foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 29, 2015 01:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
Hoi!

Küsimus on ajendatud minu "saagast" katkise välisfiltriga, mis omaniku äraolekul suht vesise lahenduse leiab.

Ehk siis sise- ja välisfiltri pro ja contra:

Endal on 180l nurgakas ja siiani oli välisfiltriga suht positiivne kogemus, puhastasin 2-3X aastas, madal müra ja voolutarbimine.
Miinuseks oli visuaalne voolikureostus, mis oleks koos tausta paigutamisega kadunud aga nüüd enam seda kolakat ei liiguta ja auke ka akvasse ei puuri.

Olen kasutanud ka sisefiltrit aga see kippus švammfiltriga suht kiiresti oma jõudlust kaotama ja puhastamiseks pidi ikka käised üles käärima.
Samas on filtri leke väliskeskonda välistatud.

Kuna ise olen (eba)regulaarselt kodust eemal ja naispere peale söötmise asjaga ei tegele, siis läkski mõte uuestui sisefiltri peale ära.

Kas korraliku filtrimeediaga saaks hooldusvälba pikemaks? Kuidas tagada ühtlane filtreerimine kogu akva ulatuses? (Välisfiltril oli sisend ja väljund eraldi nurkades)

Ehk soovitate midagi?

Ega need välisfiltrid nüüd iga päev ka katki ei lähe aga.....

edu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 29, 2015 04:52 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
See on selline nii ja naa asi. Olen isegi seda vaaginud. Võimalusi on mitmeid, aga alustan algusest.

Mul on väike 18L akva, kus on sees filter ainult vee liigutamiseks ja vee "poleerimiseks" (et vesi oleks kristall-selge). Bioloogiline "filtreerimine" toimub paksus poorses põhjapinnase kihis. Selleks, et see toimiks ei tohi olla palju kalu ja muud elusat (krevetid, teod) ning PEAB olema kena taimestik ja valgus, et seda jama põhjapinnasest "ära süüa".

Selleks, et see asi toimiks ka suures 180L akvaariumis peab loodubuma enamikust kalades, aga see on siiski võimalik. Palju kiiresti kasvavaid taimi ja suhteliselt kiire vooluga svamm-sisuga filter.

Nüüd kui on plaanis ikkagi pidada korralikku kalasuppi võiks filter kah tegeleda suuremat sorti bioloogilise filtreerimisega ja enamike filtrite sisse saab mahutada kena hulga bio-meediat, aga enne kui vesi bio-meediast läbi läheb on vaja see puhastada, mis eeldab svamme ja seega "sööb" ära kogu ruumi bio-meedia tarvis.
Võimalus on tõsta suurem osa svammist välja ja jätta ainult filtrivatt sisse ning täita ülejäänud osa biomeediaga, aga... Sisuliselt iga veevahetusega võiks vahetada siis filtrivatti, ehk hooldusintervall läheb väga tihedaks.
Järgmine võimalus on svammid välja tõsta ja lõigata väikse auguga svamm enne bio-meediat. Hooldusintervall on pikem, aga vesi ei ole päris nii puhas nagu võiks olla. Lisaks siis svammi pesemisele/vahetamisele tuleks aegajal pesta/loputada ka bio-meediat.

Uurisin hiljuti just sisefiltrite turgu ja kõige toredama tundusid mulle JBL'i Crystalprofi i-seeria ning suuremad Hydor'i filtrid. 180L sisse jääb läbivoolu natuke väheks küll, aga 2tk JBL Greenline M pikendatud versiooni ja veel üks "powerhead" tüüpi pump vee korralikuks ringluseks töötaks kah väga hästi (nimelt mahub Greenline M väga suurel hulgal bio-meediat, sest ta on seest tühi ja täitmata). Kui tahad mugavust, siis Juwel'i filtreid mugav hooldada, ja peaksid töötama kah väga hästi.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 31, 2015 10:43 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
Endal olen Hydori sisefiltri kopsikusse teinud põhja alt risti läbi 2 väljavõtet wirsbo liitmikest, mille küljes svammist filtrid.
https://www.google.ee/search?q=Sponge+f ... d=0CB0QsAQ
Kõige paremad ja suuremad olen leidnud Tartu mnt. poest. ( Nüüd vist juba asub uues kohas Stocmannile ligemal...)

Alguses sai katsetatud ühe svammfiltriga, aga siis läks veevool kiirelt väiksemaks.
Hydori kopsiku täitsin Sera Siporaxiga (pidi hea olema ). :)

Svamme pesen mõne kuu tagant...

Vatiinilaadset materjali kasutaks ainult nende Juweli filtritega,millel on pealmise kihina ja ei pea filtrit akvast välja võtma...


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 31, 2015 12:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Teemaalgatajale - viewtopic.php?t=24906

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver