foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 11:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
AzA kirjutas:
merkake: ei ma ei kommenteerinud sinu setupi. Tavaliselt asub filter meeter allpool kasti, seepärast mainisin. Sinu samal kõrgusel lahendus ilmselt ok.
Lihtsalt versus suurem meedia maht pead tihemini puhastama.
Tihedama meedia all pidasin silmas poorsemat kui nood plast pallid, need aga vähendavad pisut voolu kiirust, eriti kui sodi koguvad.

kenno: sellest 1200 pakil kirjas jääb tõesti heal juhul 800 alles ja kuskil nädala pärast 300. Aga see selleks, tegelik omapära on oluliselt suurem meediamaht, kus elutseb vägevam seltskond tegelasi ning laiem vabadus meediaga mängida.
Kogu vee läbilöömine sõltub setupist. On kaste, kus üldse pole tarvis filtrit.
Siinse kasti puhul ma sõna ei võta, ainult nii palju, et mida rohkem, seda parem.

Ma väga kahtlen, et ex1200 suudab kogu oma meediaga meetri kõrgusele 800L pumbata...puhtana ... 400 on reaalsem. Aga keegi võiks mõõta.


Ma hakkan tõesti juba kahetsema,et võimsamat filtrit ei ostnud-mis te jamate nüüd :P
Ehk saab kuidagi oma tööga hakkama minu akva peal.Kunagi muretsen ehk võimsama aparaadi.Antud filter sobiks siis hästi mul vähkide akvasse :roll:

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 11:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Siis ei ole vaja nii palju meediat sisse toppida ja enamus bakteritest elutseb hoopiski pinnases, mitte filtrimeedias! Selle kohta ka varem foorumis diskussioon olnud! Aga asi läheb juba väga teemast välja! Igastahes filter sai merkakesel ostetud ja paigutatud sobivaimasse kohta ning eks me näe siis kas see filtri läbivool langeb nii kiiresti kui ütlesid! Mul 200l järel jbl cristalprofi e1500 ja mul nädala ajaga ega ka kuuga läbivool ei lange, kui siis ainult et flöödi avadesse mingi jura kinni jäänud (prügiteod näiteks)!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 11:27 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Ah ole nüüd. Ma lihtsalt kirjeldasin üsna äärmuslikku situatsiooni.
Kahetseda pole sul küll midagi tarvis, pealegi on ex1200 mürarikas.
Lihtsalt puhastad oma filtrit vähe tihedamini ja ei saa üleasustust eriti tekitada.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver