foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Juun 15, 2007 07:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Kõik sai alguse sellest, et läksin kodust ära (3 ööpäeva) ning unustasin akva valgustuse välja lülitamata.( Et selliseid äpardusi edaspidi vältida ostsin endale valgustuse jaoks taimeri. ) Olen akvat pidanud vahelduva eduga 20 aastat, kuid sellise nuhtlusega pole mind varem "õnnistatud". Veetestid korras, välja arvatud vee üldkaredus veidi kõrge. Ületoitmist ei ole, samuti üleasustust. Akva on 240 liitrine, valgustust 2*38w, lambid uued. Otsene päikesevalgus akvale ei paista. Lisan aeg- ajalt tetra taimeväetist. Taimed on valguse suhtes vähenõudlikud ning kuni vetika ilmumiseni kasvasid nad väga hästi kuid nüüd kiratsevad.Taimi 15 sorti ning neid on päris palju. CO-d ei lisa. Vett vahetan koos põhjakruusa sifoonimisega 30l. nädalas. Tõin akvasse ka ühe SAE kuid see ei paista selle vetika vastu huvi tundvat. Vähendasin valgustust 11 tunnilt 7 tunni peale, kuid vetikas tunneb end endiselt hästi.
Kas sellest vetikast saaks lahti pimendamise teel?

_________________
240 l.
Elussünnitajad, torn- ja prügiteod,
elustaimed, EHEIM ecco 2236, EHEIM aguaball 2212.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juun 15, 2007 10:52 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
margitkuru kirjutas:
Kas sellest vetikast saaks lahti pimendamise teel?


kahtlane.
teadmata täpselt milline sinu niitvetikas välja näeb, soovitaks lugeda siit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 16, 2007 01:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
ehk on abi sellest lingist? /taimed/7608/index.html

Ise arvan et ehk on tegu juusvetikaga,mille tekkepõhjuseks on vist liigsed toitained vees.

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 16, 2007 10:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Minu akvas ei ole selline vetikas nagu CuberWorldil . Mul on umbes 0,5 cm pikkused nagu rohekad niidijupid tihedalt üksteise kõrval lehe küljes. Ära neid sealt küljest saada on võimalik ainult koos taimelehe eemaldamisega. Ingliskeelseid linke vetikatest ärge mulle palun soovitage, sest seda keelt ma ei valda. Eestikeelsete materjalidega selles foorumis olen juba tutvunud kuid nõu pole sealt saanud.
Ootan soovitusi ja nõuandeid.
Ette tänades.

_________________
240 l.
Elussünnitajad, torn- ja prügiteod,
elustaimed, EHEIM ecco 2236, EHEIM aguaball 2212.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 17, 2007 12:17 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Sinu ainukesteks tegevusteks ongi "nakatunud" lehed ära korjata, kui kõiki ei jõua, muretse endale kalad, kes seda vetikat meelsasti söövad - Must Molly, Otocinclus, Peckoltia või SAE(Siamese Algae Eater - Crossocheilus siamensis) Valgust võid ka vähendada, kuniks asi laabub.


See, et sulle Inglise keel eriti ei istu, ei tähenda, et sulle inglisekeelseid linke ei tohiks anda. Tavaliselt on selliste linkide peal ka pildid, nende vaatamiseks ei pea mingit keelt oskama :idea: , aga tuvastamisel on see suureks abiks probleemi lahendamisel.

Niiet link:

http://www.aquaticscape.com/articles/algae.htm#hair

Oletan, et neljas pilt ülalt lugedes!

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 17, 2007 07:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Aitäh kasutaja Petsile. Sinu poolt pakutud linki olen juba lugenud ja ka vetika ära tundnud. Samuti sain aru ka sel pakutavatest kalanimedest kes neid vetikaid söövad. Seal pakutavatest kaladest ostsin SAE, kuid ta ei paista selle vetika vastu huvi tundvat. Saastunud lehti korjan järjepidevalt, kuid tundub, et seda tuleb järjest juurde. Kavatsen ka paar mollit omale soetada.
Küsin endiselt, et ehk aitaks ka pimendamine.
Ette tänades.

_________________
240 l.
Elussünnitajad, torn- ja prügiteod,
elustaimed, EHEIM ecco 2236, EHEIM aguaball 2212.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 06, 2007 02:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Tõin oma SAE-le lisaks 3 otot. Otod on mul väga tublid vetika sööjad. Ka SAE hakkas lõpuks selle vetika vastu isu tundma. Igatahes praegu on vetikaga asi kontrolli all.

_________________
240 l.
Elussünnitajad, torn- ja prügiteod,
elustaimed, EHEIM ecco 2236, EHEIM aguaball 2212.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver