foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Roheline Vetikas
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 18, 2006 10:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
Minu 180l kasti on asunud siis selline ebameeldiv asukas, nimelt vetikas, mis on roheline niitjas, kerin seda juba akva alustamisest saati ümber puu pulga, ei tea kuidas lahti saada , tekib seda aina juurde ja juurde, lahti ei saa.Toitaineid ei tohiks liiga palju olla ehkgi Väetan küll taimi , kord nädalas panen ettenähtud koguses JBL Ferropol vedelväetist, mõjub kõige paremini. ehk valgust pisut palju alustava akva peale?On ta siis palju 120w 180l= 0,66w/l ?Valgus põleb 12h.Vett vahetan ja filtri svamme pesen kord nädalas.Sai võetud ka 2xSAE aga nemad nagu ei puutugi seda vetikat. kelleltki teilt nõu, ehk endal tegemist olnud ja lahti saanud?Tean veel nii mõndagi akvaristi kes sellega hädas on, nii et abi ja igasugused näpunäited oleks igati teretulnud.


Ette tänades!
CyberWorld!

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri: Re: Roheline Vetikas
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 19, 2006 02:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 03:07
Postitusi: 169
Asukoht: Rakvere
CyberWorld kirjutas:
Minu 180l kasti on asunud siis selline ebameeldiv asukas, nimelt vetikas, mis on roheline niitjas, kerin seda juba akva alustamisest saati ümber puu pulga, ei tea kuidas lahti saada , tekib seda aina juurde ja juurde, lahti ei saa.Toitaineid ei tohiks liiga palju olla ehkgi Väetan küll taimi , kord nädalas panen ettenähtud koguses JBL Ferropol vedelväetist, mõjub kõige paremini. ehk valgust pisut palju alustava akva peale?On ta siis palju 120w 180l= 0,66w/l ?Valgus põleb 12h.Vett vahetan ja filtri svamme pesen kord nädalas.Sai võetud ka 2xSAE aga nemad nagu ei puutugi seda vetikat. kelleltki teilt nõu, ehk endal tegemist olnud ja lahti saanud?Tean veel nii mõndagi akvaristi kes sellega hädas on, nii et abi ja igasugused näpunäited oleks igati teretulnud.


Ette tänades!
CyberWorld!

nagu ma lugesin sellisest raamatust nagu "akvaariumiteaduse käsiraamat", ei tohi kasutada alustavas akvaariumis taime väetiseid, helvessööki, filtrite käsnasi 2 nädalat pesta ja vett vahetada!
Valgustust võiksid küll tubli poole vähem anda!
Eks sul ole ikkagi mingite ainete ülejääk, et vetikas vohama hakkas...see pidi mingiaja pärast ise ära kaduma kui taimed korralikult juurduvad ja kasvama hakkavad.

_________________
514L
valgustus 4x58 W
filter Tetratec EX1200 + Aquael Unifilter 1000
soojendus Tetratec HT300 W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 19, 2006 03:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
KyBer kirjutas:
nagu ma lugesin sellisest raamatust nagu "akvaariumiteaduse käsiraamat", ei tohi kasutada alustavas akvaariumis taime väetiseid, helvessööki, filtrite käsnasi 2 nädalat pesta ja vett vahetada!
Valgustust võiksid küll tubli poole vähem anda!
Eks sul ole ikkagi mingite ainete ülejääk, et vetikas vohama hakkas...see pidi mingiaja pärast ise ära kaduma kui taimed korralikult juurduvad ja kasvama hakkavad.


Alguses ei väetanud taimi, filtri svamme ma polegi vahetanud, kui ma helvestoitu kaladele ei või süüa anda siis huvitav oleks teada mida ma võin neile anda?Akva on käinud tublisti üle kuu aja ning taimed on korralikult ammu juba juurdunud.Kalad lisasin peale 2. nädalat( Siis ka panin esimest korda väetist taimedele ning kaladele süüa).Arvan,et kui vähem valgust anda siis taimedele see just väga ei meeldi( minu teada võivad taimed närbuda ja lagunema hakata, siis kui valgust liiga vähe on).
Enda teada olen kõik õigesti teinud. Mis ainete üle jääk neil olema peaks? ( söögist kindlalt ei ole, annan kaladele 1x päevas süüa nii,et nad söövad selle ~1min jooksul ära ja vette lagunema ei jää miskit).

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 19, 2006 03:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 03:07
Postitusi: 169
Asukoht: Rakvere
CyberWorld kirjutas:
Alguses ei väetanud taimi, filtri svamme ma polegi vahetanud, kui ma helvestoitu kaladele ei või süüa anda siis huvitav oleks teada mida ma võin neile anda?Akva on käinud tublisti üle kuu aja ning taimed on korralikult ammu juba juurdunud.Kalad lisasin peale 2. nädalat( Siis ka panin esimest korda väetist taimedele ning kaladele süüa).Arvan,et kui vähem valgust anda siis taimedele see just väga ei meeldi( minu teada võivad taimed närbuda ja lagunema hakata, siis kui valgust liiga vähe on).
Enda teada olen kõik õigesti teinud. Mis ainete üle jääk neil olema peaks? ( söögist kindlalt ei ole, annan kaladele 1x päevas süüa nii,et nad söövad selle ~1min jooksul ära ja vette lagunema ei jää miskit).

filtrite vahetamises mina pole midagi rääkinud :?
on ju palju toite mine aga poodi ja vaata ...
akvaarium on käinud üle kuu ütled ... ennem kirjutasid et alustav akvaarium! sellest ka minu nõuanded..lihtsalt üksteisest möödarääkimine :?
nüüd järsku arvad, et valgustus on OK ennem ütlesid, et on palju ?
kumb ta siis on?

_________________
514L
valgustus 4x58 W
filter Tetratec EX1200 + Aquael Unifilter 1000
soojendus Tetratec HT300 W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 19, 2006 03:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
KyBer kirjutas:
filtrite vahetamises mina pole midagi rääkinud :?
on ju palju toite mine aga poodi ja vaata ...
akvaarium on käinud üle kuu ütled ... ennem kirjutasid et alustav akvaarium! sellest ka minu nõuanded..lihtsalt üksteisest möödarääkimine :?
nüüd järsku arvad, et valgustus on OK ennem ütlesid, et on palju ?
kumb ta siis on?


Või jah, pesemine vahetamine.
No siin Viljandis valik nutune, pole midagi peale helbe saada.
Rääkisin,et akvaariumi käima panekust saati, mitte alles alustav akvaarium
Ma küsisin enne et kas seda on liiga palju? või ei ole?
nii,et paluks mõistvat suhtumist.

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 19, 2006 04:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 03:07
Postitusi: 169
Asukoht: Rakvere
mina arva, et valgust palju .. võid ka proovida pimendamist (kindlam viis lahti saamiseks)!
igasugu keemiat mina ei julgeks proovida ja väidetavalt ei anna eriti effekti kah
ja see akvaariumi suurus sul pandud välismõõtmete järgi...?
tegelikult sul siis vast 150L vett seal sees..selle järgi tuleb 0,8w/L kohta

raamatus oli selle vetika kohta, et ära korjamine aitab... :?

söögikohta niipalju, et poes on saada igas suuruses graanuleid, konserveeritud ussikesi, külmutatud sööta, tablette jne..
ja kui pole kohalikus poes siis tuleb kaugemalt hankida lihtsalt... :( nagu mina käin tallinnast ostmas :roll:

_________________
514L
valgustus 4x58 W
filter Tetratec EX1200 + Aquael Unifilter 1000
soojendus Tetratec HT300 W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 19, 2006 05:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
KyBer kirjutas:
mina arva, et valgust palju .. võid ka proovida pimendamist (kindlam viis lahti saamiseks)!
igasugu keemiat mina ei julgeks proovida ja väidetavalt ei anna eriti effekti kah
ja see akvaariumi suurus sul pandud välismõõtmete järgi...?
tegelikult sul siis vast 150L vett seal sees..selle järgi tuleb 0,8w/L kohta

raamatus oli selle vetika kohta, et ära korjamine aitab... :?

söögikohta niipalju, et poes on saada igas suuruses graanuleid, konserveeritud ussikesi, külmutatud sööta, tablette jne..
ja kui pole kohalikus poes siis tuleb kaugemalt hankida lihtsalt... :( nagu mina käin tallinnast ostmas :roll:


Pimendamise poole olen ka ise mõtteid mõlgutanud, aga olen üritanud vältida, kuna ei tea mis taimedest saab. :roll:
Keemiat ma ise kah just väga ei poolda, kuna tean paljusid akvariste kes on nendega negatiivseid kogemusi saanud. :?
akvaariumi suurus on enamvähem 180l ja mõõtmed on tal 101 x 50 x 41cm , mis teeks siis 207l, sellest tuleb maha arvestada kruus+ muu jama seal sees(taimed jms.)
ja valgust tuleb ikkagi selle kohta 0,66w/l. :wink:

Vetika ära kojamine ei aita(või vähemalt minul pole aidanud), olen teda siis juba kuu aega ära korjanud ,üle päeva olen ära korjanud kogu selle mis tekkinud on.(igal hommikul) :?

Vot siin Viljandis kahjuks pole hetkel midagi saada, vahepeal oli neid külmutatud toite jms.
Eks peab mõnel korral siis suurema tagavara täie tooma kalade sööki. :lol:

Aga igasugused näpunäited/nõuanded teretulnud, kuidas sellest lahti saada. :roll:

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 19, 2006 07:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 14, 2005 08:30
Postitusi: 91
Asukoht: Paide, Aiavilja tänaval
Mul tekkis ka roheline vetikas kännu külge u teisel nädalal peale akva tööle panekut - aga siis korjasin selle kännult käega ära ja nüüd pole seda enam kuskile tekkinud. Kadus iseenesest ära.Samuti pole klaasidele enam vetikat tekkinud. Valgustus põleb mul 11.15-22.15 - seega 11 tundi ja 325liitrise akva jaoks 144 . Seega alla 0,5 - 1 liitri kohta.

_________________
325 liitrine akvaarium käivitatud 16.09.2006.
JBL PROFI 500 välisfilter, Jäger soojendaja, Fun3 sisefilter, valgustus 144 W.
23.09.06 on elanikeks 2 õunatigu ja 3 antsu.
26.09.06 on uued kalad veel: 8 mõõksaba, 5 SAE-d ja 1 Pterygoplichthys gibbiceps


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2006 08:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
sildnik kirjutas:
Mul tekkis ka roheline vetikas kännu külge u teisel nädalal peale akva tööle panekut - aga siis korjasin selle kännult käega ära ja nüüd pole seda enam kuskile tekkinud. Kadus iseenesest ära.Samuti pole klaasidele enam vetikat tekkinud. Valgustus põleb mul 11.15-22.15 - seega 11 tundi ja 325liitrise akva jaoks 144 . Seega alla 0,5 - 1 liitri kohta.


Ma arvan,et me räägime erinevatest vetikatest.
Ootan vastusidet kõigilt kellel selle vetikaga tegemist olnud, ning kuidas lahti saanud :roll:

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 22, 2006 12:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 27, 2004 10:05
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn/Tartu
Tegemist tõenäoliselt niitvetikaga, mis tekib raua üledoseerimisel. Oled ferropoliga üle pingutanud. Vähenda valgust, lisa kiiresti kasvavaid taimi ja doseeri väetiseid (eelkõige makro) õiges koguses ja proportsioonis.

Jõudu, niitvetikas on üks paras nuhtlus, ise jändasin sellega üsna kaua.

_________________
128l- Amazon


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 24, 2006 07:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
Dima R kirjutas:
Tegemist tõenäoliselt niitvetikaga, mis tekib raua üledoseerimisel. Oled ferropoliga üle pingutanud. Vähenda valgust, lisa kiiresti kasvavaid taimi ja doseeri väetiseid (eelkõige makro) õiges koguses ja proportsioonis.

Jõudu, niitvetikas on üks paras nuhtlus, ise jändasin sellega üsna kaua.


Tegemist on mul siis sellise vetikaga:
Pilt
Eesti keelne nimi vist oli tal juusvetikas?
Oma arust küll Ferropoliga pole üle pingutanud, lisanud täpselt nii nagu juhendis 1x nädalas.Valgusest põleb mul hetkel ainult 60w(120w-st)kiiresti kasvavaid taimi pole lisada(endal oli valisneriat kunagi tapvalt,aga kasvas terve akva täis seda ,jagasin laiali, jätsin väikese nutsaka endale kah,aga malawi järve cichlidid tegid 1:0 neile)ja siin viljandis kah eriti midagi pole saada kiirekasvulistest taimedest.Mis mõtes makro väetisi?millised need on?

Ette tänades!
cyberWorld

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Viimati muutis CyberWorld, Neljapäev Okt 26, 2006 05:52, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: CyberWorld
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 24, 2006 09:56 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mai 03, 2005 04:38
Postitusi: 77
Asukoht: viljandi


Viimati muutis ron, Teisipäev Dets 18, 2007 05:07, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 26, 2006 05:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
ron kirjutas:
kle CyberWorld ole nüüd tubli poiss ja tutvu esiti viljandi kauba valikuga ja siis tule rääkima, mis siin saada on ja mida ple.keegi inimene ple siiani millegist ilma jäänud kui on osanud küsida ja ikka kindlasti teab, mida tahab.sinul jääb, aga sellest palju vajaka.....


1.Olen vägagi tutvunud viljandi kaubaga.
2.ega siin n.ö."Otse letilt" väga mingeid kiirekasvulisi taimi ikka kah nüüd väga just saada pole, peale valisneria gigantea.
3.vabandust kui su "tundeid" riivasin aga nii need lood on, teilt on saada põhiliselt sellised taimed mis väga aeglaselt kasvavad ja paluks jääda ikka viisakuse piiridesse! :wink:

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri: taimed
PostitusPostitatud: Reede Okt 27, 2006 09:02 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mai 03, 2005 04:38
Postitusi: 77
Asukoht: viljandi


Viimati muutis ron, Teisipäev Dets 18, 2007 05:08, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 27, 2006 10:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 07, 2005 08:35
Postitusi: 45
Asukoht: Kuressaare
mul oli samalaadne vetikas. lahti sain kui lõpetasin vedelväetamise ja noppisin/tirisin/venitasin kõik silmale nähtavad niidid välja. ja seda mitte kuu jooksil, ikka rohkem läks aega. nüüd kasutan AZOO kuule ja peale vitamiinide lisandeid ei pane.
muuseas, ma miskipärast kipun arvama, et pimendamise effekt on hetkeline. paljud vetikad moodustavad ebasoodsate tingimuste üleelamiseks spoore millest tingimuste paranemisel taas vetikas vohama hakkab. kas see käib ka antud vetika kohta ei oska öelda.


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver