foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 08, 2011 12:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 15, 2007 11:11
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Ehk oskate soovitada, nimelt on mul 112L Juweli akvaariumis 4-5 aastat töötanud Eheimi sisefilter (svammi olen vahetanud). Kuid tundub, et see filter hakkab väsima ning peaksin ta peagi välja vahetama. Seega olen nüüd dilemma otsas, et kas minna välisfiltri peale või osta uus sisefilter. Foorumit igatpidi uurides ei saanudki selgust, et mis oleksid ühe või teise eelised. Suurimaks plussiks, mis foorumit lugedes välja tuleb, et välisfiltri puhatusvälp on pikem. Kuid sisefiltri kasutajana ei ole mul rakse iganädalase veevahetuse ajal ka raske svammi veidi üle loputada. Seega küsimus, et kas välisfilter on suuremat investeeringut väärt?

Tänan juba ette kõiki vastajaid!

Elanikeks on mul 5 mõõksaba, 2 ancistust, 1 labeo, 10 leinasalmleri. Kasvab 5 taime. (pilt ka albumis olemas).

_________________
Juwel 112L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 08, 2011 12:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Välisfiltril on mitmeid eeliseid - akvaariumis on vähem silma riivavat kola, akvaariumis ringleva vee hulk kasvab (kanisterfilter mahutab ise tubli portsu vett), välisfiltrisse saab vajadusel panna mitmesugust meediat ja suuremal hulgal kui sisefiltrisse, ning lõpuks, nagu õieti mainisid, on välisfiltri hooldusvälp märksa pikem. Välisfiltri miinuseks ongi peamiselt hind - OK, kui eriti hooletu olla siis on võimalik ka et mõni voolik võib lahti tulla ja vesi akvast põrandale lahkuda, kuid selleks peab küll tõesti väga hooletu olema või siis eriline ebaõnn tabama (panin korra kanisterfiltri nii hooletult kokku et tihendi vahel jooksis vesi välja).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 08, 2011 01:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 15, 2007 11:11
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Tänan vastuse eest!
Kas välisfilter loob ka mingid paremad tingmused akva elule või teeb akva hooldaja elu kergemaks (peale käsna pesu)? Suuurema mahuliste akvade korral jääb sisefiltril võimust puudu, kuid foorumeid lugedes on minu 112L selline kahevahel. Kindlasti on välisfiltri puhul lämmastikuring tasakaalukam. Sisefiltri svammi iganädalasel lõputamisel saavad kindlasti bakteri kolooniad kahjustada, kuid välisfiltril on filtrite pind oluliselt suurem. Kas see kiirendab lämmastikuringi?

_________________
Juwel 112L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 08, 2011 02:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Vaevalt see lämmastikuringlust kiirendab. Taimeakvas enamik baktereid on nagunii mitte filtris vaid akva pinnases, taimedel, dekoratsioonidel ning kui vesi akvas rhästi ringleb siis pole bioloogiline filtreerimine filtris väga oluline, filtri roll on rohkem backup juhuks kui akvas midagi päris untsu läheb. Kui akva on aga rohkem palja klaaskasti moodi siis ilmselt on ka filtri roll palju suurem, nagu ka juhul kui akvas elutsevad mingid suured läbustajad.
Välisfilter annab aga paremad võimalused eksperimenteerida erinevate sisudega, aga ka ntx ravikuuri järel on mugav aktiivsüsi sinna torgata. Tugeva üleasustuse korral on abiks ntx Micromec sisud, milles kui reklaami uskuda hakkavad toimetama anaeroobsed bakterid mis töötlevad nitraate ümber.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 08, 2011 06:52 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Ideoloogilisi erinevusi sise- ja välisfiltri vahel sellise akva suuruse puhul on mu arust suht mõttetu otsida. Mõlemad teevad oma töö ära. Milline Sul aluskapp on? Põhjus, miks välisfiltrist loobuda, oleks see kui välisfiltri lisakankut ja voolikuid oleks raske peita ja kui peidetud kujul oleks kankule juurdepääs tülikas. Mind näiteks ärritavad kõikvõimalikud voolikud ja juhtmed ja tolmu koguvad kastikesed kui kodus kraamima peab. Selles mõttes ma kõhkleks omajagu välisfiltri peale minekul. Aga kui see psühholoogia välja arvata siis on välisfiltrid head asjad. Hinna pärast ma teda küll ostmata ei jätaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 08, 2011 09:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Kui on akva all kapp, kuhu võimalik paigaldada välifilter ja voolikud ei jää just nähtavale vedelema, siis Isiklikult ! pooldaks kindlalt välisfiltrit!
Minul see võimalus lihtsalt puudus ja seetõttu valisingi sisefiltri.
Arvan ka, et kuni 100l akvade juures ehk saab ka sisefiltriga kenasti hakkama, aga kõik ju sõltub- kui palju taimi, millised kalad ja kui palju neid seal ringi siblib!

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2011 10:33 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Isiklikult ei näe mingit mõtet seda sisefiltrit sealt välja kangutama hakata, see on sinna üsna permanentselt kinni istutatud. Lisaks on sellels Juwel-i karbis päris palju ruumi ja sinna on võimalik igasuguseid asju lisaks panna. Ka soojenduspulk on seal kenasti silma alt ära ja selle sisu kätte saamine on igati mugav. Niiet ei ole mõtet eriti võimelda, midagi juurde see välisfilter ei anna. Investeeri oma raha kuhugi mujale parem.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2011 01:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
On tõsi, et välisfiltrit peab puhastama harva aga siiski peab. Vähemasti minu eheimil lähevad voolikud (ja kraanid) eriti kähku umbe. Vee voolukiirus kahaneb tasapisi, seda ei pruugi märgatagi. Voolikuid on tüütu puhastada ja filtrit tüütu taas käivitada. Seega mina ka ei kiirustaks vahetamisega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2011 09:18 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 07:32
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Tugeva üleasustuse korral on abiks ntx Micromec sisud, milles kui reklaami uskuda hakkavad toimetama anaeroobsed bakterid mis töötlevad nitraate ümber.
:shock: Töötlevad nitraate ümber milleks ? Redutseerivad taas ammoniaagiks ? Selline bakteriaalne protsess on kusagilt mälusopis alles. Aga mis selle mõte on ? Kasulikul kombel peaksid nitraadid "pintsli pistma" ikka taimed. Või tuleb mul hakata kooliraha tagasi maksma ?

_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.eu
www.imeiluseesti.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2011 09:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Insulaar kirjutas:
Rein kirjutas:
Tugeva üleasustuse korral on abiks ntx Micromec sisud, milles kui reklaami uskuda hakkavad toimetama anaeroobsed bakterid mis töötlevad nitraate ümber.
:shock: Töötlevad nitraate ümber milleks ? Redutseerivad taas ammoniaagiks ? Selline bakteriaalne protsess on kusagilt mälusopis alles. Aga mis selle mõte on ? Kasulikul kombel peaksid nitraadid "pintsli pistma" ikka taimed. Või tuleb mul hakata kooliraha tagasi maksma ?


Redutseerimine (denitrifikatsioon) toimub ikka ainult N2-ni mitte päris ammooniumini tagasi. Mõte on asjal, siis kui nitraatide tase on nii kõrge et kaladele juba ohtlik ja taimed ei jõua seda ära kasutada.
Protsess iseenesest on palju olulisem mereakvaariumites, kus see toimub eluskivi sees ja kus nitraatide tase korallide heaolu huvides peaksi nulli lähedal püsima.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2011 09:56 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 07:32
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
p6lts kirjutas:
Insulaar kirjutas:
Rein kirjutas:
Tugeva üleasustuse korral on abiks ntx Micromec sisud, milles kui reklaami uskuda hakkavad toimetama anaeroobsed bakterid mis töötlevad nitraate ümber.
:shock: Töötlevad nitraate ümber milleks ? Redutseerivad taas ammoniaagiks ? Selline bakteriaalne protsess on kusagilt mälusopis alles. Aga mis selle mõte on ? Kasulikul kombel peaksid nitraadid "pintsli pistma" ikka taimed. Või tuleb mul hakata kooliraha tagasi maksma ?


Redutseerimine (denitrifikatsioon) toimub ikka ainult N2-ni mitte päris ammooniumini tagasi. Mõte on asjal, siis kui nitraatide tase on nii kõrge et kaladele juba ohtlik ja taimed ei jõua seda ära kasutada.
Protsess iseenesest on palju olulisem mereakvaariumites, kus see toimub eluskivi sees ja kus nitraatide tase korallide heaolu huvides peaksi nulli lähedal püsima.

No aga mis sellest nitritist saab ? Tehakse teise bakteriseltskonna poolt jälle nitraadiks ? Ja nitraat taas nitritiks jne.. Kusjuures NO2 tuleb ju pidevalt juurde ka väljaspoolt seda "suletud ringi". Ei võta seda asja mu pisike pea :?

_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.eu
www.imeiluseesti.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2011 10:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Mitte NO2 vaid N2, ehk õhulämmastik, mida on atmosfääris ligi 80% ja vees lahustunud gaasidest vist sutsu vähem.

Seda N2 suudavad ka muidugi mõned uuesti kasutada, osa sinivetikaid näiteks, aga seda siis tõesti vaid tingimustel, kus lämmastikuühendite olemasolu on tõesti kogu taimse elutegevuse kõige piiravam ressurss.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2011 10:25 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 07:32
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
p6lts kirjutas:
Mitte NO2 vaid N2, ehk õhulämmastik, mida on atmosfääris ligi 80% ja vees lahustunud gaasidest vist sutsu vähem.
:oops: Ups, loed üht, mõtled teist. Nüüd tundub küll loogilisena...

_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.eu
www.imeiluseesti.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 10, 2011 09:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 15, 2007 11:11
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Tõesti tänan kõiki vastajaid. Tekkis ka hariv arutelu lämmastikuringi osas, mida ma foorumis olen kohanud vähe.
Tänu soovitajatele otsustasingi jääda esialgu sisefiltri peale, sest 100L puhul teeb see töö ära ja välisfiltriga asendamine ei anna minu akva elule eriti juurde.
Kuid nüüd mul lapsed juba suuremad ja vaba aega on jäänud rohkem siis on kasvanud ka huvi end rohkem harida ning katsetada akva elu ideaalse tasakaalu leidmisel.
Kuna mul taimed akvas ei kasva nagu suvel muru hoovis siis võtsin nõuks katsetada CO2 lisamist. Uurin, puurin ja teen ära.

Tänud kõigile!

_________________
Juwel 112L


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver