foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 30, 2014 02:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kuna meie akvas on pidevalt igat sorti "vetika vennikesi" (cyanobacteria, habevetikas jt.) siis otsustasin ühe akvaristi soovitusel lugeda läbi siin foorumis "Vetikahävitaja" ning asusin tegutsema. Apteegist ostsin Chemihyd Des 1L, maksab ~5-6€. Kasutusjuhendit lugedes jäi mulje et Chemihyd Des näol on tegemist ikka tõsise mürgiga. Kasutamisel soovitati lausa kaitsevahendeid: kummikindad, näomask silmadele ja suule jms. Tegelikkuses see asi ikka nii hull pole (nt. tilgatestid haisevad tapvamalt). Ostsin juurde ka süstla millega mõõdetud kogust akvasse lasta (mõttetu ost!). Seda süstalt kasutasin 2-nädalat siis loobusin sellest sest süstlaga pusserdamine on ebamugav ja vägagi tülikas. Asendasin süstla JBL Biotopol veekonditsioneeri korgiga kus on ilusasti mõõdikud peal (5-60ml). Uskuge, viimast oli ikka tunduvalt mugavam kasutada. Valasin lihtsalt korgiga akva lahtisest esipaneelist vedeliku sisse ja oligi operatsioon tehtud. Kalu selline valamise variant ei kahjusta, sest ega kalad selle valamise juures silm punnis juures ei passi. Minema ujuvad!

Veevahetusi tegin iganädalaselt 60-70%, koos põhja sifoonimisega. Chemihyd Des'i hakkasin 180L akvas igapäevaselt doseerima tagasihoidlikult.
1-nädalal 5ml (180L): vetikate suhtes midagi ei muutunud.
2-nädalal 10ml (180L): vetikate olukord jäi endiseks.
3-nädalal 20ml (180L): vetikate suhtes toimusid justkui muutused, neid hakkas vaikselt vähemaks jääma.
4-nädalal 30ml (180L): vetikate suhtes toimusid suured muutused, vetikas hakkas taanduma ja kaduma.


Kui esimene Chemihyd Des'i 1L pudel sai otsa siis oli 2-nädalat pausi ja akva vetikast puhas. Kuid kahjuks peale 2-nädalat hakkas vetikas uuesti õrnkergelt sisse murdma (akva paremast nurgast). Ostsin siis teise puheli Chemihyd Des'i (doseerisin 30ml) ja vetika pisku kadus juba 1-nädalaga.
Ps! Kui Chemihyd Des'i pudel on juba pea et tühjaks manustatud siis olge palun tähelepanelikud, sest pudeli põhjas võib olla mingi sete valgetest liblekestest ja täpikestest. Kui tähelepanelik pole siis valad selle säbruse sette akvasse, tekib ilus olluseline "lumesadu". Välisfilter filtreeris meil selle lumehelbekeste läbu minema mingi 1h jooksul.

Usun et teatud hetkel kui vetikas on kontrolli all siis on võimalik seda Chemihyd Des'i edukalt akvasse manustada üle päeva kuni lõpuks ehk nädalas ainult korra.

Vetika suhtes oli meie akvas kõige tüütum mürkroheline Cyanobacteria mis haises spetsiifiliselt vastikult (no on ikka aroom!). Cyanobacteria laotas akva põhjapinnases laiali oma jälgid rohelised võrkjad kombitsad, ronis liibuvalt juurikatele ja niigi vähestele taimetupsudele. Näiteks habevetikas on akvas minu meelest mõõdukas koguses isegi dekoratiivse väärtusega.
Üks suur muutus on veel, et kui vahetada akvas vett siis poolenisti tühjaks lastud akva ei haise enam ebameeldivalt vetikast sest vetikat enam sellisel hulgal pole. Suurem osa vetikast on surnud! Vetikas on kadunud ka klaasidelt ja taimedelt (pisut on veel taimedel). Akvat on kergem puhastada sest vetikat on tagashoidlikus koguses.

Kas Chemihyd Des'i puhul on olnud meie akvas fauna kadusid?
Konkreetselt on seda raske määratleda, sest otseseid viiteid ja fakte pole. Näiteks on meil viimase 2-kuu jooksul surnud üks emane
Amano krevett (1-1.5-aastane), üks tiiger barbus (~1-aastane) ja thoracata (~6-kuud). Samas eelmine thoracata suri enne Chemihyd Des'i "vetika ravikuuri".

Meie akva kogemusest võin tõdeda ja väita et õigetes kogustes on Chemihyd Des vägagi tõhus vetikatõrje vahend.

Pika lohiseva jutu lõpetuseks viitan meie akva Chemihyd Des\'i foto installatsiooni presentatsioonile. Fotopilt räägib rohkem kui kirjapilt. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 20, 2015 08:24 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Nali naljakas aga apteekidest on see igaltpoolt otsas. Kuskil tallinnas ja jõhvis pidid mõned pudelid olema.

Kas keegi on katsetanud ka mingi sarnase vahendiga, mis aitaks samuti? Sama toimeainega on vahendeid aga kas neid võib akvasse psita...?

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 21, 2015 12:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Ma ise ei kasutaks mingeid teisi vahendeid ilma et oleksin kindel et neid akvasse ikka võib mõõdetud kogustes valada.
Juhul kui Chemihyd Des on sinu kodukoha apteegis otsas siis võid seda lihtsalt 1-2 pudelit tellida. Usun et see on võimlaik.

Hetkel ma doseerin Chemihyd Des'i 40ml 180L. Mõju on positiivselt vägagi nähtav, vetikas on saanud kõva laksu. Eriti klaasidel ja akvapõhjas olev vetikas. Seda praktiliselt pole. Samas vetikas ei ole "tubakas". Kõigele vaatamata üritab vetikapisku kanda kinnitada taimede lehtedele ja vartele. Kuid see tagasihoidlik vetika kogus on akvas täiesti talutava tasemega.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 21, 2015 09:58 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Paramatus ongi see, et kõikidest apteekidest otsas. Nii väideti mulle apothekas ja benu apteekide ketis.

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 21, 2015 10:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Pulko kirjutas:
Paramatus ongi see, et kõikidest apteekidest otsas. Nii väideti mulle apothekas ja benu apteekide ketis.


Mina olen Ülemiste Apothekast 2x saanud viimase 3 kuu jooksul.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 21, 2015 01:16 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Beauty pro Tartu poest olen alati saanud, viimati kuu aega tagasi, vt http://beautypro.ee/en/stores.

Mõned taimeliigid on Chemihyd Desi suhtes tundlikud, nt Egeria densa, Hydrophila polysperma, vallisneeriad. Kuna kõik need liigid on mul akvas olemas, siis olen doseerinud vaid 10 ml/ 300 l päevas. Kusagil 1,5-2 kuuga kadus must habevetikas ära, kuigi tuleks mainida, et ega seda algselt kuigi palju polnudki. Taimed kasvavad hästi, k.a. need tundlikumad.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 21, 2015 06:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 11, 2012 11:20
Postitusi: 111
Pildid: 3
Asukoht: Tartu/Viljandi
Uuri tootjalt oste milles probleem. Toodetakse Tallinnas tel 6778806 . Võid neilt ka otse tellida aga pudeli kaupa nähtavasti ei müüda, pead terve kasti võtma. Täpsemat infot leiad www.chemi-pharm.com

_________________
450 ja 240 l Malawi
330 l Tanganyika
45, 40 ja 35 l maimukastid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 21, 2015 10:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2011 07:44
Postitusi: 91
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa, Jüri
Tere! Mul kipub habevetikas laiutama. Olen ertsertsiga nõus, et piiratud koguses on ta isegi kena - mul on üsna suur mätas habevetikast, iseäranis meeldib krevettidele, Riccia ja sammal kinnitavad ka sellele meelsasti kanda. Siiski mässib ta vastikult ennast ka igale poole mujale. Ostsin Chemihydi juba ära, aga kõhklen veel, kardan natuke krevettide pärast. Kas kellelgil on kogemusi, kuidas kirisikrevetid Chemihydi taluvad?
PS: Raviminfo.ee - saab vaadata millises apteegis Chemihyd saadaval on.

_________________
120 l: Tetra Ex 1200, antsud, mõõksabad, platyd, klaaskalad, kirsikrevetid, vohav taimestik.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 22, 2015 12:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
'valgusvalgus' olen Chemihyd Des'i kasutanud juba paar kuud ja meie akva faunale pole see mingit silmnähtavat mõju avaldanud. Meil on akvas selgrootutest amano krevetid (rohkem kui aasta), vähid ja killerteod (mõned kuud).

Sa võid hakata doseerima väikeste kogustega. Näiteks 120L akva puhul 10ml päevas. Paari nädala pärast näed kas vetikas hakkab taanduma või mitte.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 22, 2015 12:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Chemihyd Ses-iga on nii, et letikaubana on ta enamasti vaid Beauty pro kauplustes, Tallinnas siis Endla 76 (pole väga silmatorkav koht, ühe maja keldrikorruse poeke). Apteekides saab seda aga enamasti tellida, mul on juba järgmiseks päevaks kohal olnud. Kui pole saada, siis võib ju alati kasutada originaali, Seachem Flourish Excel on Kalakeses saadaval ning nad saadavad ka postiga. Tuleb küll natuke kallim, aga on just akvaariumis kasutamiseks mõeldud vahend.
Doseerimisega on nii nagu enamiku ravimitega - väikeses koguses on ravim, suures koguses mürk. Alustada tasub ettevaatlikult, nagu juba mainitud, mõned taimed seda hästi ei talu.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 22, 2015 07:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2011 07:44
Postitusi: 91
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa, Jüri
Aitäh nõuandjatele! :)

_________________
120 l: Tetra Ex 1200, antsud, mõõksabad, platyd, klaaskalad, kirsikrevetid, vohav taimestik.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 27, 2015 09:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2011 07:44
Postitusi: 91
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa, Jüri
Läheb täna kuues päev. Viimasel kahel päeval olen doosi tõstnud 12 ml-ni. Fauna-floora on elus-terve-rõõmus, vetika otsest vähenemist silm veel ei tähelda, protsessi toimumisest annab siiski märku see, et eelfiltri svammile koguneb hoolega lahtist-lagunenud vetikapudi. Püüan kannatlik olla! :)

_________________
120 l: Tetra Ex 1200, antsud, mõõksabad, platyd, klaaskalad, kirsikrevetid, vohav taimestik.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 27, 2015 03:43 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 08, 2012 07:33
Postitusi: 21
Pildid: 4
Asukoht: Pärnu
Võib küll imelik ja ebavajalik küsimus olla, kuid mis ajal on kõige parem Chemides Hyd'i doseerida? Kas siis kui akvaariumis on "päev" või "öö"? Ja siiani pole täpselt aru saanud, kui suur on see ohutu ja minimaalne kogu? Lugesin välja selliseid koguseid eri teemadest: 5ml/160ml siis 5ml/180l, 30ml/300l kohta jne. Hetkel panen 10ml/60l ja 3 nädal, kuid vetikas ei anna märku taganemiseks.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 27, 2015 07:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
xero kirjutas:
Võib küll imelik ja ebavajalik küsimus olla, kuid mis ajal on kõige parem Chemides Hyd'i doseerida? Kas siis kui akvaariumis on "päev" või "öö"?

Seachem ütleb:A: Carbon intake is a function of photosynthesis. Based on this, it would be ideal to dose Flourish Excel during the day. But given that Flourish Excel can stay complexed as a carbon source for up to 24 hours before it dissipates, you can dose at any time of the day and the product will be available for the next 24 hours.
Sama kehtib ilmselt ka Chemihyd Des kohta, nii et 24 tunniga laguneb suuremalt jaolt ära. Kui tahad et sellest ka taimedele kasvuks abi oleks, siis ilmselt parim on manustada enne valgustusperioodi algust. Või siis hommikul.
xero kirjutas:
Ja siiani pole täpselt aru saanud, kui suur on see ohutu ja minimaalne kogu? Lugesin välja selliseid koguseid eri teemadest: 5ml/160ml siis 5ml/180l, 30ml/300l kohta jne. Hetkel panen 10ml/60l ja 3 nädal, kuid vetikas ei anna märku taganemiseks.

Ohutu on suhteline, mis ühele ohtu võib olla teisele fataalne. Ettevaatlikud kodanikud on manustanud 2-3 ml 100 liitri vee kohta. Ise olen enamasti pruukinud 10 ml 100 l vee kohta, aga olen katsetanud ka 30 ml 100 l vee kohta. 10 ml 100 liitri vee kohta on enamasti veel ohutu, siiski tasub algul olla ettevaatlik. Mõned taimed on selle suhtes teistest vastuvõtlikumad. Aga ka akva elanikke tasub silmas pidada, mul hakkasid tornteod ntx reageerima, kui üledoosi pruukisin.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 27, 2015 07:47 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 08, 2012 07:33
Postitusi: 21
Pildid: 4
Asukoht: Pärnu
Tänud vastamast. Sain õigest siis aru, et nii taimede kasvuks kui ka vetika hävitamiseks sobib ideaalis enne valgustusperioodi algust, pigem hommikul siis?


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver