foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: taimede harvendamine
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 05, 2009 12:41 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mai 02, 2009 12:31
Postitusi: 51
Asukoht: Tartu
Mul juhtus siis niisugune lugu et märkasin et vallisneria on kuidagi kiiresti kasvanud ja oleks vaja harvendada... ise ma aiandusest suurt ei tea, küsisin ema käest et kas ma siis tõesti kisun küljest mingi jupi ja topin mujale, tema aga vastas et pean mingeid poegi otsima.. no hea küll .. leidsin siis sellise aga nii kui välja tõmbasin taipasin et sinna kuhu ma seda istutada taha pole ma pannud taime mulda vms.
mõtlesin et viin niisama peaoga sisse mulda aga siis taipasin et see ei toimiks.. ja lõpptulemuseks jäi see et vesi oli hägune... väga.
Kas siis kuidagi ei saaks seda mulda viia sinna põhja või veidi rahulikumalt neid ümber istutada ?


Üles
 Teema pealkiri: Re: taimede harvendamine
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 05, 2009 09:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Vallisneria saab hakkama ka kui tal substraati alla ei ole...eeldusel et kruus ikka on põhjas. vajadusel paned juurte juurde savikuulid (jbl 7 balls).
Siin teemas kirjutasin kord kuidas võiks teha kui koos juurtega vaja taimi välja tõmmata.
Edasi saad pinsettidega istutada teise koha peale, võid ka suuremad taimed ümber istutada, kuid põhjas songitseda niisama oma lõbuks ei tasu, liigne songerdamine põhjaga võib suurt kahju teha.

Ma loodan et sa mulla all ei mõelnud musta aia mulda mida sa proovisid kuhugi akva nurka peoga puistada ?

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 05, 2009 10:13 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mai 02, 2009 12:31
Postitusi: 51
Asukoht: Tartu
ei ei .. musta mulda kindlasti mitte. Kui ma akvaariumi soetasin ja taimed siis ostsin ka koti JBL taimede mulda. Öeldi et võin ainult sinna panna kuhu taimed panna ei pea terve põjha peale panema.. ja ma ei pannudki.. ei mõelnud selle peale et istutan juurdek uangi..

Aga seda mõtlesin et kui ma peaks migni uue taime soetama kas siis oleks võimalik seda puukoore/kännu peale istutada nii et panen seda mulda ka alla ja sinna peale veel kivid ka ? :) :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 05, 2009 10:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Seda põhja substraati ära rohkem sinna sisse topi, seda ikka sinna enam ei saa juurde, katsetamisest on rohkem kahju kui kasu.

Kruusa vahele saad enamus taimed istutatud ilma selle substraaditagi... Selleks et puhtas kruusas oleks ka toitaineid on just need savipallid head, mida saad suruda sinna kohta kuhu vaja... taimede juurte lähedusse.

sorry, see suu teine mõttekäik ei tundu eriti asjalik, kogu see kupatus vajub sul vees väga laiali, ehki kuival tundub püsivat.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver