foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 52 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 24, 2005 01:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 04, 2005 01:40
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
Panin täna akvaariumisse vee sisse. Sellest järeldus, et akvaarium on hästi tehtud (lekkeid ei olnud), aga ülevool on tehtud liiga kõrgele (3cm akvaariumi äärest), see pole ju normaalne. Kui pumba tööle panen, siis ju veetase tõuseb vähemalt 2cm. Nüüd pean kõik ümber tegema :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 10, 2006 12:55 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:04
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kiire küsimus.

Kui soovin endalegi 32mm ülejooksu, siis kui suur peaks olema auk, et 32mm läbiviik (ma saan aru, et mõeldud on sisemist läbimõõtu), sellesse sisse mahuks? Või ongi läbiviigu välimine läbimõõt 32mm?
Totravõitu küsimus, kuid mis sa hädas ära teed.

Teisieks: kuna mul on plaanis teha see ülejooks tagumisele seinale, siis kui palju allpool planeeritud veepiiri peaks see olema, 20-30mm?

Olen siin paljusid selle probleemiga seotud teemasid lugenud, kuid kahjuks on piltidele ja joonistele viitavad lingid kõik katki.
Minu alandliku arvamuse poolest võiks taoliste õpetlike teemade joonised ja pildid kuidagi säilitada, et iga järgnev põlvkond ei peaks küsimusi uuesti küsima :-).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 10, 2006 11:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Ma soovitaks läheneda asjale teisest küljest - osta kõigepealt torustik ära. Ostetud juppide pealt saad siis mõõta kõik tarvilikud parameetrid.
:idea: Alati ei pruugi poes olla just seda, mida lootsid sealt leida ja siis võib juhtuda, et auk on väga vales kohas või vale mõõduga :cry:
Samuti pead tagaseinas arvestama mitte ainult vee piiri vaid ka toru põlve ja ülejooksu-kambri mõõtmeid.
Sõltuvalt veevoolu intensiivsusest jääb veetase akvas 5-20 mm üle äravoolu künnise.

Ega ma ju tegelikult täpselt ei tea, kuidas Sul see plaanitud on... :oops:
Endale tuleks silma ette midagi sellist: http://www.hot.ee/lauri1/ylevool.gif


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 10, 2006 10:18 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:04
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänan Lauri, mul on plaanis midagi just täpselt sarnast, nagu Su joonisel - võibolla vaid selle vahega, et toru tuleb ülevoolukamrisse küljepealt sisse. Muide, ei tea kas neid kambreid kuskilt ka valmis kujul saab, või tuleb need ise meisterdada? Sõpruse puiestee poes igatahes poldud sellisest asjast justkui kuuldudki.

Käisin täna siis Akvaariumistuudios, seal öeldi, et 32mm läbiviigud tulevad neile paari nädala pärast ja et auk klaasis peaks olema 34mm. 32mm PVC toru tundub aga täiesti tavaline olevat, Järve keskuse ehituspoes oli muuhulgas ka sellise läbimõõduga seda läbipaistvat voolikut, millest siin eespool kuskil juttu oli.

Seega paistab, et hetkel läheb kõik plaanipäraselt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 10, 2006 11:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Ma täpselt ei saa aru,et mis sel asjandusel WET/DRY-ga pistmist on? Või olen ma millegist valesti aru saanud.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 12, 2006 10:45 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:04
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Sellele asjandusele pistetakse külge voolik, mille teine ots lähebki wet-dry filtrisse :-P

Aga esitasin selle küsimuse siia just sellepärast, et siinses teemas on ülejooksust kõige enam juttu olnud ning just ja ainult teemaks oleva filtri jaoks on mul seda ka vaja.

Või olen mina millestki valesti aru saanud?
;-)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 13, 2006 01:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
kartul kirjutas:
... Käisin täna siis Akvaariumistuudios, seal öeldi, et 32mm läbiviigud tulevad neile paari nädala pärast ...

Repliigi korras mainin, et tegelikult saab torusid ka mujalt.
Üks teema varasemast ajast, kui Henn enda akvale torusid ostis: /tehnika/521/index.html. Samuti komistasin plastik-torude ja ühenduste otsa Paldiski mnt. trollipargi kõrval asuvas santehnika poes.

Aga ülevoolu karp on parem ikka ise kokku liimida/painutada pleksiklaasist - saab just enda akvale sobiva.


Üles
 [ 52 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver