foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Millist filtrit soovitate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 14, 2010 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
Plaanis on osta uus filter, hetkel on mingisugune FanFilter (aga ausalt, mul on karvane tunne, et see on jama filter, alguses õpetuse järgi ülesseades ei tulnud sellest mullikesi ja mida kõike muud). Niiet 54l akva, tahaks filtrit, mis puhub samas ka õhku, sest õhupumpa ja filtrit eraldi ostes tuleb ju kallim? Ja nagu ikka, sooviks, et see poleks üle mõistuse kallis. Mõtlesin minna Lõunakeskusesse- suurem valik, aga tegelikult pole ju vahet, kust ma selle ostan, tahan ju lihtsalt teada, et millised on head, milliseid soovitatakse, sest nagu kogemused räägivad, pole eriti usaldusväärne poemüüjalt küsida.

Loodan, et teid väga ei tüüta.

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 10:18
Postitusi: 154
Asukoht: viljandi
kui ei tulnud mullikesi siis oli su filter liiga sügaval vee all, kõigil kedam mina tean oli sama jama et liiga sügaval, too järjes kõrgemale, 3cm sügavusel veepinnast peaks mullitama vabalt

_________________
Uus akvaarium 112 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
http://www.kalake.ee/index.php?lang=est&main_id=221

Näiteks sealt võid valida, ise soovitaks nii väikesele akvale JBL CristalProfi i60 või Biopower 160. Sõltuvalt sellest kuipalju sul kalu ja taimi on, biopower on parem kui taimi vähe ja elanikke palju, muidu töötab ka cristalprofi. Tallinnas mulla tänava poes on ka olnud minuteada suur valik väikeseid sisefiltreid, kuid enamus väikeseid sisefiltreid on suhtelistl nirud lahendused kui bioloogiline koormus vähegi suurem on.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri: Fan-filter
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 16, 2010 01:54 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 03, 2009 10:18
Postitusi: 77
Pildid: 4
Asukoht: L-Virumaa
Tere. Eeldan, et tegu on Aquaeli tootega ja päris uuega. Olen ise kasutanud Aquael Fan3 filtrit 4 aastat ja ilma ühegi tõrketa.
Kõigepealt veendu, et filter pumpaks vett. Filtri peal keskel on filtrit läbiva vee hulga regulaator. Hoia ühe käega torust, kust vesi väljub, kinni ja keera teise käega liblikakujulist regulaatorit vastupäeva lõpuni( ei pruugi kergelt keerata, rakenda natuke jõudu). Kui mu mälu ei peta, siis selliselt pumpab filter maksimaalselt vett. Pane filter vette ja tööle. Näed kohe, kas asi töötab või ei. Alguses tuleb pahvakutena välja õhku, mida tühi filter sisaldas. Toru otsa vasakule-paremale keerates saad suunata veejoa sinna, kuhu soovid.
Pane filtri külge lehtrikujuline vee suunaja, mille küljes on õhuvõtu voolik. Vooliku ots peab veest välja ulatuma. Vooliku otsas on reguleerimiskruvi, mis tuleks ka päris lahti keerata. Kui nüüd ei peaks Su filter vett pumpama ja mullitama, on see tehase praak ja saad ta poodi tagasi sokutada.
Kui on kasutatud filtriga tegu, võib impeller olla sodi täis. Pead selle tiivikutaolise asja kätte saama ja puhtaks pesema. Soovitan seda teha iga kord, kui filtrit puhastad.
Võib-olla oled Sa seda kõike juba tulemuseta katsetanud, siis oli mu jutt asjatu. Igal juhul edu Sulle.

_________________
400l, Eheim2028, Eheim2224, sooj. Eheim 150W, taimed ja vikerkalad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 16, 2010 10:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
Nagu joonise peal näidatudki oli, siis tookord(umbes 3-4 aastat tagasi) ma tõesti panin selle veemullikeste suunamisotsiku filtri külge. See lendas nii igakord sealt vee joaga ära (ärge nüüd mõelge, et tüdruk, nagunii pani nõrgalt - ei pannud! :roll: ) Igatahes joonisel oli näidatud veel, et voolik(mis üht otsa pidi veest välja ulatub), peab olema seal samas küljes, aga siis tuli ainult vett välja, mulle mitte. Kuna voolik sealt enam lahti ei tulnud, lõikasin ta lähedalt ära ja toppisin propelleri peal kaitseks olevas plastmasskaanes olevasse auku, siis hakkas küll õhk ka tulema - mullikeste näol.

Ma vaatasin (kuna ma juba olen selline) kõiki juhiseid täpselt mitu-mitu korda järjest läbi ja tõepoolest- joonise järgi talitades ma soovitud tulemuseni ei jõunudki.

Tollel ajal jäin ma rahule sellega, et vähemalt filtreerib vett ning õhumullid tulevad, kuid nüüd ma arvan, et saaksin palju parema filtreeritavuse mõne teise filtriga, kus sees on mitu erinevat materjali. Igatahes fanfiltrit ma ei taha, see võib tõesti hea olla, aga ei mõju mu vaimsele poolele hästi - see lihtsalt ei sobi mulle, sest mul on sellega nii halvad kogemused. :?

Igatahes aitäh vastuste eest! Olge tublid! :P

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 16, 2010 10:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Nii muu hulgas - milleks Sulle lisaõhu pumpamine akvasse vajalik on? Kasulik küll, seda tõesti kuid pea iga filtrit annab sättida nii, et väljuv veejuga paneb pinna liikuma. Nii peakski toimima. Ja üldjuhul sellest ka piisab. Mullikardina effekt on ilus aga selle saab paremini kätte eraldi õhupumbaga. Ja kalade hapnikuvarustuse seisukohast pole see just primaarne (kuigi, jällegi, kindlasti kasulik).
54l on selleks natuke väike, muidu soovitaks pigem välisfiltrit (ei, nad ei puhu ka õhumulle akvasse).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 16, 2010 10:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
Mul polnud õrna aimugi, et sellest piisab, kui veepind lihtsalt liigub.

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 16, 2010 10:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Piisab tõesti. Sellega haaratakse vee kohal olev hapnik vee ringlusse. Veepind peaks veidi virvendama pumba joa tõttu.
Lisapump ei ole kunagi kuidagi kurjast, eriti kui akva asukad nõudlikud. Ja õhupumba vooliku otsas oleva "õhukiviga" saab ilusa mullikardina. Effekt missugune ja lisahapnik on ikka kasulik. Aga mitte esmatähtis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 17, 2010 11:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 18, 2010 02:41
Postitusi: 94
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Ilmselt panid sa õhuvõtu vooliku veeväljavoolu otsa. Muul juhul ei saa kuidagi vee vooluga seda voolikut minema lennutada. Selleks, et õhk seguneks filtrist väljavoolava veega tulebki voolik kinnitada kaane peal oleva augu külge ja sealt siis ots veest välja.

Endal AquaEl filterid 2 tk olnud 4 aastat järjest töös ja ei mingeid tõrkeid.
Julgen arvata, et parim hinna ja kvaliteedi suhe.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 17, 2010 05:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
Ei, vee väljavoolu toru oli suure auguga, sinna otsa ma ei saanudki voolikut panna, aga veeväljavoolutoru peal oli üks koht, kuhu pildil oli näidatud, et voolik käib ja kui ma sinna selle panin, siis mullikesi tulema ei hakanud.

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 17, 2010 07:19 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Kas sa näiteks nõelaga ei proovinud seda auku läbi torgata? Äkki oli lihtsalt mingi sodi ees või tehase praak?
Endal on hetkel 3 Fan filtrit- 2 mini ja 1 kuni 100l. Pole mingeid probleeme olnud nendega. Vanim on 5 aastat vana.

_________________
63l kast ja 2 kuldkala
54l kast ja kuldkala maimud
25l kast ja kuldkala maimud, krevetid
20l kast ja kuldkala maimud, krevetid, tornteod
10l kast ja krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 17, 2010 11:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
Ei proovinud, kuid kui filtrit vahetama hakkan, teen seda (huvi pärast). Igatahes ma lähen homme uut filtrit ostma. Tahan midagi sellist, kus see on parem filtreeriv materjal kui minu fanfiltril.

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 18, 2010 12:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Fanfiltril on õhuvooliku otsas selline plastmassist musta värvi julla, kruti seda edasi-tagasi, või tõmba üldse küljest ära, siis peaks mulle ajama küll! Ja ega need AquaEl filtrid just eriline kvaliteetkaup pole, kuid ajavad asja ära, etemad ikka Eheim, JBL, Hydor omad! Kuid kui maksumus on oluline, siis tuleb vast ikka AquaEl juurde jääda!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 18, 2010 04:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 18, 2010 02:41
Postitusi: 94
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
kenno kirjutas:
Ja ega need AquaEl filtrid just eriline kvaliteetkaup pole, kuid ajavad asja ära, etemad ikka Eheim, JBL, Hydor omad!


Lihtsalt nii jutu jätkuks ja eneseharimiseks küsiks siis ikkagi, et mille poolest see AquaEl ebakvaliteetne on? Kas väitel on mingi alus ka või rohkem selline, ah see ju "poola kaup ja odav" suhtumine?

Ette tänades


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 18, 2010 04:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 11, 2008 07:40
Postitusi: 314
Asukoht: Rakvere
Olen ise kasutanud AquaEli sisefiltreid ja ei ütle ühtegi halba sõna. 2 aasta jooksul ei esinenud küll ühtki probleemi. Julgen täitsa soovitada!


Üles
 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver