foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 29 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 02:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
kogemust ei ole aga mis to ka maksab?

graafiku järgi on tal punane ja sinine ots nagu laiemad, iseasi kui palju sinu taimed sellest kasu lõikavad, kui punast ei kasvata siis pole erilist vahet. seda enam, et ükhe lambi võimsus on nii ehk naa vliiga väike antud akva jaoks.

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 04:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
9snow kirjutas:
kogemust ei ole aga mis to ka maksab?

graafiku järgi on tal punane ja sinine ots nagu laiemad, iseasi kui palju sinu taimed sellest kasu lõikavad, kui punast ei kasvata siis pole erilist vahet. seda enam, et ükhe lambi võimsus on nii ehk naa vliiga väike antud akva jaoks.


Njaa,nüüd võtab kukalt sügama küll,sest uurisin kalakesest selle lambi kohta-väidavad et sobib väga hästi :x Ega ei jää muud üle kui järgi proovida siis.Eks paistab,kas piisab või ei. :oops:
See ei maksa väga palju.300-400 saab kätte vast küll.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 04:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
nomaeitea 300-400 eeku. jõgeval maksab grolux 18W 6 eurot.

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 05:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
merkake kirjutas:
9snow kirjutas:
kogemust ei ole aga mis to ka maksab?

graafiku järgi on tal punane ja sinine ots nagu laiemad, iseasi kui palju sinu taimed sellest kasu lõikavad, kui punast ei kasvata siis pole erilist vahet. seda enam, et ükhe lambi võimsus on nii ehk naa vliiga väike antud akva jaoks.


Njaa,nüüd võtab kukalt sügama küll,sest uurisin kalakesest selle lambi kohta-väidavad et sobib väga hästi :x Ega ei jää muud üle kui järgi proovida siis.Eks paistab,kas piisab või ei. :oops:
See ei maksa väga palju.300-400 saab kätte vast küll.

Solar TRopic 18 w maksab Kalakeses 11.10€

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 09:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 16, 2009 10:30
Postitusi: 91
Pildid: 0
Asukoht: Kohila
Miks sul üldse rohkem valgust vaja on? Vähenõudlikud taimed peaksid kasvama selles valguses enam kui küll. Uus lamp osta nagunii ja lisaks proovi ka väetist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 10:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Ruth32 kirjutas:
Miks sul üldse rohkem valgust vaja on? Vähenõudlikud taimed peaksid kasvama selles valguses enam kui küll. Uus lamp osta nagunii ja lisaks proovi ka väetist.


Tahaksin proovida kasvatada erinevaid taimi.Olen lugenud siin igalt poolt,et on olnud palju probleeme valguse puudumisel.Mõistlik oleks ju organiseerida midagi sobilikku.Kahju oleks kui valguse pärast mul asi nässu läheb.Alustan kindlasti lihtsamatega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 10:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
18w, 96l, tavaline Warm White toru , taimeakvaarium: on sõnad mille kasutamine ühes lauses ilma paljude eitusteta on väga väär.

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 11:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 16, 2009 10:30
Postitusi: 91
Pildid: 0
Asukoht: Kohila
merkake kirjutas:
Ruth32 kirjutas:
Miks sul üldse rohkem valgust vaja on? Vähenõudlikud taimed peaksid kasvama selles valguses enam kui küll. Uus lamp osta nagunii ja lisaks proovi ka väetist.


Tahaksin proovida kasvatada erinevaid taimi.Olen lugenud siin igalt poolt,et on olnud palju probleeme valguse puudumisel.Mõistlik oleks ju organiseerida midagi sobilikku.Kahju oleks kui valguse pärast mul asi nässu läheb.Alustan kindlasti lihtsamatega.


Vallisneria, anuubias ja paljud teised taimed kasvavad ka selle tavalise 18W päevavalgustoruga mis akval kaasas on. Mul on akvas 5 liiki taimi ja kõik kasvavad selle 18W valgusega korralikult, isegi punane vesiroos vohab. JBl solar colori ja väetise lisamine andis kasvule palju juurde. Võimalik, et sul on ka vees mõni probleem, et taimed ei kasva. Valgus üksi taimi kavama ei pane.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 09:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Ruth32 kirjutas:
merkake kirjutas:
Ruth32 kirjutas:
Miks sul üldse rohkem valgust vaja on? Vähenõudlikud taimed peaksid kasvama selles valguses enam kui küll. Uus lamp osta nagunii ja lisaks proovi ka väetist.


Tahaksin proovida kasvatada erinevaid taimi.Olen lugenud siin igalt poolt,et on olnud palju probleeme valguse puudumisel.Mõistlik oleks ju organiseerida midagi sobilikku.Kahju oleks kui valguse pärast mul asi nässu läheb.Alustan kindlasti lihtsamatega.


Vallisneria, anuubias ja paljud teised taimed kasvavad ka selle tavalise 18W päevavalgustoruga mis akval kaasas on. Mul on akvas 5 liiki taimi ja kõik kasvavad selle 18W valgusega korralikult, isegi punane vesiroos vohab. JBl solar colori ja väetise lisamine andis kasvule palju juurde. Võimalik, et sul on ka vees mõni probleem, et taimed ei kasva. Valgus üksi taimi kavama ei pane.


Mul pole veel ühtki elus taime ja pole olnudki.Ma teen siin enne korralikku uurimustööd,et ennetada probleeme.Veega on mul kõik korras hetkel,teen aegajalt teste.Hetkel mul ainult kunsttaimed :P
Ma oleksin tahnud muidu "Cubat"kasvatada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 11:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
ma olen proovinud CUBAT kasvatada, peamine probleem oli et kalad kiskusid välja eriti antsud. ning olmasoleva valgusega ta kasvama ei hakka. raiskad lihtsalt raha ja oma närve.

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 04:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
9snow kirjutas:
ma olen proovinud CUBAT kasvatada, peamine probleem oli et kalad kiskusid välja eriti antsud. ning olmasoleva valgusega ta kasvama ei hakka. raiskad lihtsalt raha ja oma närve.


Aga sul oli siis tavaline valge toru?
Ma vahetaksin välja selle toru taimedele mõeldud valgusti toru vastu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 04:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
jah oli tavaline külm toru, aga neid oli 1W liitri kohta. kuid põhiline probleem oli just see juurdumine

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 07:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 16, 2009 10:30
Postitusi: 91
Pildid: 0
Asukoht: Kohila
Mina soovitan alustuseks proovida odavamaid ja vähenõudlike taimi.
Siis on näha, kuidas taimed üldse ksvavad ja juurde saad neid alati panna.
Vallisneeriat ja anuubiast võid vabalt proovida. Isegi siin foorumis müüakse taimi väga heade hindadega ja kingitakse niisamagi ära. Alustuseks võta mõned lisaks kunsttaimedele ja julget pealehakkamist. Oma vesiroosi sain ka just siit foorumist ja vahetasin magusa vastu. Mõtlesin, et ega see selles valguses ei kasva, aga võta näpust, vohab nagu segane.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 08:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Ruth32 kirjutas:
Mina soovitan alustuseks proovida odavamaid ja vähenõudlike taimi.
Siis on näha, kuidas taimed üldse ksvavad ja juurde saad neid alati panna.
Vallisneeriat ja anuubiast võid vabalt proovida. Isegi siin foorumis müüakse taimi väga heade hindadega ja kingitakse niisamagi ära. Alustuseks võta mõned lisaks kunsttaimedele ja julget pealehakkamist. Oma vesiroosi sain ka just siit foorumist ja vahetasin magusa vastu. Mõtlesin, et ega see selles valguses ei kasva, aga võta näpust, vohab nagu segane.


Hakkan aga vaikselt proovima jh,eks näis.
Ma olen jah palju lugenud,et antakse niisamagi,aga minul on asukoht takistuseks.Ma käin ainult korra aastas Tallinnas.
See teema käib nüüd küll teise kohta.Vabandan.


Üles
 [ 29 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver