andrep kirjutas:
Peale pikka nädalavahetust sai koju tuldud ja avastasin oma kreveti akvas sellise juusvetika moodi asja lilaeopsise pealt, aga see oli valget värvi. Põhjalikul uurimisel avastasin, et üks põhjakoristajate tablet oli taime juurte juurde peitu jäänd ja see oli üleni ümbert valge sellise karva palli sees? Kas tegu on seene või vetikaga.
Vetikas see pole, pildita rohkem ei paku. Mis iganes see on, oleks targem igatahes koheselt akvast eemaldada.
andrep kirjutas:
Kasutan Flousidhit kuna seal on kõige vähem Cu (ühe korra neljapäeval siis hetkel pandud) , mis krevettidele ei istu.
Pole veel sattunud akva väetisele, mis etteantud koguses doseerimisel ohtu kujutaks, kas vase või mingi muu komponendi pärast.
andrep kirjutas:
Kas peaks kasutama ka CO2. Mõte oli siis algul vähemalt teha pärmi varjant. Kas pean kuidagi ka kontrollima CO2 taset?
Ilma piisava CO2 tasemeta ei suuda taimed toitaineid omastada.
andrep kirjutas:
Kas CO2 puudumisest võib olla vetika vohamise põhjus? JA kas seda EI väetamist saaksin ka flousishiga teha või peaks teisi väetisi juurde võtma ja kas sellises väikses tasuks selliselt väetada?
Vetika vohamine on pigem siiski seotud selle 12h valgustusega, see et välja lõi nädalavahetusel, ei tähenda et ei võinud algtõuget saada varem.
Tegelikult sõltub palju sellest, kui palju seda valgust ikkagi on. Omatehtud LED valgusti korral on seda üsna keeruline hinnata. Lahjema valguse korral pole CO2 ja ka väetised vajalikud. Tugeva valguse korral on nii CO2 kui väetised vajalikud. Ehk siis valgus, toitained, co2 peavad olema omavahel tasakaalus.