lem kirjutas:
Seda teksti tahaks näha kuskil kleepsuna oleva [b]teema all AKVA alustamine
Muidu määritakse inimestele kaela sise-,välis-,lisafiltrid jne.
Ega päris nii ka ei saa öelda et filtrit kunagi vaja pole, kõik sõltub konkreetsest olukorrast. Üleasustuse korral hea filter Micromec sisuga kindlasti on abiks, eriti veel taimedeta kirevahvenlaste akvas. Filtril on peale bioloogilise filtreerimise ka muid rolle.
lem kirjutas:
Ja eelneva tekstiga seotud küsimus oleks:
Millises põhjas bakteri kooslus on suurem ja teeb paremini oma tööd, kas liiva või kruusa?
Mina pakun kruusa,kuna sealt ei imeta puhastamise käigus kõike välja ja akvas ei toimu nii kergelt öko katastroofe pärast akva ja filtri puhastamist?
Tõenäöliselt kruusa, liiv kipub ajapikku tihedaks vajuma. Mõned küll soovitavad liivapõhja regulaarselt ise kobestada, see aga võib jälle baktereid häirida, pealegi kui paljud meist nii usinad on...
lem kirjutas:
h"Vee vahetust on algul kõige õigem teha siis kui NH3/NH4."
See ongi siin foorumis suurim viga: osta kohe alguses kokku NO2,NO3,Ph,Kh,Gh,Fe,NH3/NH4 jne.
No raua testi küll kohe algul ei soovita keegi. GH ja KH on testid mida läheb tarvis harva, ehk siis peamiselt algul et teada saada mis parameetritega vesi meil kraanist tuleb - neid teste saab ka lasta kalapoes teha. NO3 on test mida nii ehk naa on ka edaspidi tarvis et veevahetuste piisavust kontrollida, see tasub osta. NO2 ja NH3/NH4 läheb üldjuhul vaja akva käivitamisel ning ka juhul kui ravikuuri käigus on kasulikud bakterid hukka saanud. Jutt ennetamisest on küll hea, kuid kui algaja teeb näpuka siis ta ei tarvitse enne aru saada kui juba hilja, kogenud akvarist märkab varem kui asukad hakkavad veidralt käituma vms. Sestap on just algajal testidest abi.
lem kirjutas:
Järgmisena tuleb siin foorumis soovitus: osta kokku Ph-,Ph+,Kh-,Kh+, ... jne.
Oskad äkki viidata mõnele sedasorti soovitusele? Foorumis pigem taunitakse nende kasutamist.
lem kirjutas:
Ja siis kui akvasse tuuakse poest troopika kalad(poes vesi Ph~6,5,Kh ja Gh peaaegu olematud) ja pannakse cm/liitri kohta (???) purkki kus kraani vesi Ph~8,Kh ja Gh suuremad kui 8. Tagajärjeks haigused mis välja löövad.
Kus sellised poed on? Poodides kasutatakse enamasti kraanivett. Pigem on probleem selles et need kalad on kasvatatud pehmes vees. Sestap ongi parem kui poest saab kellegi kohaliku akvaristi paljundatud kalu, need on siinsete oludega pisut paremini kohanenud. Kuid see probleem jääb alati et ega me tea millistes oludes neid kalu on paljundatud. Pluss siis veel need mured mida Priit Päkk akvaristide kokkutulekul mainis, ntx see et vette lisatakse kemikaale mis muudavad kalade värvid erksaks kuid on mürgid mis muudavad kalade eluea lühikeseks.
lem kirjutas:
Tegelikult on enamus probleeme ennetatavad õige ja läbi mõeldud tegutsemise korral.
Mida siis soovitad puhuks kui on kahtlus et kalad on mingites teistugustes oludes üles kasvatatud?
lem kirjutas:
Seda Moderaatori kirjutatud teksti võetakse kindlasti tõsiselt aga kas see on 100% õige?:
Jah, kõik me oleme inimesed ja võime eksida.
lem kirjutas:
Aga krevetiakvad on mul saanud läbi aastate vett otse kraanist ja mingit probleemi pole see kaasa toonud."[/b]
Eesti erinevates paikades tuleb kraanist väga erineva kooslusega vett ja paljudes kohtades ei kõlba see juua isegi!
Mis oleks siis Sinu soovitus selleks puhuks? Üldiselt eeldame et kasutatav vesi vastab joogivee jaoks kehtivatele normatiividele, selline vesi otsest ohtu ei tohiks kujutada. Karedus jah kõigub mistõttu soovitamegi GH ja KH testidega kindlaks teha millise veega on tegu, lisaks sisi PH test mida on nagunii kasulik omada sest see on üsna oluline parameeter ning seda saab testida vaid koha peal.
lem kirjutas:
Tasuks vähe enne krevettide kohta lisa uurida.
On väga tore et oled end asjaga kurssi viinud, eelnevast postitusest paistis vaid viiekuune kogemus - sestap küsisingi asja kohta, ära palun siis seepärast solvu. Me ju ei näe teiselepoole ekraani. Ilmselt on Su kogemus krevettide osas minu omast tublisti üle.
lem kirjutas:
Mis liiki su krevetid on? Kui kaua su kreveti akva töötanud on?
Aastaid tagasi olid Caridina japonica aka Amano krevetid. Viimased neli aastat on tõesti olnud üsna vähenõudlikud Neocaridina denticulata sinensis-ed, kui ma nende liigi ikka õigesti suutsin määrata. Poodides on info enamasti üsna ebatäpne ning ka häid sellealaseid materjale pole teabmis palju.
lem kirjutas:
Mis on akva vee maht:
See on vee kogus mis läheb akvasse tegelikult kui põhja kruus on täitunud veega. Mitte pakendil olev kiri näiteks: Rio 180. Isiklikult on Rio 180-s 160 liitrit vett. Teises samasuguses aga 3D tagataustaga akvas ainult 135 liitrit.
Kui soovid olla täpne siis tasuks seda olla lõpuni, maha tuleb arvestada mitte ainult põhjakruus vaid ka kogu sisustus (igasugu 3D taustad võivad olla vägagi suured), samuti see et vesi pole kunagi päris ülemise äärani.
lem kirjutas:
Taime akvad ei tohiks olla kreveti akvad kuna krevetid on tundlikud väetise stafi vastu ja tahavad pehmemat vett ja ei armasta tugevat valgust. ----Soovitaks taas lugeda vähe lisa krevettide kohta.
On Sul sel teemal äkki viiteid?