foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tetratec ex 400 või ex 600
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 20, 2011 09:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Tere,kuna mul ruumiga kapis üsna napp ja kardan,et Tetratec ex 600 mõõtude poolest ei mahu ,siis kas on mõtet muretseda filter Tetratec ex 400,see tundub mahtuvat paremini.Kas see võib mu 96l akvaariumile liiga lahjaks jääda? (Tean,et see ex 400 on kuni 80l).
Vabandan kui on rumal küsimus...

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 20, 2011 10:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Eks ta hea ikka ei ole ju, kuna see mis pakendil kirjas, et kuni 80L, ei pruugi päris tõde ka olla, et parem ikka varuga osta! Palju sul seal kapis ruumi on? Kõrgust umbes 40cm, siis peaks mahtuma! Ex 600 mõõtmed 21x20,5x38 cm!

Alternatiiv oleks veel Hydor Prime 10, mida saad akva.ee kaudu ning zoomaailm kauplused müüvad kah hydorit!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 20, 2011 10:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
kenno kirjutas:
Eks ta hea ikka ei ole ju, kuna see mis pakendil kirjas, et kuni 80L, ei pruugi päris tõde ka olla, et parem ikka varuga osta! Palju sul seal kapis ruumi on? Kõrgust umbes 40cm, siis peaks mahtuma! Ex 600 mõõtmed 21x20,5x38 cm!

Alternatiiv oleks veel Hydor Prime 10, mida saad akva.ee kaudu ning zoomaailm kauplused müüvad kah hydorit!


Mul kõigest 31 cm,ega ma teagi kas see ex 400 sinna läheb.Selle mõõtu ma ei tea.
Ma ei saa midagi muuta ka,mul tehtud tugevdused akvaariumiriiuli alla.Neid ei julgeks ära võtta,pole kindel kas see riiul siis vastu peab.
Kaalusin seda hydro't,aga paljud räägivad,et see lärmakas.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 20, 2011 11:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Tegelikult kui ma nüüd järgi mõtlen...ma ei tea,kas nii võib,et panen filtri kõrvalkappi ja sealt veaks voolikud akvaariumini,või peab see filter kindlasti akvaariumi all asuma?Neid vooliku ühendusi annab ju keerata igas suunas :oops:

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 10:56 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Filtri võib viia akvast üks kõik kui kaugele, kuid siis pead arvestama sellega, et filtri (pumba)võimsus varu peaks olema suurem (filtrite pumbad on suht kehvakesed/jõuetud - minu isiklik arvamus). Teine miinus on asja juures see, et Tetra filtritel on kaasas täiesti läbipaistvad voolikud - kasvavad vetikat suht kiiresti täis aeglase veevoolu ja pikkade voolikute puhul ning on suht ebamugav puhastada (voolikuid). Omast kogemusest ütleks seda, et mida lühemad on voolikud/torud seda paremini süsteem töötab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 12:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
mx kirjutas:
Filtri võib viia akvast üks kõik kui kaugele, kuid siis pead arvestama sellega, et filtri (pumba)võimsus varu peaks olema suurem (filtrite pumbad on suht kehvakesed/jõuetud - minu isiklik arvamus). Teine miinus on asja juures see, et Tetra filtritel on kaasas täiesti läbipaistvad voolikud - kasvavad vetikat suht kiiresti täis aeglase veevoolu ja pikkade voolikute puhul ning on suht ebamugav puhastada (voolikuid). Omast kogemusest ütleks seda, et mida lühemad on voolikud/torud seda paremini süsteem töötab.


Elus ei olegi kõik lust ja lillepidu :( See vahemaa ei tule mul eriliselt pikk,kuna see kapp,kuhu ma sokutaks filtri,asub kohe akvaariumi kapi kõrval.Kui see on tõsi,et ei pea see filter asuma akvaariumi all,siis veel üks küsimus.Kas ta võiks asuda akvaariumiga ühel pinnal,st samal kõrgusel.Või pole see hea variant pumba tööle?

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 03:24 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Võib küll samal tasapinnal olla, muidugi hea oleks kui filtri veevõtu ava asuks natuke allpool vee tasapinda - on kergem filtrit tööle saada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 09:03 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Samal tasapinnal oleks just ideaalne, sest tegelikult pumba võimsus langeb tõstekõrgusega. Mida lähemal on pump veepinnale seda parem.
Lihtsalt välisfiltri omapära on see, et teda saab ära peita ja akvaariumi all on loogiliselt parim koht.
Kui sa saad kõrvale panna, siis jumala eest tuld.
Aga ära nende kuni jms jama, võta siuke, mis 2 parem 3 korda tunnis su akva vee läbi ajab.
Oluliselt probleemistik väheneb.

Muide enamuse filtrite võimsus mõõdetakse reklaamis niikuinii 0 kõrguselt tühjana - sulle öeldakse vaid pumba võimsus, mis meediaga ja tõstega väheneb ikka oluliselt :)
Tavaliselt on nad sõltuvalt filtrimaterjalidest umbes 2x nigelamad, kui reklaamitet :)
Ja see kuni 80L akvaariumile on ka ikka üks suur jama.
Rusikareegel on tunnis korra vesi läbi ja seda reaalselt, mitte reklaamitud speki järgi.
Taimedeta bitoobi puhul on rusikas 5 ja parim 9-10 olenevalt muidugi filtri tüübist meediast jms.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 09:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
AzA kirjutas:
Samal tasapinnal oleks just ideaalne, sest tegelikult pumba võimsus langeb tõstekõrgusega. Mida lähemal on pump veepinnale seda parem.
Lihtsalt välisfiltri omapära on see, et teda saab ära peita ja akvaariumi all on loogiliselt parim koht.
Kui sa saad kõrvale panna, siis jumala eest tuld.
Aga ära nende kuni jms jama, võta siuke, mis 2 parem 3 korda tunnis su akva vee läbi ajab.
Oluliselt probleemistik väheneb.

Muide enamuse filtrite võimsus mõõdetakse reklaamis niikuinii 0 kõrguselt tühjana - sulle öeldakse vaid pumba võimsus, mis meediaga ja tõstega väheneb ikka oluliselt :)
Tavaliselt on nad sõltuvalt filtrimaterjalidest umbes 2x nigelamad, kui reklaamitet :)
Ja see kuni 80L akvaariumile on ka ikka üks suur jama.
Rusikareegel on tunnis korra vesi läbi ja seda reaalselt, mitte reklaamitud speki järgi.
Taimedeta bitoobi puhul on rusikas 5 ja parim 9-10 olenevalt muidugi filtri tüübist meediast jms.


Minu valik langes selle suurema peale (tetratec ex 600),õnneks.Isegi oleks võinud ex 700 olla,surve suht nõrk,kuigi kraanid täiega lahti.Võibolla see filter tõesti asub liiga kaugel.Mul hea meel,et ei pidanud pikemaid voolikuid vedama,arvan,et siis oleks asi veel nirum olnud.Veepind vähemalt virvendab ilusti.Survet saab vast flöödi kõrguse reguleerimisega ka paremaks.Kui kellelgi on parem idee,siis andku aga teada.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 09:43 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
osta päris filter või ehita ise.
ex700 on isegi 100L väike kui ta asub meeter madalamal.
OK oleks ex1200. Eriti juhul kui meedia tihedama vastu vahetad, mida sa kunagi ilmselt niikuinii teed.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 09:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Oot misasja sa ajad nüüd Aza, et 96l akvaariumile panna ex1200, ma leian küll, et see oleks ikka liialt karm, see ex600 on 96l kohta piisav küll, pealegi ega seal 96l vett pole, pigem ikka natukene alla 90L!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 10:09 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
jah 100L jaoks oleks ex1200 selline paras.
Exi lahti tegemine pole ka just meelakkumine.

Aga miks oleks ex1200 100Lkastile liiga karm? Miks?

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 10:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
AzA kirjutas:
osta päris filter või ehita ise.
ex700 on isegi 100L väike kui ta asub meeter madalamal.
OK oleks ex1200. Eriti juhul kui meedia tihedama vastu vahetad, mida sa kunagi ilmselt niikuinii teed.


Oot,oot,kust sa selle meetri välja lugesid? Või saan mina valesti aru? Tihedamat meediat ma ei vaja vast,kuna mul taimi ja kalu seal nati palju hetkel.Kui tihedama meedia valin,pean filtrit kindlasti tihedamalt puhastama hakkama. :oops: Teema hakkab kuhugi ära valguma,mis tehtud see tehtud.
Ma lihtsalt avaldasin oma arvamust selle filtri kohta.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 10:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
noo kui võtad et 1200 l/h on pakil kirjas ja reaalselt teeb ta võibolla 800l/h, siis seda ei ole ju vaja 90L akva juures, mitte 100L! Piisab kui filter lööb tunnis 5 korda akva veekoguse läbi! Ja oleneb ju ka akvaariumist, konkreetselt siinse teema akva puhul ma küll ei leia, et oleks vaja ex1200! Võibolla malawi akva puhul oleks vajalik! Aga 100l malawi akva pole ka eriti mõistlik!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 11:02 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
merkake: ei ma ei kommenteerinud sinu setupi. Tavaliselt asub filter meeter allpool kasti, seepärast mainisin. Sinu samal kõrgusel lahendus ilmselt ok.
Lihtsalt versus suurem meedia maht pead tihemini puhastama.
Tihedama meedia all pidasin silmas poorsemat kui nood plast pallid, need aga vähendavad pisut voolu kiirust, eriti kui sodi koguvad.

kenno: sellest 1200 pakil kirjas jääb tõesti heal juhul 800 alles ja kuskil nädala pärast 300. Aga see selleks, tegelik omapära on oluliselt suurem meediamaht, kus elutseb vägevam seltskond tegelasi ning laiem vabadus meediaga mängida.
Kogu vee läbilöömine sõltub setupist. On kaste, kus üldse pole tarvis filtrit.
Siinse kasti puhul ma sõna ei võta, ainult nii palju, et mida rohkem, seda parem.

Ma väga kahtlen, et ex1200 suudab kogu oma meediaga meetri kõrgusele 800L pumbata...puhtana ... 400 on reaalsem. Aga keegi võiks mõõta.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver