foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 52 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 17, 2004 04:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 11, 2004 04:34
Postitusi: 95
Asukoht: Kuressaare
Sai siis kah süsteem kokku meisterdatud. Timmisin üheksa mulli minutis peale. On seda palju või vähe, pole õrna aimugi...
Süsteem siis paistab välja selline.

http://www.hot.ee/heigosuuster//Pilt17.10.04%20(10).jpg
http://www.hot.ee/heigosuuster/Pilt17.10.04%20(11).jpg
http://www.hot.ee/heigosuuster//Pilt17.10.04%20(12).jpg

_________________
Kala eristab inimesest see ,et ta ei solvu kui talle kilu õeldakse... /akvaarium 420 L,Eheim 2028 filter,CO2 süsteem,valgus:neli 36w-st. toru,lemmikkala Geophagus(Red Hump)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 17, 2004 10:58 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
mul tuleb praegu juba mitmendat päeva nüüd tolle uue Eheim reaktoriga sekundis üks mull ja pH ikka liiga kõrge e. CO2 liiga vähe :shock:
Mis ma tegema peaksin huvitav, et rohkem saada - kaks kankut käima panema?
Täna mõõdetud: pH=7,6; Kh=6; CO2=4,6; Gh=13; Fe=0,05 :-k
Offtopic, aga kuidas rauda juurde saaks otseses mõttes - on keegi mingit poevahendit leidnud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 17, 2004 11:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hard kirjutas:
mul tuleb praegu juba mitmendat päeva nüüd tolle uue Eheim reaktoriga sekundis üks mull ja pH ikka liiga kõrge e. CO2 liiga vähe :shock:
Mis ma tegema peaksin huvitav, et rohkem saada - kaks kankut käima panema?

No kui ma viimati pärmiga mässasin siis ma ka teisiti ei saanud kui mitu pudelit paralleelselt taga.


Üles
 Teema pealkiri: co2
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 19, 2004 09:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 19, 2004 08:49
Postitusi: 45
Asukoht: Põlva
Hmm
kõik ajavad siin kalleid riistu taga aga miks mitte kasutada mõnd laua all tuksuvat koduveini pudelit - tuksub mõnel juhul kuni pool aastat- ja pärast omalgi hea kalade vaatlemise ajal rüübata klaasike.
Muuseas kui kevade poole tekib seis et tuksumine otsas ja vein otsas siis teha keldris inventuur ja seisma jäänud moosid vedelaks ja jälle asi OK- aastaringne värk!

Ps eriti pikka aega käib pihlaka vein ca 7 kuud
Ja et mullid nii ruttu ära ei kaoks saab enne natuke suurema akvaariumi kasutusele võttu vastava hermetsiga liimida kasti tugevdusribale lisaäärise(allapoole) PEAAEGU täies pikkuses- sinna need mullid kogunevadki- ning kui veevool on õiges suunas siis pikapeale liiguvad vabasse otsa kust haihtuvad õhku


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2004 09:19 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Minu veini tegemise kogemus ütleb seda, et vein käib nagu jumal juhatab, mingit stabiilset (niivõrd-kuivõrd on pärmipudeli korral stabiilsusest võimalik rääkida) CO2 voogu sealt küll ei saa.


Üles
 Teema pealkiri: Re: co2
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2004 09:47 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
tampsp kirjutas:
Hmm
kõik ajavad siin kalleid riistu taga aga miks mitte kasutada mõnd laua all tuksuvat koduveini pudelit - tuksub mõnel juhul kuni pool aastat- ja pärast omalgi hea kalade vaatlemise ajal rüübata klaasike.
Muuseas kui kevade poole tekib seis et tuksumine otsas ja vein otsas siis teha keldris inventuur ja seisma jäänud moosid vedelaks ja jälle asi OK- aastaringne värk!

Käsitleks siin teemas CO2 automaatset süsteemi, e. ei hakkaks kääritamisest rääkima - viimasest on juba palju juttu olnud ja kui vaja, siis võib uue teema teha.

To Heix: sinu tehtu paistab päris huvitav olgugi, et telefoniga pildistatud :wink:
Tahad sa äkki avaldada eraldi detailide saamise/tegemise kohta infot veel. Ma seda mõtlen, et tore on, et treial möllas ja tegi, aga jäi sul jooniseid vms. ka järgi, et kui kellelgi tahtmist järgi teha, siis kas see võimalik on? Millise ballooni täpsemalt sa panid ja kus täita lasid?


Üles
 Teema pealkiri: Re: co2
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2004 07:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 11, 2004 04:34
Postitusi: 95
Asukoht: Kuressaare
Hard kirjutas:
Tahad sa äkki avaldada eraldi detailide saamise/tegemise kohta infot veel. Ma seda mõtlen, et tore on, et treial möllas ja tegi, aga jäi sul jooniseid vms. ka järgi, et kui kellelgi tahtmist järgi teha, siis kas see võimalik on? Millise ballooni täpsemalt sa panid ja kus täita lasid?


Sai jah suure hurraaga kohe asi paika pandud ,et näha kuda toimib, nüüd uuriks ise kah hea meelega neid jullasid, tean vaid et mingid osad tegi ta isegi titaanist seal..
Vaatan, võibolla tõmban korra laiali ja scannin jubinad sisse või midagi sellist. Töömees kindlasti tegi mingi joonise endale, eks uurin asja.
Põhijubin on Festo firma õhksüsteemi vee-eemaldi, mis juhtus tööjuures üle olema .Kogu sisemus e. ventiil on ise valmistatud, mingeid osi rohkem kusagilt kasutatud ei ole. Kogu töö läks maksma 1000.- Seal sees siis ka vahejulla ,et saaks vene reduktorit kasutada. Balloon on AGA 18,5 kg, tuttava käest laenatud ja oli juba täidetud , kuid pean endale tulevikus vast sama muretsema ,sest suvaliste balloonide täitmisega on siin raskusi.

_________________
Kala eristab inimesest see ,et ta ei solvu kui talle kilu õeldakse... /akvaarium 420 L,Eheim 2028 filter,CO2 süsteem,valgus:neli 36w-st. toru,lemmikkala Geophagus(Red Hump)


Üles
 [ 52 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver