks enam niiväga kindel et Eheim on parim - ehkki jätkuvalt on Eheim kindla peale minek ja hea kvaliteediga.
Ise aga ostaks hetkel hoopis Oase. Kuna pole veel omanud, on kvaliteedi kohta raske midagi kindlat öelda - aga kes omavad, need kiidavad. Ja räägivad sellest, et Oase-l on kanisterfiltril eelfilter, nii et enamasti pole vaja kogu filtrit puhastamiseks lahti kiskuda. See on tubli pluss.
Aga JBL vs. Eheim valiks ise kõhklematult Eheimi, mul hetkel käigus mõlema firma kanisterfiltrid.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2020 09:21 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 23, 2016 08:02
Postitusi: 89
Pildid: 8
Asukoht: Elva
Aga millepoolest see JBL kehvem on? Mul on JBL 1501 juba 4 aastat kasutusel olnud ja ei ole nagu aru saanud et midagi viga oleks. Võibolla ei oska kõigele tähelepanu pöörata.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2020 12:18 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Minul on kaks JBL välisfiltrit ja pole ka midagi halba öelda. 901 ostsin kasutatuna aastaid tagasi,käib siiani veatult.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2020 03:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Eks välisfiltriga on nii nagu autoga - kui omad mingit kindlat marki, siis kui just mingit suurt probleemi ei teki, siis harjub ära ning tundub et see ongi see kõige parem. Teistel filtritel on asjad teisiti, ehk siis tundub et - valesti. :)
Ise omal ajal sundisin end JBL ostma, et oleks kursis mõlema tootja riistapuudega - Eheim oli mul varem ning olin sellega tegelikult rahul. Eheim on siis mul 2028 ja ostsin JBL e901.
Mis siis mind häirib? Tegelikult mõlema filtri juures häirib mind voolikute ühendamise pesa. Eheimi oma käib lihtsalt raskelt lahti, kahtlustan et see on konkreetse eksemplari eripära. Samas Eheimi oma tundub mulle loogilisem. Eheimil on voolikute ühendamise ploki sees indikaator, mis näitab, kuivõrd filter on ummistunud - sellel ise väärtust ei näe, sest filter on kapis ja seda pidevalt vahtimas ei käi (seda enam et kaaskondsed on kapi ümbruse barrikadeerinud igasugu kolaga), pigem ikka veevoolu järgi vaatan, millal on vaja lahti kiskuda. Aga selles voolikute ühendamise plokis on kraanid, mis kipuvad ummistuma. JBL-il on see märksa rohkem probleemiks ja ka puhastamine on pisut trikiga - peab esmalt käsitsi ploki sees olevad nublakad keerama sellisesse asendisse, et kraanid on avatud, alles siis on võimalik seest lõpuni puhastada. Tean, et on mitmeid kodanikke, kes on olnud hädas JBL filtri aina kahaneva läbivooluga ning põhjus on olnud justnimelt nendes kraanides. Kogu see voolikuploki konstruktsioon on minu meelest Eheimil parem.
Käsipump on mõlemal suhteliselt saast. Võimalik, et kui seda tihti kasutaks, toimiks paremini. Aga üldiselt on voolikust täis kallamine enne käivitamist küll tüütum, aga annab parema tulemuse.
Eheimi olen pidanud harvemini puhastama - aga see on taas subjektiivne näitaja, sest akvaariumid pole ju päris samasugused.
Edasi, müra. JBL on pidevalt teinud märksa rohkem müra, lisaks on tal perioodid mil ta arusaamatul põhjusel kukub eriti kõva häält tegema. Ning probleemiks pole see, et õhk on sees (on juba nädalaid käinud vaikselt ja siis äkki hakkab lärmama). Eheimiga oli korra ka omapärane lugu, hakkas aeg-ajalt tegema mingit kõrgsageduslikku vilinat. Kiskusin filtrit lahti ja ei saanud pihta, milles asi - kõik puhas ja korras. Siis üks akvarist soovitas voolikud ära vahetada - et voolikud on aastate jooksul jäigaks muutunud ja kuskil tõmbab õhku vahele vms. Tundus raskesti usutav, aga kuna paremat ideed ka polnud ja voolik pole teab mis kallis, proovisin ära ja tõesti toimis. :shock:
Ja siis selline lugu, et korra peale puhastamist JBL enam käima ei läinud. Proovisin palju kordi, kiskusin nii lahti kui üldse on võimalik - ei midagi. Olin juba valmis minema poodi uue filtri järgi, aga tegin siis veel viimase katse ning oh imet, hakkas tööle. Selline tunne, nagu oleks tal sees mingi kaitsemehhanism rakendunud vms. Igatahes peale seda on ta jälle töötanud.
Ehk siis tegelikult kõlbavad kasutada nii Eheim kui JBL, eks see ole pisut maitse küsimus. Eheim on konservatiivne ja usaldusväärne, JBL nagu alles otsib oma teed ja kõik pole nii ajas testitud ja läbimõeldud.
Veel. Omal ajal Albert hakkas ka JBL filtreid müüma, enne olid Eheimi filtrid. Ja mõne aja pärast loobus JBL-st ja kolis tagasi Eheim peale. Liiga palju probleeme olevat JBL kanistritega tekkinud, ka tema meelest oli Eheim kvaliteetsem.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2020 05:02 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 23, 2016 08:02
Postitusi: 89
Pildid: 8
Asukoht: Elva
Aga Eheimi eelfilter on küll hea, mul neid 2 tükki üksteise otsa pandud. Seda on väljastpoolt näha kui puhastust vajab Siis ei peagi JBL 1501 rohkem kui korra aastas puhastama. Mul pole JBL küll kunagi mingit lärmi teinud, ei kuulegi kui ta seal all kapis käib.

_________________
360 & 51


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2020 06:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
vanapagan kirjutas:
Aga Eheimi eelfilter on küll hea, mul neid 2 tükki üksteise otsa pandud. Seda on väljastpoolt näha kui puhastust vajab Siis ei peagi JBL 1501 rohkem kui korra aastas puhastama. Mul pole JBL küll kunagi mingit lärmi teinud, ei kuulegi kui ta seal all kapis käib.

See eelfiltri jutt on muidugi tõsi. Alternatiiv on svammfilter sissevõtu otsa, tehakse lausa spetsiaalselt selleks sobivaid, ntx https://www.aliexpress.com/item/1926949129.html


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2020 06:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Väike ülevaade sellel aastal parimateks peetavatest kanisterfiltritest: https://aquariumstoredepot.com/blogs/ne ... rs-reviews
Peab küll arvestama, et ülevaade on kokku pandud USA-s, ntx JBL seal minu teada esindust ei oma.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2020 01:57 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 29, 2004 06:07
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn
Tundub ikkagi,et tuleb Eheimede poole vaadata. Mul kunagi oli Eheim Ecco 2234 Comfort. Seda filtrit oli suht lihtne käsiseda ja tema kõige suurem võlu seisnes selles, et talle oli lihtne juppe saada. Vist tänasenigi on isegi veel sellele isendile juppe saada. JBLiga kogemus puudub. Tema kasutus oli küll ebamugavam, aga kui töötas siis töötas. Teda ei õnnestunud mul ära lõhkuda. Kuidas teiste tootjate varuosade sadavus täna on?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2020 09:08 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 23, 2016 08:02
Postitusi: 89
Pildid: 8
Asukoht: Elva
Mis seal siis ära kulub et varuosi vaja on? Kui asjadega mõistlikult ümber käia et ise midagi ära ei lõhu siis nagu poleks seal midagi katki minna. Või laguneb Eheimil midagi ajapikku ära et varuosi vaja läheb?

_________________
360 & 51


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2020 09:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Mul töötavad kaks Eheimi 3 juba üle 5 aasta, üksi filtri osa pole remonti vajanud.

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2020 10:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No kanisterfiltritel vahel lähevad kaane kinnitused katki. Vahel tihendid väsivad ära. Impellereid müüakse eraldi, järelikult ka nendega juhtub miskit.
Aga samas pole ka mul kõigi nende aastate jooksul läinud vaja ühtki juppi tellida. Küll on purskkaevu pumpadega igasugu jamasid olnud, sealhulgas impelleri lagunemine.


Üles
 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver