üks nägemus väikese akva Led valgustusest. Asi ise sai tehtud niisama huvi pärast, akvaariumi peale ei olegi seni läinud.
passiivjahutus oleks väga kolakas, kasutasin siin 17´ laptopi ventilaatorit koos soojusjuhiga. Ventilaator käib väikestel pööretel ja 20-30w Power Led´i koguvõimsusel jahutab veel ok. 30w on vist piir, sealt üle on vaja ventilaator kiiremaks ajada ja siis hakkab kuuldavalt sumisema. Soojusjuhi vasakul poolel on veel ruumi, et spektri täiendamiseks midagi lisada.
Siin on kokku pandud väga väikese mõõduga Ledid 8tk, kasutaja
oj käest need ostsin vaatamata hoiatusele, et selliseid jubinaid millekski töötavaks kokku sobitada on väga visa:
jahutamisel tekib probleem, sest Led´i kontaktpind on väga väike ja soojuse ärajuhtimine on päris piiri peal. Tundus lihtsalt huvitav, et kogu valgus tuleks võimalikult väikeselt pinnalt ja seega annab akvas väga kontrastse pildi. Normaalse spektri saamiseks on vaja koos kasutada erinevaid Led´e.
Valgust annab nii, et otse peale vaadata ei sobi, paremalt kolmas Led ei pidanud 25w koguvõimsust sobivaks
.
üks ilma mõtteta spektri võrdlus
vasakul pool Led ja paremal pool 2700K luminofooriga laualamp
Led valgusel rohelist vähe.
toiteallikad mobla adapter ventilaatorile ja natuke aretatud laptopi toiteblokk Ledi jaoks.
PowerLedi´i toiteks on tegelikult vaja õiget toiteallikat. Igasugune aretamine ilma täpse teadmiseta ei tasu ära. Kõik "tavalised" adapterid on stabiliseeritud väljundpinge järgi ja selline lahendus ei sobi PowerLedi jaoks. Isegi kui sellisega õnnestub Led põlema saada, on kaks võimalust: põleb maha või ei anna õiget võimsust välja - mõlemal juhul raiskamine.