foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 18, 2010 11:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Filtri nimi aitaks manuaali leida ja uurida kas kõik õigesti tehtud. Mul oli ka kunagi sarnane ja töötas küll kuid...tõesti väga odava hiinaka mulje jättis. Aga jah, töötas!
Õhuvõtu toru oli filtri "pea" peal, otsas reguleeritav kork (see must julla). Toru ots pidi olema veest väljas (muidu ei saa ju kuidagi õhku kätte!).
Vahe kallimatega on vist selles, et praagi % väiksem, töötavad vaiksemalt ja stabiilsemalt. Ja ehk ka kauem. Odavad võivad ka töötada - sõltub sellest kuidas konkreetne eksemplar välja tuli. Hiina asjadel enamasti manuaale üldse pole või on mõttetud.
Filtris töötavad tegelikult bakterid, mehhaaniline filtreerimine läbi švammi toimib kindlasti ka aga see pole põhiline. Välisfiltrites on päris kaval poorne "meedia" kuhu bakterid kinnituda saavad (need "makaronid" jne). Sisefiltrites on enamasti vaid švamm mis muidugi ka oma töö ära teeb. Pindala siiski tunduvalt väiksem.
Välisfilter pole mingi imeasi, mis hooldamata ja lõputult käib. Esimesed kogemused Ehimiga olid päris nutused - läks maru kähku umbe. Peale pisikest häkkimist sai asja nati paremaks. Puhastada tuleb siiski kui läbivool nõrgaks jääb ja enamasti kogu kremplit: voolikud, kraanid, filtri sisu jne. Paras pusimine. Midagi ideaalset pole olemas...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 19, 2010 08:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
Kas võib ka nii, et filter puhub õhku ja samuti õhukompressor? Sellessuhtes, et kui tuleb tahtmine ka põhjast mullikesi saada, aga filter on selline, mis puhub ka õhku. Või on kuidagi võimalik filtri mulle põhjakruusa alla suunata? (Muidugi ma ei kujuta ette, kuidas)

Ei hakanud uut teemat tegema, muidu kuhjan täis selle foorumi oma lühikese tobedate küsimustega :?

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 19, 2010 09:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
??? Ei saanud aru. Filter võib õhku puhuda küll aga see tuleb koos veega tema väljavoolust. Sinna mingit lisatoru koos õhukiviga pole nagu mõtet aretada. Mullikardina jaoks võiks olla lisa-õhupump.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 19, 2010 11:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Kui tahad siis saad ju filtril õhuvõtu kinni ka keerata (pigistada) ning siis ainult õhukompressoriga mullitada või siis mõlemad panna mullitama!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 20, 2010 12:06 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Fanfiltril ma ei kujuta ette kuidas neid mulle põhja suunata. Lihtsam on siis panna põhja eraldi kivi eraldi kompressoriga. Sellel on tavaliselt ka surve reguleerimise võimalus olemas. Olenevalt soovist saada mullikardin või lihtsalt mullijoru suvalisest kivihunnikust võib kasutada erinevaid mullikive. Kompressoril on kaasas ainult iminapaga klaasile kinnitatav "mullijulla". Filtril võid siis selle flöödi ja õhuvooliku jaoks mõeldud jupi lihtsalt ära võtta.
Kui ma nüüd su plaanist õigesti aru sain. Panna nii mullid põhjast, kui filtrist- ei näe mõtet. Ajab vee liigselt "keema".

_________________
63l kast ja 2 kuldkala
54l kast ja kuldkala maimud
25l kast ja kuldkala maimud, krevetid
20l kast ja kuldkala maimud, krevetid, tornteod
10l kast ja krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 20, 2010 09:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
Ostsin biofiltri 80 aquaeli oma. Nüüd tuleb sealt nii palju mulle, et lausa ehmatasin ära..vaatasin, kuidas kalad vooluga kaasa lendavad ja täitsa jube oli. Tekkis küsimus: kas selline asi on ka võimalik tekkima nagu õhuküllus vms?

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 20, 2010 11:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Õhu hulka annab ehk sättida? Hapnikumürgitus on küll olemas (inimestele, foorumist lugesin et kaladele ka) aga kahtlane kas filter sedavõrd palju suudab anda. Pigem häirib osasid kalu kiire veevool. Mõnedele jälle meeldib.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2011 10:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 14, 2011 10:35
Postitusi: 145
Asukoht: Saaremaa,Kuressaare
Mul on ka AguaEl Fanfilter ,poest ostes küsisin poemüüja käest ,kas see ikka mulle ka puhub jne.Ostsin ära tulin koju panin tööle(akvasse)ja mulle ei tulnud aga siis avastasin et sealt kus see mulle peaks välja puhuma läheb üks voolik ja selle vooliku otsas on mingi junn mida saad keerata.Tõmbasin selle lahti ja wow mulle hakkaski tulema :D

_________________
Akvaarium(60l): Neonid, Mollid, Taimed
Akvaarium(24l): Gupyd, Taimed


Üles
 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver