Hendrixon kirjutas:
Küsimus vetikavastase keemia vastu: Kui kasutada vetikavastast vedelikku (N: Zera Algol) siis kas peale selle lisamist ei tohi enam veevahetusi selle toimeajal teha kuna sel juhul eemaldad veest ka vetikavastast toimeainet ?
Zera Algoli pole olemas - on akvatoodete firma Sera ning on JBL toode Algol.
Mis puutub keemia kasutamisse vetikate vastu siis see on sarnane vihma käes jalutades märjatunde kõrvaldamiseks kuivade riiete selgapanekuga - veidi aega on kuiv, aga kui vihmavarju ei soeta või katuse alla ei lähe siis mõne aja pärast on jälle märg olla. Ehk siis tegelikult on Su akvas midagi valesti ning seepärast võtab vetikas võimust, kui mingi keemiaga selle maha tapad kuid põhjust ei likvideeri siis on peagi vetikas tagasi. Vetikad ja akvaariumitaimed on paljuski sarnased, vetikatõrjevahendid ei tee ka taimedele head, lisaks ei kannata paljud akvaelanikud kuigi hästi vetikatõrjekeemiat - ntx teod on ses osas eriti tundlikud. Mingisugunegi õigustus keemia kasutamiseks on vajadus iga hinna eest _kiiresti_ vetikast lahti saada - kui lihtsalt akvas normaalne olukord saavutada siis vetikas taandub ise, kuid see on aeganõudev.
Mõni aeg tagasi mainisid et valgustus põleb 15 tundi ööpäevas ja midagi hullu pole - midagi hullu tõesti pole, kuid kui see samamoodi edasi lõõmab siis see on kindlasti üks vetikate ülevõimu soodustav tegur. Me ei tea Su akvast midagi, võimalikke vetikaprobleemi põhjusi on palju. Ntx võib-olla annad akva elanikele liiga palju süüa, võib-olla vahetad liiga vähe/harva vett, võib-olla on valgustust paljuvõitu, võib-olla liialdad väetistega jne.jne. Veetestid näitaks ehk midagi olukorrast, äkki saad teha? Eriti huvitaks NO3. Süüa tuleks anda kord ööpäevas nii palju kui paari-kolme minutiga ära süüakse, midagi ei tohi vedelema jääda - on Sul nii? Kui tihti ja kui palju korraga vett vahetad? Mis valgustuseks on, kas põleb endiselt 15 tundi ööpäevas? Ega väetisi ei kasuta?
Kui veeteste ei raatsi osta siis paljudele veeprobleemidele annab leevendust tavalisest rohkemate veevahetuste tegemine - ntx iga nädal 25%. Kui vees on midagi liiast, siis selline veevahetus normaliseerib olukorra. Eelduseks muidugi et akvas pole suurt üleasustust ja kraanivesi pole mingi eriline, a'la rakkekaevust võetav pinnavesi kuhu on sattunud väetisi vms. Kui hangiksid akvasse võimalikult palju kiirekasvulisi taimi siis seegi aitaks vetikaid eemal hoida, ajapikku saaks neid siis hinnalisemate taimedega asendada. Foorumis aeg-ajalt pakutakse igasugu taimi...
Aga mis puudutab Su küsimust - tohib ikka veevahetusi teha. Vetikatõrjevahendit erinevalt ravimitest ei üritata kuidagi spetsiaalselt peale kuuri eemaldada kuid tavapäraste veevahetustega viiakse jäägid akvast tasahilju välja.