foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 11:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Mis vetikaga (või bakteriga) võiks olla tegu, kui tekib mingit sorti ererohelist värvi limane ollus, mis kogub endasse õhumulle. Sellisena, mulle täis, meenutab ta kõige rohkem rohekat tatti (vabandage väljenduse pärast). Oma koostiselt on tegu samasuguse ollusega, nagu sini-roheline vetikas, ainult värv on ereroheline, peaaegu värvitu ja jäbipaistev. Võiks see mingi sini-rohelise vetika variant olla? Pilti pole paraku võimalik näidata. Pole suutnud teda mingite välimäärajate abil kuhugi liigitada ja ei oska midagi ka selle vastu ette võtta seega.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 11:30 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
ma arvan et sinivetikas ikka.
nii tausta uurimise mõttes küsiks, et mis su akvas temperatuur on?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 11:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
24-25 kraadi kusagil.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 12:49 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Mul on ühe korra sellega tõsisine jama olnud ja hiljem ühe korra olen lihtsalt tuvastanud et ta eksisteerib akvariuminurgas. Esimesel korral oli kuum suveperiood ja teisel korral ma hoidsin mingil enam-ei-mäleta põhjusel akvas kõrgemat temperatuuri. Mõtlesin siin vaikselt, et äkki kõrgem temperatuur on sinivetika arenemiseks tingimata tarvilik parameeter ;)

Kas sa seda juba kuidagi tõrjuda oled kah proovinud? On millestki kasu tõusnud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 01:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Ma olen võidelnud konkreetselt selle sini-rohelise vetikaga tavalise vormiga:
1) Pimendamine tegi platsi puhtaks, mõneks ajaks. Kuid asi naasis paari kuu pärast uuest.
2) Järmisena soetasin fosfaaditesti, mis näitas 2.0 mg/L, samas NO3 oli max. 10 mg/L. Seega veevahetusi, kuni PO4-ja tase oli kusagil 0.5 mg/L ja siis hoidsin NO3-me taset nii, et NO3/PO4-ja suhe oleks kusagil 20. See aitas, oli näha, kuidas siniroheline vetikas suri (tõmbus valgeks jne.) Klassikalist rohevetikat pole eriti märgata enam, samas vohab see lima. Rohelist vetikat on ka omajagu, aga see on suhtelislt talutav nähtus selle lima kõrval. Või äkki roheline vetikas eraldab sellist sodi, kui ta kasvab?

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 01:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Blue-green algae on eesti keeles sinivetikas, mitte sini-rohe,
peenema nimega tsüaanobakter. Niipalju siis jälle õigete eestikeelsete nimede propageerimist :D

Järgnev jutt rohkem sellest, kuidas asi toimib meres ja järvedes planktiliste sinivetikatega, kuivõrd see kehtib akvaariumis ja põhja kinnitunud sinivetikaga, selles ma pole kindel.
Igatahes soodustab sinivetika arengut kindlasti kõrge temperatuur ja vaikne (looduses siis mittelainetav) vesi.
Teiseks mõnede sinivetika liikide puhul ei ole NO3 tase vees üldse oluline. Õieti mida väiksem nitraadi ja fosfaadi suhe, seda parem neile, sest see on halb konkureerivatele vetikatele. Lämmastikuallikana kasutatakse nende poolt siis hoopis atmosfääris vabalt saada olevat ja ka vette lahustunud N2-e.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 01:40 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
tv kirjutas:
.
2) Järmisena soetasin fosfaaditesti, mis näitas 2.0 mg/L, samas NO3 oli max. 10 mg/L. Seega veevahetusi, kuni PO4-ja tase oli kusagil 0.5 mg/L ja siis hoidsin NO3-me taset nii, et NO3/PO4-ja suhe oleks kusagil 20. See aitas, oli näha, kuidas siniroheline vetikas suri (tõmbus valgeks jne.)


Ma sain kah kunagi oma suuremast sinivetikajamast lahti väetistega katsetama asudes. Tiba liiale sai tookord mindud (mul kõiki teste ei olnud veel hangitud) - sinivetikas kadus nädalaga, kuid varsti olin rohevetikaga hädas. Kusjuures ma olin just fosfaatidega üle pingutanud ;)

tv kirjutas:
Klassikalist rohevetikat pole eriti märgata enam, samas vohab see lima. Rohelist vetikat on ka omajagu, aga see on suhtelislt talutav nähtus selle lima kõrval. Või äkki roheline vetikas eraldab sellist sodi, kui ta kasvab?


Pole kuulnud et rohevetikast akvas lima tekib (kui just tegu agar-agar'iga pole :) ). Valge, ilma värvita lima on tavaliselt mingi seen. Kuid kui ta roheline on (ja õhumullidega?) - siis peaks ta ikka mingit klorofülli sisaldama ja seega olema mingitsorti sinivetikas (isiklik kasin arusaamine asjast). Kui saad, siis tee mõned pildid - äkki keegi on veel kohanud sellist kraami.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 01:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Agarik ja muud sellist asja tootvad liigid on punavetikad :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 02:08 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
p6lts kirjutas:
Agarik ja muud sellist asja tootvad liigid on punavetikad :)


Sunnik. On jah punavetikad. :oops:
Ei lasta enam lausvalet kah foorumisse kirjutada ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 02:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
P6ltsi vihje selle kohta et sinivetikas voolavat vett ei armasta peab muide ka akvas paika, temperatuuri toimet pole aga kahjuks proovinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 03:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Kas sinu lima ei sarnane mitte sellega: /404.html

Pilt veidi vilets. :oops:

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 06:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Sarananeb küll. Ma arvan, et värvi probleem laheneb sellega, et läbipaistavad asjad omavad selle keskonna värvivarjundi, milles neid vaadatakse. Peaks seda plöga valge paberi taustal päevavalguses vaatama. Üritan veevoolu siis sobivalt korraldada ja aereerimist parandada ja nitraate tõsta (see tähendab ilmselt rohevetikat).

Kusagilt lugesin, et väga kaval on sinivetikas toppida filtrisse surema. Kuna sinivetikas võtab lämmastikku otse õhust, siis surres vabastab ta rohkem lämmastiku, kui fosfaate ja seega paraneb NO3 ja PO4-ja suhe. Sinivetikas eelistab väikest NO3-me ja PO4-ja suhet. Vetika lagunedes see suhe suureneb.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 06:24 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
tv kirjutas:
Kusagilt lugesin, et väga kaval on sinivetikas toppida filtrisse surema. Kuna sinivetikas võtab lämmastikku otse õhust, siis surres vabastab ta rohkem lämmastiku, kui fosfaate ja seega paraneb NO3 ja PO4-ja suhe. Sinivetikas eelistab väikest NO3-me ja PO4-ja suhet. Vetika lagunedes see suhe suureneb.


Ma jätaks selle sinu asemel tegemata. Osad sinivetikad on mürgised ja kui see muidu kaladele mõju ei avalda, siis peale lagunemist kardetavasti küll. Tõmba parem voolikuga see ollus kokku ja viska minema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 06:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Olen ka sellele mõelnud ja peamiselt seetõttu sellest eksperimendist loobunud.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 07:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Mina vabanesin temast samuti igapäevase lögaimu ja NO3 taseme tõstmisega.

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver