foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Vähikindel?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 18, 2013 01:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 13, 2010 12:34
Postitusi: 72
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Ka 'staazikamatel' akvaristidel on ilmselt olnud staazi jooksul erinevaid probleeme ning soovitan neid ka edaspidi teistega asjakohastes teemades jagada - see vast ongi foorumi üks mõte ning aitab ehk algajamal mõnda probleemi vältida.

Olukordi on erinevaid. Mina näiteks ei toitnud kaladega vähki nagu KRA viitas vaid vastupidi toitsin vähiakvaariumis kontrollimatult paljunevate vähimaimudega kalu (skalaare). Ükskord õnnestus ühel ilmselt põgeneda ning suures 400l taimi täis akvast ei avastanud teda enne kui juba päris suur oli ning kalad surema hakkasid.

_________________
400l vett, ports kalu ning ohtralt taimi


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vähikindel?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 18, 2013 12:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma ei väitnud, AHA, et just Sina kaladega vähke söödad. Lihtsalt nii võib juhtuda, kui nii erinevaid liike koos hoitakse. Värskemad akvaristid seda tihtipeale ei tea, aga teadjamal jälle ongi see just eesmärk. Olen kohanud siin foorumis paar korda, et otsitaksegi gupisid just kellelegi söögiks. Samas on mõni värske akvarist nördinud, et miks vähid tema kalu räsivad.

Ma ise kunagi "Kalakeses" vaatasin üht imearmast sinist krabi (oli vist) ja hirmsasti tahtsin teda koju viia. Aga kuna mul ühtki vaba ilma kaladeta akvat polnud, siis jäi ostmata. Mul ei tulnud mõttessegi hakata katsetama teda koos kaladega.

Ja ma ei pea silmas ainult krabisid, vähke, krevette. On ette tulnud, et keegi värske akvarist on omale konna või triitoni või akseloti hankinud ja uurib kärmelt - mis kalu ma võin temaga kokku panna? Ma ikkagi ütleks kohe, et ei mingeid. Keerukamad kombinatsioonid on ikkagi kogenenumatele. Nagu AHA-l - kalal oli ülesanne vähkide populatsiooni kontrolli all hoida. Ja skalaar ei ole gupi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vähikindel?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 18, 2013 01:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Selles olen AHA-ga igati päri, et tasub ka oma ebaõnnestumisi teistega jagada, et igaüks ei peaks kõike omal nahal läbi elama. Eks me kõik ole vigu teinud.
Teemaalgatajale aga ütleks, et vaevalt elustaimedest midagi vastupidavamat leiab kui erinevad Anubias liigid ja
Microsorum pteropus. Edasi kipuvad olema juba plastist taimed.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver