foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: väetamine ja vetikas
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 21, 2006 09:51 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2005 08:56
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn
kasutasin vedelväetist Tetra Plantamin, panin pool ettenähtud kogusest üks nädal ja teine nädal jälle. nüüd seoses sellega ma arvan, et on taimedele tekkinud vetikas. mida teha, kas kasutada teist väetist või panna veel vähem seda või hoopis tablette. samas valgustus on erineva ajaga, mõnikord 8, siis isegi kuni 12t. vahetan vett olenevalt NO3 tasemest, kipub kõrgeks, praegu on 20-40, minu kohta päris hea, aga vist peaks veel madalam olema. ilma väetamiseta oli N03 kõrgem, aga vetikat polnud. kas on mingi N03 tase, milega ei tohiks väetada. vesi on selge ja ilus. SOOVIN VÄGA ILUSAID VETIKATETA TAIMI , mida selleks teha ja kas vetikatega taimed peaks välja viskama?

_________________
110l eluspoegijad erinevad, ancistrus, Gyrinoheilus. elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 22, 2006 11:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Vetika pärast ei maksa väga muretseda - seda tekib ikka, kui vees kasutamata toitaineid liigub. Rohelise vetika tõrjet teostavad edukalt sellised loomad nagu SAE, OTO ja krevett - mingeid muid drastilisi meetmeid pole esialgu tarvis.

Aga kui NO3 -st juba juttu tuli, siis ürita seda hoida ikka alla 20 (soovitav 10 ja alla) ja korrelatsioonis PO4-ga (/vesi/4412/index.html)

Valgustuse kohapealt soovitaks ajaks 8-10h.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2006 12:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 06, 2005 02:02
Postitusi: 21
Asukoht: Tallinn
Kasutasin ka varem Tetra Plantamini (enam pole minu kalapoes olnud). Siis sai vahetatud ca 1/3 veest iga nädal ja uuele veele (ainult!) lisatud selles koguses väetist nagu etikett soovitas. Olid väga ilusad vetikateta taimed. Aga eks see doseerimine kindlasti sõltub konkreetesest akvast (veest, kalade, taimede hulgast, valgustusest jne.) Mina olin küll Tetraga rahul - ei olnud oluliselt defitsiidi ega vetikaprobleeme.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2006 11:26 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2005 08:56
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn
Lauri kirjutas:
Aga kui NO3 -st juba juttu tuli, siis ürita seda hoida ikka alla 20 (soovitav 10 ja alla) ja korrelatsioonis PO4-ga ([url]

kasutatud väetise purgil on kirjas, et ei sisalda nitraate ja fosfaate, kas ikkagi vaja kontrollida PO4 ja kuidas selline aine üldse akvaariumi tuleb või tekib.

_________________
110l eluspoegijad erinevad, ancistrus, Gyrinoheilus. elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2006 01:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
PO4 tekib akvas põhiliselt vanade taimeosade lagunemisel.
Kahtlustan, et Sul on PO4 pigem vähe ja NO3 liiga palju...

PO4 mõõtmine pole praegu veel nii oluline, proovi parem NO3 tase allapoole saada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2006 01:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
PO4 võib üsna edukalt akvasse saada ka mõnede kalatoitudega, koostise lugemine abx.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver