foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 24, 2013 03:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Küsimus ja vahest isegi kerge mure.

Nimel tõusis täna õhtul akvas üks kolmest põhjasolevast Cladophora aegagrophila veepinnale ja sinna see jäigi hulpima. Pigistasin kergelt selle sambla pallikese veest tühjaks kuid akva põhja see ikkagi ei vajunud.

Ps! Täna toimus olude sunnil ka suurem veevahetus. Akvas hulgi mullitamist ja mullikesi.

Milles on põhjus ja kuidas Cladophora aegagrophila akva põhja tagasi saada?

Veepinnal edasi tagasi hulpides on see samblapallike suht inetu nähtus ning hirmutab väikeseid parvekalu. Kas peaksin selle pallikesega midagi ette võtma: poolitama juppideks, tamiiliga kergelt juurika külge kinnitama jms.

Akva ise on MP 100, 180l ning valgus vastab täiesti selle kergesti hooldava sambliku nõuetele.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 24, 2013 12:10 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 17, 2010 04:15
Postitusi: 40
Asukoht: Harjumaa/Saami
Targemad parandagu, aga mina jätaks järvepalli (see on muide vetikas, ei sammal ega samblik) rahule ja vaataks, kas läheb ise põhja, kui mullid kaovad. Kui ei, on viga saanud ja võiks kergelt mõne kivi-kännu külge kinnitada, kuni toibub. Tükeldama ära küll hakka. Aga põhiprobleem on sul hoopis mullid, need võivad kaladelgi hinge võtta. Kuidas neid nii palju sai - sain teisest teemast aru, et panid peale tõstmist üle 50% veest tagasi? Kui su kraanivees niipalju lahustunud gaase on, peaksid vett kraanist laskma nii, et võimalikult palju aereerib - näiteks läbi pihusti või dušisõela ämbrisse ja siis akvasse läbi sifooni, mille sees on vatiini/svammi tükike. Arutelu muudest võimalustest vaata näiteks
/vesi/28463/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 24, 2013 12:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ju on pallikesel palju õhku sees. Ajapikku peaks ise alla vajuma. Kui ma olen teda ühest akvast teise tõstnud ja tiba vett välja pigistanud, siis jääb ka alguses hulpima.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 24, 2013 02:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tänud kõigile kes vastasid ja veel vastavad.

Võib arvata et põhiprobleemiks oli akvas 50% vee väljavahetamine. Tagantjärele mulle tundub endalegi et probleemitekitajaks oli see et ma lasin liiga kiire ja tugeva survega kraanivee akvasse. Aktsioon tekitas hiljem akvasse palju toekaid mulle. Mullid kohati kerkisid hulgi üles kruusapõhjast.

Olen järgmisel korral hoolsam ja ei survesta seda veelaskmist.

Õnneks ma ei pea enam nii ekstreemselt 50% asendama, vähemalt ma loodan seda. Veevoolik on mul nö. ise komplekteeritud: keermega kraaniots ja väikse pihustiga akva ots. Akvasse vett lastes kasutan ma muidugi klaasist tassialust et akvapõhja mitte seakombel segi keerata.

Tänase seisuga on vetikapall ilusasti põhja vajunud. Vajumise protsess toimus öösel, sest varahommikuks oli pall põhjas. Akvas mulle enam pole, kalad ja krevetid elus ning löögijõus.

Lugesin lääne netist antud teema kohta, seal väitsid akvaristid kahte põhjust miks Cladophora aegagrophila tõuseb akva pinnale. Esimene põhjus olevat see kui akvas on palju suuri hapnikurikkaid mullikesi (nt. veevahetuse põhjus) ning pallike muutub seeläbi kohevaks. Teine põhjus selles et täpselt teadmata asjaoludel tõusevad pallikesed aeg ajalt pinnale et saada rohkem valgust. Kas see kõik ka õige on seda ei tea kuid mingi loogiline vastus seegi.

Samas vetikapall mis oli veepihustile kõige lähedam tõusiski mõne aja möödudes veepinnale. Nii et minu juhtumi puhul on esimene variant tõesem kui teine.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 24, 2013 03:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Mina lasen Tartu Veevärgist oma akvasse aiavooliku otsas oleva pihustiga nii, et paraja temp vesi jooksev pealt otse Juweli sisefiltrisse ja läbi filtri läheb vesi akvasse. Senini ei ole probleeme olnud. Kui pihusti joaks keeran on akva mulle täis. Loomulikult piiran voolu kiirust tunde järgi.

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 24, 2013 11:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul on kööki kraanikausi alla tekitatud lisakraan. Sinna on pandud söe- ja paelfilter ning edasi jookseb mööda voolikut vesi akvasse. Mulle pole täheldanud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver