Nyagua on Rudi Giacomini Pilon poolt akvaristidele tehtud vabavaraline (tasuta) tarkvara. Esimene versioon ilmus 2007. Nyagua on kirjutatud java programmeerimiskeeles (NetBeans Java IDE) ning töötab Windows, Linux ja MacOS X operatsioonisüsteemidel. Nimetatud tarkvaraga on hea hallata ja katalogiseerida oma akvaariumis olevaid kalu, selgrootuid, taimi, tehnikat ning teha vajadusel statistikat.
Nyagua programmis on akvaristile täitmiseks 12 sektsiooni: Aquarium (akva), Readings (näidud, stat), Maintenance (hooldus), Expenses (kulud), Devices (seadmed), FishBase (kalade andmebaas), Fish (kalad), InvBase (selgrootute andmebaas), Invertebrates (selgrootud), PlantBase (taimede andmebaas), Plants (taimed), Utility (kalkulaatorid).
Nyagua'ga on võimalik
http://fishbase.org importida XML faile akvaariumikalade andmetega otse nyagua programmi.
Nyagua kodulehekülg asub lingil
http://nyagua.sourceforge.netWindows tarkvara allalaadimiseks asub lingil
http://sourceforge.net/projects/nyagua/ ... in_exe.zipLinux ja MacOS X tarkvara allalaadimiseks on lingil
http://sourceforge.net/projects/nyagua/ ... noarch.zipInstallatsiooniõpetus paikneb lingil
http://nyagua.sourceforge.net/instructions.phpArvutis peab olema eelnevalt installeeritud java tarkvara.
Minu enda nyagua screenshot:
/404.html Tarkvara nimi "Nyagua" on minu meelest suht omapärane kui mitte kummaline.
Oletan et selle tarkvara nimi on tuletatud ajaloolistest sündmustest ja faktidest.
Nyagua oli 19. sajandi esimesel poolel sündinud viimane Sierra-Leone sõdalasest kuningas. Aga eks selle tarkvara looja teab ise täpselt kuidas see nimi tekkis.
Kindlasti pakutakse Internetis veel akvaristika tarkvara, enamus muidugi tasulised. Nyagua suureks plussiks ongi vabavaralisus. Arvan et Nyagua on parem kui MS Office, LibreOffice või OpenOffice. Vahest isegi parem kui paber ja pliiats.