foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 52 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2004 07:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Kas eestist on võimalik osta spets akva jaoks mõeldud reduktorit?
Kus võiks leida juhiseid selle mullilugeja valmistamiseks??

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2004 09:41 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
ecolog kirjutas:
Kas eestist on võimalik osta spets akva jaoks mõeldud reduktorit?

Küsi akvaariumikauplustest.
Tsiteeri:
Kus võiks leida juhiseid selle mullilugeja valmistamiseks??

Vaja mingit hermeetilise korgi või kaanega väikest anumat, hästi sobib katseklaas. Läbi kaane panna kaks toru, millest üks ulatub põhja lähedale ja teise ots jääb kaane juurde. Anumasse panna nii palju vett, et pikema toru alumine ots on vees. Selle toru külge (pildil sinine) ühendada CO2 balloonist tulev voolik ja teisest torust läheb CO2 akvaariumi.
Ongi kogu lugu.
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2004 10:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ja pole see Eheimi CO2 reaktor koos mullilugejaga kah midagi erilist: samuti läbipaistev anum mis pannakse algul vett täis, ainult et CO2 lastakse sisse alt ja kaaneks on väike õhukivi mis CO2 peab ära "peenestama".
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 12, 2004 05:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Tiir Tallinna akvapoodides ja selgus , et sellisest Eiheimi reaktorist pole keegi midagi kuulnud . Rein , millisest kauplusest hankisid selle?

Kõige rohkem soovitati sellist silindrit ,millel spiraalikujuline toru sees. Gaasi mull pidi pikalt liikuma ja seejuures ka lahustuma enne kui pinnale jõuab. Millised on kogemused :?: :?: :?:

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 12, 2004 06:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
ecolog kirjutas:
Tiir Tallinna akvapoodides ja selgus , et sellisest Eiheimi reaktorist pole keegi midagi kuulnud . Rein , millisest kauplusest hankisid selle?
´
Rein sai selle Devi käest ja tema muidugi välismaalt tellis. Viited otse tootele on teemapüstituses.
ecolog kirjutas:
Kõige rohkem soovitati sellist silindrit ,millel spiraalikujuline toru sees. Gaasi mull pidi pikalt liikuma ja seejuures ka lahustuma enne kui pinnale jõuab. Millised on kogemused :?: :?: :?:

Ma olen ka neid näppinud ja veel mingi redelinimeline asi on olemas... Ma küll nendest nii hästi ei arva kui tollest reaktorist, millest eelpool jutt. Kas kellelgi on kogemusi selle silindri või redeliga?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 12, 2004 07:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
See termin redel on küllalt ähmane, kas keegi suunaks lingile kus on see nn redel näha.

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 14, 2004 01:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 11, 2004 04:34
Postitusi: 95
Asukoht: Kuressaare
''Flipper'' asjal nimeks , ja nagu pildil näha ega isegi suurest mullist palju järele ei jäägi. Omamoodi vaatemänguline asi ja paistab ,et toimib täiega...

Pilt

_________________
Kala eristab inimesest see ,et ta ei solvu kui talle kilu õeldakse... /akvaarium 420 L,Eheim 2028 filter,CO2 süsteem,valgus:neli 36w-st. toru,lemmikkala Geophagus(Red Hump)


Viimati muutis heix, Kolmapäev Okt 13, 2004 01:30, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 14, 2004 01:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Kas keegi on kaubanduses näinud müügil sellist vidinat??

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 15, 2004 09:45 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 28, 2004 11:05
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Ostsin sellise asja Rootsist ühest väikesest linnast (Arboga). Kuna hetkel olid flipperid poest otsa saanud siis müüja andis mulle näidisakvast ära. Hinnaks küsis 150SEK, kauplesin 120SEK-i peale.

Minu arusaamist mööda töötab väga hästi. 2-3mm läbimõõduga mull läheb alt sisse ja ülevalt tuleb välja mull mille läbimõõt on max 1mm


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 15, 2004 12:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 04, 2004 12:08
Postitusi: 66
Asukoht: Õismäe
Minul on aastaid olnud EHEIM'i reaktor kasutuses ja ühtegi paha sõna öelda ei oska. Ja muidugi, aeg-ajalt (kord aastas max!) peab keraamikale peale kasvava kasvupinna eemaldama, aga see pole ju mingi näitaja. Tänaseks olen ka juba paar aastat kasutanud PAPILLON'i oma, milline on lihtsalt oma mõõtudelt suurem ja seega ka efektiivsem. Hea keraamika annab imepeene mulli.
Aga on ju võimalik ka otse filtri sisendisse näiteks läbi süstlanõela või vastava kolmiku kaudu CO2 lasta ja siis jahvatab filter ise seda gaasi omakorda. Siis muidugi ilma mullilugeja või pideva pH mõõtmiseta head tulemust saa.
Sellist redelit ma endale küll ei tahaks, sest ta on lihtsalt liiga suur. Vaatamata sellel, et mul isegi oleks selleks ruumi.
Nimelt jääb BACK TO NATURE tausta taha piisavalt võimalusi kõike loodusesse mitte kuuluvat ja seega ka inetut ära peita. Aga enamusel vist seda varianti kasutusel pole, niisiis jääb vaid võimalus kuhugi lopsaka põõsa taha panna. Siis aga on minu arusaamist mööda võimalikult väiksed variandid eelistatumad.

_________________
mp SAPHIR100 Amasoonase biotoop


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 12, 2004 11:30 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Rein kirjutas:
Ja pole see Eheimi CO2 reaktor koos mullilugejaga kah midagi erilist: samuti läbipaistev anum mis pannakse algul vett täis, ainult et CO2 lastakse sisse alt ja kaaneks on väike õhukivi mis CO2 peab ära "peenestama".
Pilt

Sai katsetamise mõttes nüüd siis too Eheim'i reaktor toodud ja pärmipudeliga rakendatud - aru ma ei saa sellest vidinast :roll:
Misasi see pisike läbipaistmatusiliner on ja mida teeb??? Pärmipudeli rõhu juures sealt igatahes midagi läbi ei mahtunud, seda isegi täiest jõust pudelit pigistades...
OK, jätsin siis selle vidina vahelt ära... No oli tegemist, et sealt õhukivitki midagi läbi tuleks - peab ikka kõva rõhk taga olema :shock: Ja pealtnäha pole selliselt ju suurt vahetki tollel asjal tavalise keraamilise õhukiviga :?:
Äkki keegi tunneb selle seadme hingeelu ja proovib selgitada :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 13, 2004 12:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hard kirjutas:
Misasi see pisike läbipaistmatusiliner on ja mida teeb???

Ilmselt mõtled seda pisikest musta? See on ventiil et vesi ei saaks hakata CO2 asemel voolikut mööda kimama akvast välja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 13, 2004 01:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 11, 2004 04:34
Postitusi: 95
Asukoht: Kuressaare
Päris tihe kivi seal vahel siis ,et nii suurt jõudu peab rakendama.Ise kasutan kah hästi peent kivi ja võttis päris kaua aega ,et vajaliku rõhu kihisemiseks üles sai. Päris mõni tund läks. Paistab ,et kõige suurem erinevus tavalise kiviga võrreldes kivi tiheduses seisnebki ja eks see ta efektiivsemaks teebki.

_________________
Kala eristab inimesest see ,et ta ei solvu kui talle kilu õeldakse... /akvaarium 420 L,Eheim 2028 filter,CO2 süsteem,valgus:neli 36w-st. toru,lemmikkala Geophagus(Red Hump)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 13, 2004 09:55 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Kivi on tihe neh ja hommikuks ilusasti tuksus juba e. siis sai ilusasti mulle lugeda ja pealt tuli tõesti pidev ja ühtlane väga peen mullivoog. Ühesõnaga toimib :D
Ma juba õhtul kartsin, et öösel tuleb paugu peale üles ärgata :lol:
Selle pisikese silindri kohta arvasin ise ka, et ilmselt klapina peaks töötama... Nool on ju peal ja õigetpidi ühendatud seega, aga tunne oli küll, et see jubin kogemata on umbne ehitatud :D
Ei viitsinud pikalt katsetada ka ja millal ennem vesi sealt ise välja on hakanud voolama. Kui aega saan, siis proovin rattapumbaga läbi puhuda selle julla - paistab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 13, 2004 04:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Proovisin samuti seda noolega vidinat läbi puhuda, kuid lootusetu. :x Balloonist tulev gaas saab sellega aga täiesti normaalselt hakkama. :)

Kui palju mulle minutis lased?

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 [ 52 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver