foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2005 08:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
Kusagilt lugesin, et väga kaval on sinivetikas toppida filtrisse surema. Kuna sinivetikas võtab lämmastikku otse õhust, siis surres vabastab ta rohkem lämmastiku, kui fosfaate ja seega paraneb NO3 ja PO4-ja suhe. Sinivetikas eelistab väikest NO3-me ja PO4-ja suhet. Vetika lagunedes see suhe suureneb.


Minu arust on siin ka loogikaviga sees. See, et sinivetikad nitraatide puudusel õhulämmastiku kallale lähevad, ei tähenda sugugi seda, et nende sees N ja P suhe teistsugune oleks, kui taimedes keskmiselt. Ehk siis vabaneb ikka oma 15-20 osa lämmastiku ühe osa fosfori kohta ja vees olev suhe sellest eriti ei muutu. Natuku muidugi oleneb üldistest kogustest, aga põhimõtteliselt meetod ei tohiks toimida.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 13, 2005 12:14 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Sinivetikas ei võta kasvamiseks vajalikku lämmastikkuv veest vaid õhust, lagaunedes aga ei lähe see õhust võetud lämmastik mitte tagasi õhku vaid vette, seega tuleb vette lämmastikku juurde.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 13, 2005 12:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Ok, nüüd sain vähemalt mõttekäigule pihta. Teatud juhtudel võib ehk isegi toimida. Aga nagu ma juba ütlesin, on asi summaarsetes kogustes. Kui lämmastiku hulk lagunevas vetikates on palju suurem kui vees, siis muutub nende lagunedes nitraadi tase paremuse poole. Kui kogused on suuremad vees, siis mitte eriti. Ja muidugi loeb see ka kui palju vetikad tegelikult reaalselt esialgu N2 ja kui palju vees olevat NO3 tarbisid. Ning lõpuks on osa lämmastikku fikseerivaid sinivetikaid võimelised omale veel fosfaate tagavaraks koguma, sellisel juhul ei oska kuidagi pakkuda, mis suhtes lämmastikku ja fosforit neist lagunemise käigus võiks eralduda.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver