foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2020 10:57 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Tea kas sobib siia teemasse,aga ma viskasin JBL välisfiltritest svammid välja ja asendasin pallidega.Ehk siis filtris on ainult pallid ja torud. Kas on oht,et ilma svammideta lüheneb pallide ja torude eluiga,ummistuvad kiiremini? Millegipärast need svammid on JBL filtritesse tehase poolt määratud,aga kas neid ka tegelikult vaja on,seda tahaks teada.
Svammid asendasin pallidega, kuna pallides teatavasti elab tohutult palju rohkem baktereid,seega peaks filtreerimine olema tõhusam...


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2020 11:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Dront kirjutas:
Tea kas sobib siia teemasse,aga ma viskasin JBL välisfiltritest svammid välja ja asendasin pallidega.Ehk siis filtris on ainult pallid ja torud. Kas on oht,et ilma svammideta lüheneb pallide ja torude eluiga,ummistuvad kiiremini? Millegipärast need svammid on JBL filtritesse tehase poolt määratud,aga kas neid ka tegelikult vaja on,seda tahaks teada.
Svammid asendasin pallidega, kuna pallides teatavasti elab tohutult palju rohkem baktereid,seega peaks filtreerimine olema tõhusam...

Jah, ummistuvad kiiremini. Esimeses kihis selle jämeda svammi mõte ongi just igasugu sodi kinni püüdmine, et see ei ummistaks järgnevat meediat.
Eks kanisterfiltris palju sõltub ka sellest, milleks ja kuidas kasutatakse. Võib kanistrisse panna ülivinge meedia, mis pakub bakteritele väga suurt pinda. Aga kui bakteritele toitu pole, siis see kõik jääb ju kasutamata, ntx korraliku taimeakva puhul ei tarvitse bateritele kuigi palju miskit üle jääda. Taimeakvas mõned on kanisterfiltri sestap üsna puhtaks rookinud - suurt bakterite kolooniat pole ju taimeakvas sinna oodata, pigem saab vähese meediaga pikemalt läbi, ilma et ummistuks. Olen ka ise igasugu variante proovinud taimeakva taga, suurt vahet küll ei märganud. Samas ahvenate akvas võib heast meediast palju kasu olla. Mõni tahab kanisterfiltriga ka peenfiltreerimist teha, teine jälle kasutab selleks eraldi kiirfiltrit või ei hooligi sellest eriti.
Muidu kõige paremaks bioloogilise filtreerimise meediaks paljud peavad Seachem Matrix-i. Ja sellele täienduseks pruugitakse Purigen-i (mitte enam bioloogiliseks filtreerimiseks).


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 10, 2020 05:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 22, 2004 03:58
Postitusi: 231
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Švammidest: mina enda eheimis (Prof4) seda peenfiltreerimise (valge vatt) kihti pole kunagi kasutanud,
Pilt
Aga seda eelfiltrit (kõige pealmine, sinine) puhastan tavaliselt siis kui akvas vettki vahetan (ca 1,5 nädala tagant), samuti lükkan harjaga läbi voolikud ja filtri vee allavoolu kanali. Filtri alumine ots "kestab" 2-3 kuud hoolduseta.
Voolikute kinnitumise "pesa" käib minu filtril kah väga raskelt, aga arvan, et seal need kummitihendid (detail 7428680) on lihtsalt kõvaks läinud ja tuleks värsketega asendada - muud takistust ei saa olla :-)

_________________
Reisid korraldab: http://reisikorraldaja.ee/


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Reede Dets 11, 2020 07:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Maaks kirjutas:
Švammidest: mina enda eheimis (Prof4) seda peenfiltreerimise (valge vatt) kihti pole kunagi kasutanud,

Selle valge vatiga on see häda, et kui kasutada, siis peab filtrit tihti lahti võtma. Ma ka ei kasuta seda, töötab vastu kanisterfiltri kasutamise tavapraktikale - ma ei mäleta, millal viimati kanistri lahti võtsin, nii ammu oli see.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 12, 2020 06:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 21, 2004 12:37
Postitusi: 73
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Tere!

Mul samuti Eheim 4+ 600, praeguse seisuga töötab väga hästi. Töös olnud nüüd pea kaks kuud, võtsin eelmise veevahetuse ajal korraks lahti aga seal suurt saasta ei olnud. YouTube'ist paari videot vaadates soovitati need plastikust "makaronid" sealt välja visata. Nii ma ka filtrit käivitades tegin, asendasid 2 korvi sisu, kõige alumisse sai sinine švamm ja keskele panin prooviks kergkruusa kunas oli kodus olemas. Kergkruusaga tekkis see jama, et osa ikka kerkib pinnale kui lahti võtta filter ja edaspidi peaks ikka vist asendama mingi muu keraamikat.

_________________
500 l, uus algus 05.11.2020


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfilter
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 22, 2021 02:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 22, 2004 03:58
Postitusi: 231
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Maaks kirjutas:
Voolikute kinnitumise "pesa" käib minu filtril kah väga raskelt, aga arvan, et seal need kummitihendid (detail 7428680) on lihtsalt kõvaks läinud ja tuleks värsketega asendada - muud takistust ei saa olla :-)

Vahetasin rõngastihendid ära ja nüüd käib voolikute lahti ühendamine suht kergelt - isegi mul naine saaks hakkama :D

_________________
Reisid korraldab: http://reisikorraldaja.ee/


Üles
 [ 21 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver