foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 29 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 01, 2011 11:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Veel. Minu kirjutatust võib jääda ekslik mulje et pidev väetamine jms. on ilmtingimata vajalik. Loomulikult see pole nii. Võib teha akva kus väetada pole tarvis, veevahetusi võib teha kord poole aasta kohta ja rohida on väga harva vaja. Siis on vaja kasutada mingit toitainerikast põhjapinnast, ntx mulda mis kaetud kruusakihiga. Valgustus peaks olema mõõdukas, CO2 pole vajalik, väetamine pole vajalik (no vahel harva natuke ju võib soovi korral), rohida on vaja haruharva. Ainult et taimede valik on sellise akva korral piiratud, punased taimed võib ära unustada ja ka teiste taimede osas tuleb valida sobivaid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 01, 2011 11:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ly kirjutas:
Jään artiklit ootama (ehk mainid ka automaatsetest doseerimise võimalustest).

No ega siin ilmselt muud lahendust ole kui kasutada doseerimispumpa(sid). Need aga vajavad reeglina ka mingit juhtseadet. Odav teema ilmselti pole. Ntx IKS doseerimispumba saab kätte ca 100 euroga, vaja on lisaks mingit riista mis ajaliselt seda juhiks. Ilmselt odavaim lahendus elektrooniline taimer mis võimaldab minuti täpsusega juhtida, see pump lööb 38 ml minutis. Valmislahendused on muidugi ka olemas, usun et ka ntx akva.ee suudab komplekteerida kontrolleri koos vajalike lisadega. Ja hardcore iseehitaja saab Felchi akvakontrolleri baasil asja aretada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 01, 2011 12:48 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Tsiteeri:
Veel. Minu kirjutatust võib jääda ekslik mulje et pidev väetamine jms. on ilmtingimata vajalik. Loomulikult see pole nii. Võib teha akva kus väetada pole tarvis, veevahetusi võib teha kord poole aasta kohta ja rohida on väga harva vaja.

Mul ongi 70L akva selline.

Ma tõesti väetist panen väga vähe ja väga harva, põhimõtteliselt ei panegi, ainult siis kui tunnen et vaja. Ja kasavad väga kiiresti, mõned paar senti päevas. Arvatavasti elemendid tulevad uuest veest, sest mul kiire kasvuga akva tahab pidevalt vee vahetamist. On kohe näha et taimed mullitavad nagu sampuse pudel. Ma vaatan olukorda selle baasil - kui kõvasi õhtul mullitamine käib ja tean kuna vaja vett vahetada.

N ja P on näha kuna taimed vajavad, saan isegi sellist pildi teha. Kaaliumi kohta saaksin kuu tagasi teha, praegu juba panin ja väiksed augukesed kadunud.

Isiklikult mul ventilaator kaanes tegi omal ajal päris revolutsiooni ja vetikate probleem kohe langes. Arvan sellest, et vee temperatuur sai 28-29 kraadist 25 peale. Pump töötab suht hästi, aga ikka käega oli nats tunda et kihid olid erineva temperatuuriga. Lambid, 90W on ju juuvelis mingi 1-2cm veest. Lugesin et taimedele eriti ei meeldi kõrge temperatuur, kuid olen näinud ka suure taimestikuga akvaariumeid diskusitega. Ehk kudagi õnnestub. Mul ei õnnestunud. Tundub minu tingimustes kiire akva tahab <26 kraadi.

Aga jah, iga ühel oma arvamus ja kogemus. Ehk kindlasti on proovitud ja nii ja naa, ja iga iga päev väetistada ja vetikatega sõdida jne. Oma pea on alati kõige targem.

Kohe teen paar pildikest kah, taimer varsti lülitab valgust sisse.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 01, 2011 01:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
paulik kirjutas:
Isiklikult mul ventilaator kaanes tegi omal ajal päris revolutsiooni ja vetikate probleem kohe langes. Arvan sellest, et vee temperatuur sai 28-29 kraadist 25 peale. Pump töötab suht hästi, aga ikka käega oli nats tunda et kihid olid erineva temperatuuriga. Lambid, 90W on ju juuvelis mingi 1-2cm veest. Lugesin et taimedele eriti ei meeldi kõrge temperatuur, kuid olen näinud ka suure taimestikuga akvaariumeid diskusitega. Ehk kudagi õnnestub. Mul ei õnnestunud. Tundub minu tingimustes kiire akva tahab <26 kraadi.

See on tõsi, mitte kõik taimed ei lepi soojema veega. Aga kui taimi valida siis leiab ka selliseid mis 29 kraadises vees hästi hakkama saavad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 01, 2011 02:37 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
See on pärast kui viskasin ära nädal tagasi pool äbrit taimi.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 01, 2011 02:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Täitsa uhked akvad ja ilusad taimed Sul.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 09, 2011 04:04 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2011 11:01
Postitusi: 24
Asukoht: Tartu
Mis taim see sul seal keskel on punaste suurte lehtedega?`

Väga ilus põhi, mis seal põhjas täpsemalt on?
Kust said need pindmised ilusad kivid (korjasid kusagilt?)?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2011 03:53 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Taim on Nymphea Lotus. Kasvab kiiresti, KÕIK lehed mis on veepinna peal tuleb ära lõigata, muidu ainult need tulevadki. Poole aastaga on mitukümmend lehte ära lõigatud, on õitsenud ja umbes 6-7 väikseid taimi juurde andnud. Praegu (nädal tagasi) nägin kuskil Tarus müügis kah, vist tigutornis.
Põhi ja samuti kivid on korjatud Narva Jõesuu lähedal mere kaldal, täpsema koha nimi on Udria.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2011 03:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Paulik, millised kalad Sul akvades on? Kui tihti ja kui palju neile süüa annad? On selge et sellise valgustusega ainult veevahetustega taimed piisavalt toitaineid ei saaks, küllap suur osa toitainetest jõuab ka kalatoiduga akvasse. Nii ehk naa on Sul ilmselt taimede kasv piiratud toitainete hulgaga ning oled osav vajadusel puudujäävaid elemente tuvastama ja lisama. Tulemus on suurepärane, samas algajatele ei riskiks sellist lahendust soovitada - kaugeltki igaüks ei saa taimede põhjal aru, mida täpselt puudu on. Pakkusid et võiksid teha pildi olukorrast mil taimedele on millestki puudus - see oleks päris huvitav.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2011 06:11 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Selles akvas (120L) on barbused, 18 tk + 1 labeo. Toitu annan korra päevas, mõnikord kui viitsin 2 korda, tavalised graanulid, ja suht vähe - söövad ära kõike 40sek - 1 minutuga, ei jää midagi.
Mõni puudumise saab leida siit:
http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/aquarium-pictures/browseimages.php?c=12&userid=&t=
panen ise kah paar pilti uuest akvast.
See on ilmselt N puudus:
Pilt
See peaks olema kaaliumi K puudus:
Pilt
see samuti
Pilt

Ega mul samuti vanad lehed surevad ja sulavad. Aga mind see ei pane põema, sest kasv on niivõrd kiire, et nigunii iga kahe nädala tagant vaja kõik lühemaks teha. Teen taimi alt lühemaks, eemaldan need vanad oksad koos juurtega ja vanad lehed ja ongi korras. Juured kasvavad iga kord uued. Vanadel lehtedel on augud näha, aga kui mul kaaliumi lisada liiga palju ja tihti, (kirjutatakse et seda võib teha) võib vastik pruun vetikas vanadele lehtedela ja seitele tulla, mitte palju et peaks sõdima, aga lihtsalt märgitav. On juhtunud just peale seda mingi 5-6 korda, see on hullem. Augud lehtedes häirivad vähem, nii et las parem alt surevad.
Näiteks selle aja jooksul (möödus 9 päeva) juba võtsin nomafillal 7-10sm alt maha ja kui hoolikalt vaadata on näha palju limnofilla ja nymphea on juurde saanud:
Pilt

Ei tea, mingit saladust ei oska öelda, mulltan pärmi-suhkru CO2, pinnas on meelega nii jäme, et 2 aastaga tekkunud kalade jäätmed vajuksid selles alla ja ei häriks ja poleks silmaga nähtavad. Ma meelega ei sifooni nii hoolikalt ja tihti kui alguses, võin vabalt praegu ämbri täie tee-kohvi vahelist värvi vett sealt pumbata. Nii et N ja P puudust mul pole. Ja ma arvangi, et N ja CO2 ongi olulisemad, nö nagu baas taimedeks. Väga tihti inimesed panevad need Fe tablette ja muid mineraale ja ootavad tulemust kuna pole seda põhibaasi. Aru saadav, et ilma mineraale nad ei kasuta ka

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2011 07:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
paulik kirjutas:
Selles akvas (120L) on barbused, 18 tk + 1 labeo. Toitu annan korra päevas, mõnikord kui viitsin 2 korda, tavalised graanulid, ja suht vähe - söövad ära kõike 40sek - 1 minutuga, ei jää midagi.

Üsna korralik koormus. Oled asjad hästi balanssi saanud, igaühel nii ei õnnestu.
paulik kirjutas:
See on hea koht jah, aga Sinu pildid on huvitavamad. Mul pole juba aastaid nii selgelt mingi elemendi puudujääk välja paistnud. Mis on muidugi ka mõistetav, kuna mul reeglina toitained ei piira kasvu.
paulik kirjutas:
Vanadel lehtedel on augud näha, aga kui mul kaaliumi lisada liiga palju ja tihti, (kirjutatakse et seda võib teha) võib vastik pruun vetikas vanadele lehtedela ja seitele tulla, mitte palju et peaks sõdima, aga lihtsalt märgitav.
Kui kaaliumi saab liiga palju, siis tekib muidki hädasid. Aga kaaliumi ohtral manustamisel olen ka ise pruuni vetikat saanud akvasse.
paulik kirjutas:
Ei tea, mingit saladust ei oska öelda,

No ega siin midagi väga salapärast olegi, lihtsalt on õnnestunud akva hästi balanssi saada ning reguleerid asja nii et toitained on piiravaks faktoriks. See vajab mõningat kogemust, aga on tehtav.
paulik kirjutas:
Ma meelega ei sifooni nii hoolikalt ja tihti kui alguses, võin vabalt praegu ämbri täie tee-kohvi vahelist värvi vett sealt pumbata.
Siin võib, aga ei tarvitse tekkida probleeme, kui akva juba aastaid käigus on olnud.
paulik kirjutas:
Ja ma arvangi, et N ja CO2 ongi olulisemad, nö nagu baas taimedeks. Väga tihti inimesed panevad need Fe tablette ja muid mineraae ja ootavad tulemust kuna pole seda põhibaasi. Aru saadav, et ilma mineraale nad ei kasuta ka
Tjah, siin on üks aga - sellise lahenduse puhul kulub pool aastat kuni aasta selleks et põhi hakkaks korralikult "tööle". Kuni sinna pole midagi veel vajunud, ei kipu kivide ja kruusa peal naljalt midagi kasvama (v.a. juhul kui vette lisada väetisi). Sellise põhja peal sai omal ajal näha kuidas esimestel kuudel ka Vallisneria algul lihtsalt "lahustus". Kui pisut oli põhja vajunud toidujääkidest muda tekkinud, hakkas ka Vallisneria kasvama. Aga see on loomulikult tõsi et taimedele on vaja nii mikrosid kui makrosid.
See üsna kiire kasv on aga tingitud sellest et Sul on valgust päris tublisti. Kasutasin varem ka samas suurusjärgus valgust, aga nii tihti rohida on tüütu.
EI meetod mida olen viimasel ajal propageerinud, läheb teist teed: pole vaja taimi jälgida, pole vaja teste teha - llihtsalt lisame nii palju toitaineid et neid on kindlasti piisavalt ja pisut ka rohkem ning samas hoolitseme veevahetustega selle eest et väetiste tase ei hakkaks kumuleeruma (pidevalt kasvama-kuhjuma). Lahendus on erinev, tulemus sama. Väetist läheb sel moel muidugi raisku ning põldu sel moel väetada läheks kulukaks, kuid akvaariumis pruugitavate koguste juures pole sel kuigivõrd tähtsust.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2011 07:33 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Tsiteeri:
sellise lahenduse puhul kulub pool aastat kuni aasta selleks et põhi hakkaks korralikult "tööle"

Just nii, arvestangi sellega kuna oma kogumisega olen seda sama teed pidi mitu korda läinud. Iga ühel omad nipid ja kui on kogumist kindel plaan mida teha (kuni kõik läheb plaani järgi :)). Uues akvas praegu lisan lämmastiku. Seal mingit balansi veel pole, isegi kalu veel ei ostnud. Huvitav, et taimedega sai mingi barbuse kalamari kah kaasa (enda akvas söövad ära), ja nüüd ujub seal üks väike maim. Homme lähen ostan, vähemalt nüüd otsustasin keda.

Tsiteeri:
EI meetod mida olen viimasel ajal propageerinud, läheb teist teed: pole vaja taimi jälgida, pole vaja teste teha - llihtsalt lisame nii palju toitaineid et neid on kindlasti piisavalt ja pisut ka rohkem

Mul on 70L enam vähem selline, ei viitsi sellega midagi teha, kuna seal need cihlasoma nigrofacetum koguaeg paljunevad ja hammustavad kui käsi sisse paned. Rohivad kah ise :) Taimed seal kasvavad tasapisi ise. Silmajärgi mingit puudust seal pole näha, aga seal ongi ainult vallisneeria ja tugevad cryptokoriinid.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2011 07:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
paulik kirjutas:
Tsiteeri:
sellise lahenduse puhul kulub pool aastat kuni aasta selleks et põhi hakkaks korralikult "tööle"

Just nii, arvestangi sellega kuna oma kogumisega olen seda sama teed pidi mitu korda läinud. Iga ühel omad nipid ja kui on kogumist kindel plaan mida teha (kuni kõik läheb plaani järgi :)).

Nojah, aga mismoodi teeksid algajale selgeks et ta peaks ootama pool aastat enne kui taimed korralikult kasvama saab? Seepärast ma ei risikigi selliseid lahendusi algajatele välja pakkuda. Mullapõhjaga või spetsiaalsete rikastatud pinnasesegudega saab kiirstardi laisa inimese akvale kus on endal vähe sebimist, miinuseks see et taimede paigutus oleks vaja hästi läbi mõelda sest hiljem neid ümber paigutada on tülikas. Või siis EI korral saab ükskõik millise põhjaga kiirstardi, lihtsalt sebimist on rohkem väetamisega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 12, 2011 08:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 12:56
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn/Mustamägi
Vaatan et teema teil päris hoogsalt areneb siin :)
Ostsin siis põhja väiksemaid kive taimede piirkonda ning JBL7+flourish excel ja tundub et olukord vähemalt ei halvene enam (taimed hakkavad isegi paremat ilmet võtma vaikselt).
Eks ma nüüd ootan ja vaatan, mis toimub ning veel kord tänud teile hea nõuande eest.
Paulik-sul tõesti väga kenad akvad ja taimed, aga kui sul taimi üle ja tallinnas asud, siis võid teada anda (ostaks sümboolse summa eest taimi, mis sul endal liiast)


Üles
 [ 29 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver