foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 29 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Valgusti vahetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 11:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Tere,
mul on 18w valgustus,aga oleks vaja vähemalt 48w,kuidas ma saaksin selle saavutada.Arvatavasti on 8t toru.Kust ma seda vaatan,kas lambi pealt?Kaane all on kirjas,F18W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 01:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
oleneb kui kapitaalselt soovid asja ette võtta - kas on keegi kes sind aitaks.

kuid alustuseks võiksid võta kaane maha (kui saad) ja mõõta, mis on maksimaalne pikkus mis sealt alt leiad. Samuti tee mõned pildid sealt alt.

ainult lambi vahetusga saavutad vähe- saad parandada spektrit aga see on ka kõik.

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 02:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
no üks variant oleks kasutada
kahte allolevat ballasti mille külge saad ühendada kokku 2x 2x24W T5 lambid. need mahuvad kindlasti ära ja siis oleks sul valgust 1W liitri kohta. sellise valgusega kasvata mida iganes. valguse taha kmidagi küll jääda ei tohiks.


ELXc240.863 T5 2x24/39W TC-L 2x18/24/36/40W 25.35 eurot
http://effex.ee/?pg=1&pgr=19&sgr=35&id=295

lambid ostad hästivarustatud lambi poest ja näiteks midagi allolevalt firmalt
http://www.silman.ee/upload/Brochure_Petcare.pdf

loomulikult on vaja osta juurde lambi pesad, klambrid, juhtmed kahe lülitiga.

ja soovi korral saad ka öövalguse paigaldada.
riho

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 03:59 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 27, 2006 01:36
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn
Tere,

küsi hinnapakkumine kasutaja Renxxi käest. Tema teeb väga asjalikke lahendusi.

Raul

_________________
360l
Kui kellelgi on üle krevette, võtan neid heameelega vastu, oma kaladele elussöögiks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 07:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
9snow kirjutas:
oleneb kui kapitaalselt soovid asja ette võtta - kas on keegi kes sind aitaks.

kuid alustuseks võiksid võta kaane maha (kui saad) ja mõõta, mis on maksimaalne pikkus mis sealt alt leiad. Samuti tee mõned pildid sealt alt.

ainult lambi vahetusga saavutad vähe- saad parandada spektrit aga see on ka kõik.


Appi pole mul kahjuks kedagi võtta.
Kaane all max pikkus on 75 cm ja laiust seal 8cm.
Pildid albumis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 07:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
mille jaoks see tagumine ava seal paremal nurgas on?

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 07:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
9snow kirjutas:
mille jaoks see tagumine ava seal paremal nurgas on?

Ma ei tea,see vist mingite juhtmete jaoks mõeldud.Mina kasutan seda lihtsalt õhu auguna.
See vist on küllalt suur töö,kui abilist ei leia,siis jäävad taimed kasvatamata :x
Ma ise olen Rakvere kandis.Pole nagu kuulnud et keegi tegeleks sellega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 09:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 16, 2009 10:30
Postitusi: 91
Pildid: 0
Asukoht: Kohila
Mul sama kaas ühe 18W toruga. Niisama sa lampi vahetada ei saa, need on standardpikkuses ja vastavalt pikkusele on ka võimsus. Ühe lambi saab sinna kaane alla lisada. Minu nägemus asjast on, et liimida need külgmised katted kinni ja nende all olevad karbid lõikad maha. Siis saab kaane aluse tühjaks ja äärmiste katete külge kinnitada niiskuskindlad pesad ja kasutada ühte pikemat toru veel. Lisaks pead ballasti ka ära vahetama, originaal jääb kahele lambile nõrgaks. Omal oli ka plaan lisada üks toru, kuid vahetasin kpl. "Kalake" müüate soovitusel akva tavalise originaallambi taimekasvu lambi vastu välja. Lisaks ostsin prooviks ka väetist ja taimed kasvavad nüüd nii, et mühiseb, isegi ilus punane vesiroos vohab. Peale seda ei näinud enam aretamisel mõtet.

merkake kirjutas:
9snow kirjutas:
mille jaoks see tagumine ava seal paremal nurgas on?

Ma ei tea,see vist mingite juhtmete jaoks mõeldud.Mina kasutan seda lihtsalt õhu auguna.
See vist on küllalt suur töö,kui abilist ei leia,siis jäävad taimed kasvatamata :x
Ma ise olen Rakvere kandis.Pole nagu kuulnud et keegi tegeleks sellega.


Ma arvan, et sealt avast on hea näiteks automaattoitja sisse libistada, ei pea täitmiseks kaant kogu aeg eemaldama.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 09:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Ruth32 kirjutas:
Mul sama kaas ühe 18W toruga. Niisama sa lampi vahetada ei saa, need on standardpikkuses ja vastavalt pikkusele on ka võimsus. Ühe lambi saab sinna kaane alla lisada. Minu nägemus asjast on, et liimida need külgmised katted kinni ja nende all olevad karbid lõikad maha. Siis saab kaane aluse tühjaks ja äärmiste katete külge kinnitada niiskuskindlad pesad ja kasutada ühte pikemat toru veel. Lisaks pead ballasti ka ära vahetama, originaal jääb kahele lambile nõrgaks. Omal oli ka plaan lisada üks toru, kuid vahetasin kpl. "Kalake" müüate soovitusel akva tavalise originaallambi taimekasvu lambi vastu välja. Lisaks ostsin prooviks ka väetist ja taimed kasvavad nüüd nii, et mühiseb, isegi ilus punane vesiroos vohab. Peale seda ei näinud enam aretamisel mõtet.


Kalakeses siis spetslambid?Ega ma ka tahaks erilist suurt tööd ette võtta.Kui võimas ja mis firma oma panid sinna?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 09:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 16, 2009 10:30
Postitusi: 91
Pildid: 0
Asukoht: Kohila
Neid taimekasvu lampe peaks kõigis akva poodides olema. Ma ostsin prooviks 18W JBL Solar Colori, võimsamat ei saa panna. Sylvani torud peaks väheke odavamad olema, aga polnud neid hetkel kuskilt võtta. See JBL on selline kergelt roosaka värvusega lamp. Selle originaal lambiga kasvasid ka taimed täitsa hästi, aga tundub, et uue valgusti ja väetise koosmõjul kasvavad hulka kiiremini küll. Järgmise lambi ostan sama.


Viimati muutis Ruth32, Teisipäev Mär 15, 2011 09:30, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 09:27 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 14, 2010 02:43
Postitusi: 63
Pildid: 6
Asukoht: Pärnu
Mul ka sama 18W 1 toruga kaas.Tegu vist Aquastar 96 komplektiga kõigil?Endal kasvavad valguse suhtes vähenõudlikumad taimed(anubias,vallisneria,echinodorus,cryptocoryne ja veel paar liiki ja pole viga midagi.Vahetasin samuti orginaaltoru teise vastu.Samas näiteks glandulosa ja veel miski punane taim vajusid ära,nende kasvatamiseks on sellest valgusest vähe.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 09:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
sylvania grolux on väga OK toru ja reeglina palju odavam kui samalaadne zoo poes. Mina läksin oma Jõgeva ainsasse elektripoodi ja küsisin kas saavad tellida ja nädalaga olid torud kohal.

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Teen siis nii,et muretsen ka selle toru ja kui sellest asja ei saa,siis võtan selle suurema töö ette.
Aitähh teile heade soovituste eest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 10:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 16, 2009 10:30
Postitusi: 91
Pildid: 0
Asukoht: Kohila
merkake kirjutas:
Teen siis nii,et muretsen ka selle toru ja kui sellest asja ei saa,siis võtan selle suurema töö ette.
Aitähh teile heade soovituste eest.


Ma ehitaks pigem uue kaane, kui hakaksin seda originaali lammutama. Kuna ballast tuleb nagunii välja vahetada, siis mis see niiskuskindlast vineerist kaas enam kokku kruvida on. Ma oma akva kaanel üritasin huvi pärast ballasti välja võtta, aga kate oli nii kõvasti kinni liimitud, et viimistlust rikkumata kätte ei saa. Kuna vajadust ballasti kätte saada polnud, siis jäi pooleli. Minu arvates mõtekam uus kaas mitme toruga ehitada, kui üldse vaja on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 10:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Ruth32 kirjutas:
Neid taimekasvu lampe peaks kõigis akva poodides olema. Ma ostsin prooviks 18W JBL Solar Colori, võimsamat ei saa panna. Sylvani torud peaks väheke odavamad olema, aga polnud neid hetkel kuskilt võtta. See JBL on selline kergelt roosaka värvusega lamp. Selle originaal lambiga kasvasid ka taimed täitsa hästi, aga tundub, et uue valgusti ja väetise koosmõjul kasvavad hulka kiiremini küll. Järgmise lambi ostan sama.


Kas on ka sellise toruga kogemusi JBL Solar Tropic T8?


Üles
 [ 29 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver