foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 01, 2007 11:30 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 02, 2006 06:27
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Tere,

kas need balloonid sobiksid ka kaane alla? Ma mõtlen just selles suhtes, et kuidas on nad sõltuvad temperatuurist ja niiskusest? Mul akva sellise koha peal, et mitte kuidagi ei saaks neid mujale panna nii, et asi esteetiline välja näeks.

Kaane serva kõrgus on 10 cm ja keskel on isegi natuke vaba ruumi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 10:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
:shock:
Olen vist ajast maha jäänud, aga sellegipoolest - head inimesed, öelge, mis ja milleks on NO3 balloon :?:

CO2 ballooni olen oma silmaga näinud. See mis minul kodus seisab, küll kaane alla ei mahu, aga müügil on ka pisemaid.
Kaane all ei juhtu ballooniga vast midagi muud, kui et läheb rooste rutem. Reduktorile ei tohiks niiskus kah väga fataalselt mõjuda. Seega esimese hooga pakun, et asi on teostatav...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 01:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
NO3 balloonist ma ka aru ei saa... jäta vesi vahetamata ja põhi koristamata ja NO3 puudust ei tohiks olla :P

Samas, kui on ainult taimeakvaarium, siis on NO3 täiesti omal kohal, kuna seal ei produtseeri keski bioloogilisi jäätmeid ja ideepoolest biotsüklit ei toimu...

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 02:33 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 02, 2006 06:27
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
aga kas ma siis saaks põhimõtteliselt selle ballooni sinna alla panna? värvin hameratega üle ja ei roostetagi :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 03:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Jah põhimõtteliselt saad.

osta sobivas suutuses balloon :idea: jälgi reduktori töötamist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 03:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
neverstop kirjutas:
aga kas ma siis saaks põhimõtteliselt selle ballooni sinna alla panna? värvin hameratega üle ja ei roostetagi :D

Põhimõtteliselt võib-olla saad ehkki siin on mitmed agad. No see ehk pole nii oluline kuid ntx mulle ei meeldi mingi raske rauast kolakaga asjatada akvas - kui käest libiseb või ise komistad siis on üsna palju jama. Saad kasutada vaid pisikest CO2 ballooni mis tähendab et pead seda suhteliselt tihti täitma hakkama - tülikas ja ka kulukas. Ja lõpuks on seal kaane all selline niiske keskkond milles ka Hammerite järele annab. Mul on väiksem akva pealt lahtine (niiskust seega vähem kui kaane all oleks) ning puhastasin selle raudraami enne käikuvõtmist hoolega ning värvisin üsna põhjalikult Hammeritega üle, praeguseks on aga rooste juba väljas.
Tegelikult on veel üks nüanss - ballooni asend. Mis sellega seondub võid lugeda siit - mina igatahes ei riskiks külili kasutada, ehkki markxil võib õigus olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 10:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Pulbervärviga kaetud metall on niiskes keskkonnas väga vastupidav. Metallraamiga akvaariumi taastamisel võiks proovida.

co2 balloon on liiga raske ja suur, et kaane alla mahutada. Tavaline reduktor+nõelklapp on ka selline haraline moodustis, et 10cm sisse hästi ei mahu. Väga väikest ballooni (see mis mahuks) on vaja vist iga kuu aja järel täita.

Ballooni horisontaalne asend peaks sobima (reduktoriga ei teki probleemi).

Mis selle NO3 lisamisega täpsemalt on ? Kui on selgunud, et NO3 vaja lisada, peaks kogu vee koostist ja selle muutumist uurima. Võimalik, et veel üht-teist puudu või üle.

10cm kaane alla saab panna :http://www.marinedepot.com/aquarium_dosing_pumps_top_off_eheim_liquidoser.asp?CartId=

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 03, 2007 07:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 03:13
Postitusi: 172
Asukoht: Tartu, Võru
Kaane alla paigutamisel mängib põhilist rolli ballooni kaal, on ju tegu ikka paraja kolakaga. 3kg CO2-te mahutava asja taara kaalub ju juba 7-8kg ringis ja väga palju väiksemat ei maksagi soetada. Kui see peaks kuidagi libisema või kaane kergitamisel käest lased, siis on killud taga ja kogu kupatus põrandal laiali.
Samas ballooni külili asetamist ei maksa karta, sellega tõesti ei kaasne probleeme, olen seda juba aastaid praktiseerinud ja mingeid viperusi pole ette tulnud. Aga teema algataja probleemi võib ju lahendada tõik, et ballooni ei pea teps mitte akva vahetusse lähedusse parkima. Peenikese, kergelt varjatava vooliku abil võib gaasi akvasse vedada ja ballooni enda hoopis teise tuppa riidekappi või mõnda sobivasse panipaika sokutada.

Ja lihtsalt professionaalsest keemiku kretinismist tulenevalt ei saa ma märkimata jätta, et sellist asja nagu NO3 ei eksisteeri vabal kujul. Veel vähem saab teda ballooni sisse tampida ja sealt akvasse mulistada. On olemas lämmastikdioksiid valemiga NO2 ja see on tõesti gaasiline aine aga tegu on surmavalt mürgise ollusega ja vette juhtides tekib temast lämmastikhape HNO3.
On olemas nitraatioon NO3-, mis tekib vees nitraatide lahustamisel ja mida vajaduse korral doseeritakse kasti varem valmistatud kindla kontsentratsiooniga lahuse abil.

_________________
200L purk, 1 üüratu Jack Dempsey,2 Kribensist, miljon apple snaili, 5 ancut, 2 lahedat säga (Synodontis)
320L purk: 27 liiki taimi, 8 antsu, 1 garra, 1 tank ( Agamyxus), 2 kribensist, 2 hemichromis lifalilit+ lapsed, polypterus senegal, 6 botiat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 03, 2007 08:47 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 02, 2006 06:27
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Nõustun viimase vastanuga keemia osas ja muu osas sain ka palju head infot.

Kas gaasitoru võib ka olla läbipaistev?

Mul akva põhimõtteliselt sellise koha peal, et igast kõljest näha. See on köögimööbli baariletti imiteeriva osa peal.

Põhimõtteliselt saaks ma toru kuidagi alt kapist tulla, kui see oleks läbipaistev ja hästi peidetav


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 03, 2007 08:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Minu nö. gaasitoru on küll läbipaistev. Ega erilist vahet polegi mis värvi voolik on.

_________________
Got to choose!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 08:51 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 02, 2006 06:27
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
No sel juhul on tõesti mõeldav mujalt vedamine.

Aga kas surve jaoks nõudeid pole. Ma mõtlen, kas vooliku pikkus ei mõjuta midagi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 09:46 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 02, 2006 06:27
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
No sel juhul oleks probleem nagu lahendatud, Aga kust soovitaksite sel juhul Tartust ballooni osta? Kas ja kus neid täidetakse, mis see kõik maksab? Või on Tallinnast odavam osta?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 02:06 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 02, 2006 06:27
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Kui mul on 350l akva, siis kui suur balloon oleks otstarbekas ja kui palju (kg) seda näiteks kuus kulub?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 04:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 03:13
Postitusi: 172
Asukoht: Tartu, Võru
No minul on näiteks 320L kast ja 2kg balloon, mis täislastis kestab 4-6 kuud. Aga kuna ma täidan teda töö juures ise suurest ballonist, siis ei oma maht minu jaoks tähtsust. Gaasi kulu sõltub muidugi ka sellest kui palju vurtsu vette lased ja kas ööseks kraanid kinni keerad või mitte. Üldiselt mida suurem balloon, seda muretum, alla 3kg pudelit ei soovitaks sulle, muidu hakkad teda tihti täitma ja maksad mitmekordse hinna sama gaasihulga eest.

_________________
200L purk, 1 üüratu Jack Dempsey,2 Kribensist, miljon apple snaili, 5 ancut, 2 lahedat säga (Synodontis)
320L purk: 27 liiki taimi, 8 antsu, 1 garra, 1 tank ( Agamyxus), 2 kribensist, 2 hemichromis lifalilit+ lapsed, polypterus senegal, 6 botiat


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver