foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: madal taimekasv
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 26, 2005 11:11 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
mure taimede liig madala kasvuga, just erinevate echidonorustega. ainuke taim mis pürib veepinnani on Hygrophila corymbosa ''Siamensis''.
sai just hiljuti ehitatud akvastabili (325 L) kaane alla kahele 38 W t8 torule lisaks kaks t5 54 W toru. t8 torud on philips aqarelle markeeringuga ja uued t5 torud on De Luxe TL5 HO 54W/965 G5 philips ja TL5 54w/840 HO philips (otsisin 865 torusid aga parajasti polnud saada).
uute torude lisamisega kaasnes meeletu fotosüntees. mulle kogu akva täis. taimedel tuleb lehti juurde ja puha aga kasv kõrgusesse on kidur :?
akvasse tiksub pidevalt ka CO2. valgustus on töös 11 tundi ööpäevas. veenäitudest olen pidevalt jäginud KH, PH ja Fe taset. vahel NO3-e taset. tavaliselt on Kh 9, Ph 7,5 (pigem nats madalam kui kõrgem), fe-d lisan raudkelaadina korra nädalas ja samas ka kaaliumsulfaati. mikrovätistest lisan tropica MG-d.
uute torude lisamisega olen veel täheldanud, et paljud taimede ülemised lehed on läinud osaliselt või täiesti punast värvi. nt. Hygrophila corymbosa ''Siamensis'' on üleval üleni pruunikaspunane. ech. martii on osaliselt lehtedele punast saanud. samas on üks väike ech. (täpselt nime ei mäleta, myydi "kalakeses" ysna räbalas seisus ilma potita, madal, tenellusest nats laiemate lehtedega aga muidu suht sarnane) on kyll kasvatanud täiesti uued lehed ja palju pisikesi tütartaimi aga värvus on taimepuntral läinud hästi läbipaisev-heleroheliseks.
kas viga võib olla uutes t5 torudes?

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 Teema pealkiri: Re: madal taimekasv
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 26, 2005 11:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
kala sõber kirjutas:
uute torude lisamisega kaasnes meeletu fotosüntees. mulle kogu akva täis. taimedel tuleb lehti juurde ja puha aga kasv kõrgusesse on kidur :?

Enamasti taimedel ongi nii et mida rohkem valgust seda madalamaks jäävad. Muruna kasvatatavatel taimedel on just see probla et kui valgust pole piisavalt siis venivad pikaks.
kala sõber kirjutas:
uute torude lisamisega olen veel täheldanud, et paljud taimede ülemised lehed on läinud osaliselt või täiesti punast värvi. nt. Hygrophila corymbosa ''Siamensis'' on üleval üleni pruunikaspunane. ech. martii on osaliselt lehtedele punast saanud.

Punased taimed tahavad rohket valgust kuid nagu minu kogemus näitab võivad ka rohelised taimed rohke valgusega punakaks muutuda - mul oleks kah nagu uus taimesort Bacopa caroliniana 'Rose', nii punakaks on ladvad läinud. :) Ehk siis ära muretse, see on ka rohke valguse eripära.
kala sõber kirjutas:
samas on üks väike ech. (täpselt nime ei mäleta, myydi "kalakeses" ysna räbalas seisus ilma potita, madal, tenellusest nats laiemate lehtedega aga muidu suht sarnane) on kyll kasvatanud täiesti uued lehed ja palju pisikesi tütartaimi aga värvus on taimepuntral läinud hästi läbipaisev-heleroheliseks.
kas viga võib olla uutes t5 torudes?

"Viga" on jah rohkes valguses, värskelt lisatud torude valgusviljakus esimese nädala jooksul on veel eriti karm, sestap enamasti soovitatakse torusid vahetada ükshaaval et seda valguspurset vähendada.
Echinodorustele võid proovida JBL väetisepalli alla torgata, mul on see Echinodoruste puhul enamasti andnud tugeva kasvu, sealhulgas ka tungi kõrgustesse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 27, 2005 01:54 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Väga tõenäoliselt ei ole viga uutes torudes.
See pole kaugeltki selline valgushulk, mis sunniks taimi lömitama.
Küll aga täiesti piisav, et enamikku nomenklatuuri eeskujulikult majutada.
Soliidse valguse puhul on sümptomid, nagu "madal kasv" ja "otsad punased" tingitud enamasti sellest, et olemas on valgus, co2, mikroväetised, kuid NO3 ja PO4 tase on suhteliselt nullilähedane.
Minu 263L kastis on kokku 216w, mis jagades teeb kenakese 0.85 w/l.
Väetan enda segatud kompleksväetisega (mikrod,NPK, Fe) 2 korda nädalas, et tagada vajalikud kogused.
Kõik taimed on sellist värvi, nagu peab. Lõikus korra nädalas.
Mäletan, et vana 100L kastiga olid sarnased mured. Bacopa ja mõnedki muud taimed, mis peaks olema rohelised, läksid tipust läbipaistev-punakaks.
See oli aeg kui väetasin vaid mikrodega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 27, 2005 02:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tiffil ilmselt õigus, mul on tõesti PO4 tase stabiilselt nulli lähedal, nagu ka NO3. Kuna taimekasv oli minu jaoks piisav siis ma sellele tähelepanu ei pööranud, võiks muidugi huvi pärast proovida tõsta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 27, 2005 03:04 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
PO4 pole kahjuks testinud. nyyd tuleb see ära teha. NO3 sai paar nädalat tagasi igaks juhuks testitud. testi tulemuseks saadud numbrit peast ei mäleta aga kippus skaala lubatud ülempiiri poole. tegin suurema veevahetuse ja sifoonimise. NO3 liig kõrge näit oli tõenäoliselt nats pikemast veevahetuse vahest kui tavaliselt. siis oli veevahetuse vahe jäänud vist 1,5-2 nädalat.

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 28, 2005 11:44 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
nyyd siis akvavesi jälle testitud. tulemused säherdused:
PO4 0,1 mg/l
NO3 5 mg/l
Fe 0,4-0,5 mg/l
KH 9
PH 7,5

tegemist sera testidega. PH on nats kehvalt määratud. liig kõrget PH-d on arvatavasti ajutiselt põhjustanud CO2 pärmipudeli lõppemine. tavaliselt on see näit sera testi järgi ~7-7.5. raua test on tehtud peale uue doosi lisamist (kontrolliks; enne lisamist oli langenud 0,1 peale).

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 29, 2005 08:53 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
seda, et...

PO4 tase võiks olla suhtevahemikus NO3'ga 1:17-1:23. ümmarguselt võiks olla 1 osa fosfaati 20 osa nitraadi kohta. et siis kui NO3 on 5 mg/l, võiks PO4 olla 0,25 mg/l.

fikseeritud vahekorraga kompleksväetise pudelisse valmistegu võiks olla hea lahendus...et siis saab jaokapua vahetusveele juurde ladistada.

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 29, 2005 12:51 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
kas enamasti reguleeritakse PO4 sisaldust vees kaaliumfosfaadi lisamisega? kust oleks võimalik seda kraami endale soetada?
NO3 ei tahaks häste ise akvasse juurde panna. see tase kipub enamasti mul liig kõrgeks noorte cichliidide pidamise tõttu. ei tahaks ka ühe söögikorra peale üle minna. testin veel enne nädalavahetusel planeeritavat veevahetust uuesti mis seisus PO4 ja NO3 on.
aga esialgu tahaks piirduda ainult PO4 taseme tõstmisega.

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 29, 2005 02:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
kala sõber kirjutas:
kas enamasti reguleeritakse PO4 sisaldust vees kaaliumfosfaadi lisamisega? kust oleks võimalik seda kraami endale soetada?

Kõige ligemal Sinu jaoks ilmselt Naxo, aga sealt ei pruugi Sa enne jaanuari kedagi tabada (/taimed/2888/index.html)

Tallinnas Keemiakaubanduse AS

Viimasest kohast ostsin endale paraja pütitäie seda KH2PO4, aga sant lugu on selles, et ei satu ma Trt-kanti enne jaanuari lõppu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2006 11:37 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
nyyd juba nädal fosfaatidega sulistatud ja tulemus on väga hea. algas meeletu fotosüntees. esialgu sai fosfaati ainult natuke lisatud nii et suhe PO4 ja NO3 vahel jäi kindlasti üle 1:20. aga isegi see andis tulemust. eks edaspidi võib kogust vaikselt tõsta.

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver