foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vetikaga võitlus.
PostitusPostitatud: Reede Okt 14, 2005 08:16 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 12, 2005 10:55
Postitusi: 121
Asukoht: tallinn
Juba pikemat aega taimedel ümber mustad asjandused:)Täna avastasin et kännu küljes mustad pisikesed karva pallikesed.Millest peaks alustama?Akva töötab aprillist alates,valgus originaal lambid ,mis kaasas olid 2tk (valgust 10h)Iga nädal vahetan 20 l vett,mis seisab 3 päeva ja lisan ained sinna ka.Puudub co2,kas selles võibki olla probla?Taimed saanud paar väetisepalli ka,teste pole üldse teinud.Millest alustaks??? :shock:

_________________
112 l 1 vuntsiline ,4 vikerkaarekala,3 botiat ja 1klaasipuhastaja,1labeo ,elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 17, 2005 12:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Musta habevetikat ei söö küll keegi, keda ma oma silmaga näinud oleks...
Samas - mingit suurt paanikat pole tema pärast vaja kah tunda.

Mõned mõtted sellega seoses:
* Kui taimed piisavalt kiiresti kasvavad, siis ei jõua must vetikas nende lehtedele kinnituda.
* Musta vetikaga taimelehed saab ära korjata, igasugu muud objektid ära puhastada (ära kändu akvas puhasta - vetikast eralduvad tükid hakkavad iseseisvalt taas oma elu elama).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 17, 2005 10:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 23, 2004 10:19
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
Vastus on kiiresti kasvavad taimed + neile vajalikud kasvutingimused.
Huvitavat lugemist habevetika kohta
http://www.thekrib.com/Plants/Algae/red-algae.html
Ja vetikatest üldisemalt
http://www.aquahobby.com/articles/e_algae.php
http://www.manateemiddle.org/pollutionsolution/newpage23.htm

_________________
100L Juwel
4 x Pterophyllum scalare


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 18, 2005 09:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
Lauri kirjutas:
Musta habevetikat ei söö küll keegi, keda ma oma silmaga näinud oleks...

Siin vaidleks küll vastu.Omal ka oli habevetikaga probleeme.Ostsin algul OTO-d siis F-SAE-d.Ei nood tahtnud seda vetikat.Umbes 1,5 nädalat tagasi ostsin ka kaks vend vähki (Procambarus clarkii) ja eile krõmsutasid , võiks öelda et viimaseid vetika tuuste.Lausa mõnuga lasevad :D .

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 18, 2005 09:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
bossering kirjutas:
Lauri kirjutas:
Musta habevetikat ei söö küll keegi, keda ma oma silmaga näinud oleks...

Siin vaidleks küll vastu.Omal ka oli habevetikaga probleeme.Ostsin algul OTO-d siis F-SAE-d.Ei nood tahtnud seda vetikat.Umbes 1,5 nädalat tagasi ostsin ka kaks vend vähki (Procambarus clarkii) ja eile krõmsutasid , võiks öelda et viimaseid vetika tuuste.Lausa mõnuga lasevad :D .

Väga hea! Nüüd siis teada, kes habevetikat sööb 8)


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 18, 2005 08:40 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Kui siin vaadata minu väheseid postitusi, siis läbiv teema oli, et vetikad vohavad. Hiljuti sai Tartu lõunakeskusest ostetud 5 OTO`t ja pea samal ajal ostsin Riiast 4 SAE`d (elasid pika sõidu kilekotis üle ja puha). Tulemus oli selline, et ühe nädalavahetusega sooritas see üheksaliikmeline brigaad akvas sellise suurpuhastuse, et mina kui veealuse aia omanik lõikusin välja kõige enam kahjustatud lehed ja jäin seejärel käed puusas uhkusega vaatama kuidas teised minu eest kogu vajaliku töö ära teevad. Akva näeb juba üsna hea välja.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri: Must habevetikas
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 10, 2005 10:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Olen hankinud endale ka millegiga selle musta habevetika - nii et muud väljapääsu pole kui välja nokkida. Ei taha ükski kala seda süüa ja silmale ka jama vaadata - paljuneb mis kole. :cry:

_________________
Igasugu sabalised.


Viimati muutis janne321, Reede Nov 11, 2005 12:39, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 11, 2005 12:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Help - vaatasin taimi lähemalt ja avastasin, et apppiiii, seda musta on igal pool - miljon aastat akvapidamist ja siis selline asi ja pea pulki täis.... mida teha? Viskan akva tühjaks või - hea, et ainult ühes akvas. Taimedest on kahju - anubias kasvab niigi aeglaselt ja nüüd sööb vetikas selle ära. Head ideed PALUN [-o< [-o< [-o< :cry: [-o< [-o< [-o<

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 11, 2005 09:33 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 12, 2005 10:55
Postitusi: 121
Asukoht: tallinn
no mina tegid puhtaks nendest taimedest(viskasin ära),praegu päris lage mul .Pimendamine ka oli hea :)

_________________
112 l 1 vuntsiline ,4 vikerkaarekala,3 botiat ja 1klaasipuhastaja,1labeo ,elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 11, 2005 10:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
janne321 kirjutas:
Head ideed PALUN [-o< [-o< [-o< :cry: [-o< [-o< [-o<

Tjah, ega siin ühest nõu ehk polegi. Hea oleks teha testid - just NO3, PO4, Fe, ehk on nendega miskit paigast. Veevahetustest jms. pole Sinu puhul ilmselt mõtet rääkida. :) Kui Anubiast õnnestub suuremate kahjustusteta välja võtta siis oleks üheks variandiks teha talle 2-3 minutit 1/20 kloorilahuses (sinine ACE) vanni. Rohkem kahjustatud lehed võtaksin ikkagi ära, ega neist asja saa, kui taim ise väga kurnatud pole siis uued lehed tulevad küllatki nobedasti. Edasi prooviks ehk kas JBL BioFermi või siis tiikidele mõeldud JBL Humolon-i. Need pole nii karm keemia nagu enamasti pakutakse ja põhinevad looduslikel komponentidel, esimene on odrakõrtest ja teine turba baasil nii et mingit suurt hävingut kaasa ei too, vee värvivad aga küll ära. Paari-kolme nädala pärast peaks paistma kas on mõju sellele vetikale, kusjuures tõenäoliselt olemasolev vetikas jääb taimede külge ja seda saab vaid koos taimelehtedega eemaldada, lihtsalt vetika levik peaks stoppama.
Veel. Pimendamine on abx asi kuid mitte universaalne imerohi, teadaolevalt aitab ta eriti hästi "rohelise vee" ja ka BGA vastu, kuid habevetika puhul ma sellele ei loodaks.
Küll aga olen märganud et turba kasutamine filtris või turbaleotise lisamine veele (kes tahab proovida peab hoolega silma peal hoidma vee parameetritel et mitte kalu maha nottida!) on kah mõjunud pärssivalt igasuguse vetika kasvule. Eks ka looduses turbasammal tõrjub vetikaid, turbal põhinevad ka mitmed vetikatõrjevahendid - nagu ka eelmainitud JBL Humolon.
Kahju et kui sain Anubiasega kännu mis hetkel mu pisemas akvas on kõige uhkemaks asjaks siis pilti ei saanud tehtud - see oli paksult habevetikaga kaetud, nõrgema närviga kodanik ehk ei julgeks sellist oma akvasse pannagi. :) Nii et pabistada pole mõtet, küllap saab korda, lihtsalt aega läheb sellega.


Viimati muutis Rein, Reede Apr 07, 2006 02:24, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Vetikas anubiasel
PostitusPostitatud: Reede Nov 11, 2005 12:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 06, 2004 07:02
Postitusi: 59
Asukoht: Pärnu
Umbes aasta tagasi sain poest tasuta tibatillukese anubiase-jupi,oli 2 lehte(väpkese sõrmeküüne suurused ja üks juur), hakkas uusi lehti ajama, aga need kaks lehte kattusid tumerohelise vetikaga. Kuna taim oli ülipisike, siis sain ta 1-liitrisesse purki panna. Kinnitasin risoomipidi kummiga kivi külge ja panin nii palju vett, et risoom oleks kaetud. Purgi sulgesin toidukilega ja torkisin jämeda nõlaga augud sisse. Nii seisis see purk aknalaual umbes kaks kuud ja pärast sellist "paludaariumi" pole vetikast haisugi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 11, 2005 02:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Minul oli üksvahe üsna akva algusaegadel probleem pruuni vetikaga - mingi habe- või harjasvetikas. Tekkis pea kõikjale, eriti aga taimelehtedele. Esimesel korral sain lahti pimendamisega - pimendasin akva 3-ks päevaks täielikult, st katsin musta tekiga lihtsalt kinni, ei toitnud isegi kalu. Pärast seda olid vetikad läinud. Varsti aga olid tagasi, siis tegin teise nipi - alandasin vee pH-d 7,5 pealt 7,0 peale. Ja siiani ei tea, kas siis pH langetamisest või sellest, et mu taimetihnik, mida akvaarium päris täis on, kuid mis esialgu veidi kiratses ja lõpuks "jalad alla sai" ning seejärel jõudsalt kasvama läks, kadusid kõik vetikad ega ole siiani enam oma nägu näidanud. Ise usun, et oma osa on elustaimedel - mida rohkem neid on, seda paremini nad vetikatega võidelda suudavad. See pH langetamine on tegelikult riskantne lugu nagu iga vee koostise kunstlik muutmine, liiati pole ma päris kindel, kas ikka see aitas (kuigi pH oli mul tõesti üle keskmise) ja seetõttu seda väga julgesti mina soovitada ei julgeks, enne katsetaks teisi vahendeid.
Üks kord, üsna hiljuti, hakkasid küll taas mingid habevetika sarnased vetikad tekkima, kuid siis vahetasin lambi (oli juba 1,5 aastat vana) välja uue vastu - kuuldavasti tekivad "pahad" vetikad tihti ka valest või nõrgast valgusest - ja vetikad kadusid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 11, 2005 03:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kusjuures see oli täiesti mõttetu rapsimine. Alustaval akvaariumil mingil hetkel tulevadki pruunvetikad sisse, samamoodi nad aga kaovad ka siis kui mitte midagi nende vastu ette võtta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 11, 2005 11:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Tänud, eks siis kukun lõikuma, klooritama ja torman seda vetikatõrjevahendit ostma, ehk annab midagi päästa - see vetikaraibe on isegi klaasi peale ennast ajanud. Ludwigia rapensist vist klooritada ei tohi ja teisigi õrnade lehtedega taimi. Selle musta habevetikaga pole varem tõesti kohtunud. Teistest vetikate vastu võitlemisega olen ilusti alati hakkama saanud ja nüüd siis see must kurivaim ....urrr. :x

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 16, 2006 11:01 
mul sama jama ja minu ei saa temast jagu kasvab klaasil ja laiutab taimedel:(


Üles
 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver