foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2010 09:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Väga vahva projekt.
Sattusin aga hiljuti ühe huvitava toote otsa, millega saab kõik praktilised asjad ära teha mis teil siin kirjeldatud ja ilmselt palju väiksema aja ja raha kuluga.

http://www.arduino.cc/
arduino nano
arduino mega

Et siis kes ei viitsi jalgratast leiutada saab sellega enamus vajalikke asju tehtud.
Kellad ja viled on sellel kül puudu, aga praktilisuse koha pealt on kõik vajalik olemas.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2010 10:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Amigone kirjutas:
Väga vahva projekt.
Sattusin aga hiljuti ühe huvitava toote otsa, millega saab kõik praktilised asjad ära teha mis teil siin kirjeldatud ja ilmselt palju väiksema aja ja raha kuluga.
Et siis kes ei viitsi jalgratast leiutada saab sellega enamus vajalikke asju tehtud.
Kellad ja viled on sellel kül puudu, aga praktilisuse koha pealt on kõik vajalik olemas.

Nojah, see "kõik olemas" tähendab et saad mingi kiti millele tuleb ise leiutada kõik vajalikud liidestused ning kirjutada sobiv tarkvara. Felchi lahendus on see et tuleb ise pisut tinutada, kuid vajalik riistvara projekt, tarkvara ja liidestused on juba lahenduses olemas. Kumb variant on rohkem jalgratta leiutamine on igaühe enda otsustada. ;)
P.S. Sarnaseid kitte on teisigi olemas. Kes ei taha ise ehitada läheb aga hoopis ntx http://www.neptunesys.com/ ja ostab valmis asja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2010 11:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Nojah, jalgratta leiutamine on pigem kogu see projekt tervikuna, mitte juba praeguses seisus. DIY projektide huvilisena olen isegi jalgratta leiutamise poolt sest siis saab alati oma soovidele sobiva ratta. Aga antud projekti saab ka kõvasti lihtsamini teha. Arduino projektist võib kindlasti juba peaagu valmis koodi saada, poest valmis produkti (ei pea ise laskma plaate teha kuskil kaugelmaal kalli raha eest) ja tinutamist ainult niipalju, et mõned releeplaadid (vastavalt vajadusele muidugi).

Segaseks on jäänud siin kirjeldatud projekti juures, et kust saab nüüd akvahuviline valmis plaadi kus mikroskeemid ja muu elektroonika külge ühendatud ja mis raha eest? Ma olen küll mõninga kogemusega jootekolvi kasutamise alal aga mikroskeeme plaadile põlve peal ei tinuta.

Ja ei taha ma sugugi teie vaeva ja pühendumist maha teha. Pakuks lihtsalt alternatiivi neile kellel ei ole vaja gsm mooduleid ja võrguühendust, et oma väikese akvaariumi talitlust veidi automatiseerida.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2010 11:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Amigone kirjutas:
Arduino projektist võib kindlasti juba peaagu valmis koodi saada, poest valmis produkti (ei pea ise laskma plaate teha kuskil kaugelmaal kalli raha eest) ja tinutamist ainult niipalju, et mõned releeplaadid (vastavalt vajadusele muidugi).

Tohoh, et keegi on Arduino baasil teinud valmis akvakontrolleri ja jagab selle jaoks vajalikku tarkvara ja liidestuste realisatsiooni? Äkki viitad, vaataks ka suure huviga?
Ja mismoodi "releeplaatidega" liidestatakse mõõteandureid läheb juba ulmevaldkonda...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2010 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
No kui Arduino foorumis nati google-t kasutada tulevad mõned projektid välja küll millest alustada. Näiteks see. Vabandust tõesti et liideste tegemist nii labaselt kirjeldasin kuna pikemalt ei ole tõesti mõtet ilma reaalse rakenduseta seda kirjeldada.

Kogu asja tuum on selles et tekkis endalgi väike tahtmine mõnda asja nö. automatiseerida. Antud projektil on aga küsimärgi osa see et kust kogu riistvara saada mis vajalik oleks ja mis tuleb selle hind. Minu poolt pakutud variandis on juba suur osa valmis kujul olemas ja need üksikud funktsioonid mida automatiseerida ei nõua olulist elektrooniku teabebaasi.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2010 01:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Amigone kirjutas:
No kui Arduino foorumis nati google-t kasutada tulevad mõned projektid välja küll millest alustada. Näiteks see.

See viidatud projekt - sinna sisse ikka ka vaatasid? "Right now it's in the beta stage as the PCB has been designed and sent to the fab house...Currently all the capabilities for the above have been built into the PCB board; however due to monetary constraints support will be added in as I have time." Ehk siis asi on niikaugel et on disainitud trükkplaat ja see on saadetud vabrikusse tegemisele, see pole veel testitud ning pole teada kas ka toimib. Sinu argument oli et tegemist on valmis asjaga - "ei pea ise laskma plaate teha kuskil kaugelmaal kalli raha eest". Iseasi et neid plaate saab lasta teha ka Eestis, lisaks on selliseid plaate juba "hallil ajal" saanud ka koduste vahenditega teha (tõsi, maksimaalselt kahepoolseid). Kui seda projekti vaadata siis see Arduino kit on asja südameks, kogu karm iseehitamine toimub ümber selle ning seda pole hoopiski vähe, pigem tunduub et rohkem kui Felchi projektis (tõsi, ma ei saa kõiki asju töö juures vaadata, pluss see et osad lingid selles Arduino projektis lihtsalt ei tööta).
Amigone kirjutas:
Minu poolt pakutud variandis on juba suur osa valmis kujul olemas ja need üksikud funktsioonid mida automatiseerida ei nõua olulist elektrooniku teabebaasi.
Tegelikkus on see et selle tuuma ümber vidinate omal käel ühendamine ja mikrokontrolleri programmeerimine nõuab palju enamat kui Felchi projekti kordamine. Felch on kogu selle "musta töö" ära teinud mida pakud et igaüks võiks ise teha. Mingi programmeeritava kiti leidmine on kökimöki, keeruline on just kõigi seadmete liidestamine ja mikrokontrolleri progemine. Ja kui seda pakutud projekti vaadata siis on vaja veel lisaks tellida hulganisti vidinaid nii et ka maksumuse osas kahtlen et see Felchi projektist odavam tuleks, pluss see et vaevalt seda kuigi kompaktseks saab.
Mis puudutab väidet et "Ma olen küll mõninga kogemusega jootekolvi kasutamise alal aga mikroskeeme plaadile põlve peal ei tinuta." - no ma ei tea, ma pole mingi elektroonik kuid olen mikroskeeme "põlve peal" plaadile jootnud, plaadilt maha võtnud ja teisele plaadile jootnud jms. ning pole küll probleeme olnud, isegi mitmekihiliste trükiplaatidega saanud seda vahel teha. Vajab mõningast harjutamist ning õigeid tööriistu ja -võtteid, kuid raketiteadus küll pole. Ja viidatud linkidest paistab et jootetöödest ei pääse ka Arduino puhul.
Mul pole midagi Arduino vastu, täitsa põnev asi ja kasutaks isegi ehk mõne projekti jaoks. Kui aga võrrelda Felchi projektiga siis on nagu õunte ja apelsinide võrdlemine - ühel juhul terviklik projekt mis katab kogu akvakontrolleri ehitamise, teisel juhul sisuliselt vaid programmeeritav mikrokontroller mille ümber tuleb kõik liidestused ise välja mõelda (või kuskilt otsida ja kokku klapitada) ja valmis ehitada. Need nähtud Arduino baasil akvakontrolleri projektid küll muljet ei avaldanud, ehkki sealt võib-olla mõne idee isegi leiaks.
Aga OK, asi kisub offtopicuks. Kui jätkata siis ilmselt eraldi teemas (tõstan hiljem Felchi teemast lahku).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2010 01:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Mnjah, tegu oli lihtsalt näitega sellest et arduino peal on projekte küll akva kontrolleriks aga see selleks.

Kuigi ma suure tuhnimise peale leidsin Felchi isikliku kodulehe kust sai vajalikku infot siin arutatud seadeldise kokku panemisest ja koodi, siis siin teemas ei leidnud ma ainsatki viidet sellele projektile, mis on kurb. Ühesõnaga, seda teemat (5 lehekülge) lugedes ei saa mitte kuskilt aru millest jutt käib, kui välja arva üks link pildile komponentide paigutusest plaadil(ilma selle lingita poleks ma seadeldise kodulehte üles leidnudki).

Et siis see link peaks antud teema alguses olema aga panema ta lõpuks siia ära.
http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page625.htm

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2010 02:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Nii, poolitasin teema ära.
Eks igal asjal head ja vead - Arduino baasil akvakontrolleri tegemise plussiks on see et tõenäoliselt leiab samasuguseid tegijaid teisigi, saab teistelt ideid laenata ja kogemusi vahetada.
Miinuseks on see et asi tuleb ilmselt külllatki suur, jupid kokku võivad minna üsna kalliks ning tõenäoliselt tuleb palju nuputamist, jootmistöid, nagu ka programmeerimist. See "kõik vajalik olemas" tähendab et olemas on vaid universaalne programmeeritav mikrokontroller. Kui tekib mingi heal tasemel Arduino akvakontrolleri projekt siis see muidugi muudab asja - kui keegi hakkab pakkuma mitte lihtsalt mikrokontrollerit vaid ka kõiki vajalikke liidestusi, andureid, trükkplaati, skeeme, tarkvara, korpust komplektina siis see oleks muidugi mugav.

Felchi projekti puhul on eeliseks see et autor on tasemel elektroonik nii et seade on hästi läbi mõeldud ja toimib nagu vaja, lisaks kuna ta on projekteeritud mitte universaalseks kontrolleriks vaid spetsiaalselt akvakontrolleriks siis on ta kompaktne. Projekteeritud on liidesed, valmis disainitud trükkplaat, skeemid on olemas, tarkvara valmis kirjutatud, töötav prototüüp ka olemas. Ja kui hätta jääda siis on võimalik saada eestikeelset pädevat nõustamist.
Juppide otsimist, jootmist, nuputamist tuleb mõlemal juhul, kuid eks see ju DIY huvitavaks teebki. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2010 03:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Arduino on AVR-prosega plaat. Kõik muu tuleb sinna juurde ise teha. Raske see muidugi pole. Programm tuleb ka kirjutada. See pole ka raske aga tüütu (nagu minu projekti näitel - hakkab juba tüütama ja koodi täiendamine venib....). Aga muidu hea mõte - kogu ilm ei pea mitte PICiga käima, on ka teisi prosesid. Jõudu tööle !


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 10, 2010 01:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Amigone kirjutas:
Kuigi ma suure tuhnimise peale leidsin Felchi isikliku kodulehe...Ühesõnaga, ... ei saa mitte kuskilt aru millest jutt käib, kui välja arva üks link pildile komponentide paigutusest plaadil(ilma selle lingita poleks ma seadeldise kodulehte üles leidnudki)....


Seoses lugejate tungiva nõudmisega :) uuendasin veidi oma kodukat. Nüüd on Aqua-5 kontrolleri jutt seal ka olemas. Lisaks vanade linkide parandus ja natuke ka lendavatest asjadest.
Kodukas: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/
Riputasin üles ka 2. akvaristide kokkutuleku info. Seda vaadates...millas uus kokkutulek toimub ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 10, 2010 02:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 28, 2004 11:31
Postitusi: 165
Asukoht: Tartu
Felch, äkki teed selle kohta eraldi teema, üks osaleja oleks minu näol kohe olemas ja valmis ka jõuga-nõuga abiks olema korraldamisel.

_________________
200l, 128l, 54l
http://posija.wordpress.com


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 10, 2010 03:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tähendab...mille kohta? Kontrollerist on juba üsna pikk lõim kogunenud: /tehnika/17654/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 10, 2010 03:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Posija kirjutas:
Felch, äkki teed selle kohta eraldi teema, üks osaleja oleks minu näol kohe olemas ja valmis ka jõuga-nõuga abiks olema korraldamisel.


Sellekohase uue teema võib igaüks algatada, aga karta on, et see algataja on siis ühtlasi ka peaorganiseerijaks... :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 10, 2010 04:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 28, 2004 11:31
Postitusi: 165
Asukoht: Tartu
Jah, pidasin silmas uut akvaristide kokkutulekut. Kuna ma pole seni sellisest üritusest osa võtnud (need sattusid ilmselt minu akvaristikapausi ajale) siis ei ole hetkel väga ettekujutust kui palju huvilisi on eelnevalt olnud ja mida ette on võetud...

_________________
200l, 128l, 54l
http://posija.wordpress.com


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver