foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 60l taimeakva sh. väetised
PostitusPostitatud: Reede Mai 29, 2009 01:29 
Alustasin umbes kuu tagasi taimeakvat, kuna eelnevalt olen hoidnud madalat profiili antud alal siis nüüd oli ideeks kasutada kõiki ressursse.

1) Panin töösse 60 liitrise kasti, mida toitmas 3*15w T8 spets taimede kasvule mõeldud torud(0,75w per liiter). Kuna ballastid läksid läbi sai ka need vahetatud ning samuti uued spets taimekasvu soodustavad torud.
2) Põhi: põhja valasin 4cm pühjasubstraati, mida segasun umbes 2kg liivaga, et kogus suurem tuleks. Ostetud tartu mnt kalapoest 2*2,5kg komplektid, kus lisaks väetisele olid sees ka 2 erisorti ferropolid. Põhjasubstraadi peale panin 2cm paksuselt 0-0,8 fraktsiooniga liiva. Liiva eelis kruusa ees - taimede juurtele soodsam kasvulava. Pärast seda lasin sisse vee ning istutasin taimed.

Nii sai akvat töös hoitud ca 3 nädalat. Põhjasubstraadi ja liiva säärane suhe(4:2), liivapõhi, iganädalane Ferropoli lisamine ja iganädalane 20% veevahetus(soovituslik Ferropoli lisamisel) viisid taimede intensiivse kasvuni.

4. nädal: ostsin kasutaja lem käest 6 red crystal krevetti, kes antud rohelusega ülihästi kokku sobitusid.

CO2: neljanda nädala lõpus panin endal mullitama CO2 ballooni komplekti, mida heixer 150.- kuumaksuga rendile pakub. taimed hakkasid valgusperioodil mullitama ning taimede kasv kogus hoo sisse. nagu käpik Pärnus kohtudes ütles: ilma CO2'ta pole taimede kasvu õieti nähagi. mull jookseb, taimed kasvavad - vahva.

keemia: viiendal nädalal ostsin endale kilose paki K2SO4, mida katse-eksitus meetodil kokku segasin(20g K2SO4 liitris vees :-k) ja seejärel akvasse lasin. muud ei hakka ütlema, kui et sellele järgnes täielik restart kogu kastile. üks suurim ämbrisseastumine akvaristika vallas pikkade aastate jooksul. siit esimene küsimus: kui suure kontsentraadiga ja kui palju oleks mõistlik K2SO4'ja 60l akvasse manustada ning mis ajavahemike tagant?
samas tellisin endale Holding Investist Agrimix - Mikro Profi väetise(täpsemalt /viewtopic.php ... sc&start=0 ), mis oma sisalduse poolest pidi olema üsna sarnane kalapoodides müüdava akvataimede väetistega - hind aga säärase koguse kohta pea olematu. nii käpik kui ka markx soovitasid seda kasutada 1 milliliiter 30 liitri vee kohta ehk siis 2ml enda 60l kasti kohta.
siit ka teine küsimus: mis keemiat ning millistes kogustes võiksin veel kasutada taimekasti edendamiseks? seda muidugi tingimusel, et taimekastis on ka elanikud sees, kelle heaolu samuti tähtsal kohal.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 29, 2009 08:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
hmm, mille järgi kaaliumilahuse kokku panid? suvalt? Selle kalkulaatori järgi pole lahusel häda mitte midagi, 1ml lahust 60l kasti annab 0,15ppm kaaliumi..minu lahus on isegi kangem(1ml lahust minu 90l kasti annab 0,5ppm K). Või kallasid kohe selle liitri korraga kasti? :D kui nii, siis läks vist küll paljuks (150ppm...norm oleks 20ppm, võib ka tiba üle)

veel võiksid lisada N ja P (KNO3 ja KH2PO4) ja näiteks ka excel. Exceli lisamine polegi nii oluline, aga nitraati ja fosfaati jälgi kindlasti, vajadusel lisa. Nende omavaheline suhe, noh eks ise vaata ja proovi... mina hoian sinna 1/20 tuuri

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 29, 2009 08:56 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
Kas taimed l2ksid ka?
V6ib olla on sellest abi
http://www.theaquatools.com/fertilization-calculator

akvaristi ema, ka algaja

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 29, 2009 09:17 
-Karl-, ma orienteerusin jah selle kalkulaatori järgi - valasin aga sisse kogu lahuse. :? kas säärase lahuse valmistamisel peaks piisama 100ml'st? ..et kui valmistada liiter peaks sellest umbes 10x jätkuma?

taimed said kõik uuesti istutatud, need olid tip-top rahul. krevetid läksid ja nendest oli kahju. samas said ka ancud paraja lööbe kõhule/lõpustele.

Matten


Viimati muutis Matten, Reede Mai 29, 2009 12:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 29, 2009 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Kui kalkulaaroti järgi lahuse teed, siis see näitab mitu ppm vastavt ainet sul ühes milliliitris on... Ja siis pane niimitu ml lahust akvaariumisse et kokku tuleks umbes 20ppm... ;)

minul endal selline kaaliumi lahus, et 20ppm kaaliumi jaoks pean panema täpselt 100ml

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 29, 2009 12:14 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Okt 29, 2008 08:38
Postitusi: 44
Asukoht: Tallinn
Nende ise tehtud lahustega tuleb väga ettevaatlikult toimetada, võrreldes poes müüdava kolaga on puhas kraam sadu või tuhandeid kordi kangem. Minu arvutuste järgi piisab ühest ostus KH2PO4-st mulle järgmiseks 20 aastaks.

Kuna puhas puru on väga kange, siis tehaksegi valmis lahused, mida on lihtsam mõõta, 60l akvasse on väga keeruline mõõta täpselt 0,1 või 0,2 grammi pulbrit. Kui vastavast kemikaalist saab teha vees stabiilse lahuse, siis lahjendatud kujul on mõõta tükk maad lihtsam.

Sinu kasutatud kalkulaator tundub kenasti toimivat, viga oli selles, et valmistratud liitrisest lahusest oleks tõesti piisanud ~100ml kogusest väetamiseks. Kogu liitri ära valades tekkis umbes 10-kordne üledoos.

Agrimix-i kasutan ise juba mitu kuud. 1ml 30l vee kohta tundub enam-vähem OK olevat, mina panen 650l akvasse 10-15ml. Mõõdan raua sisalduvust ja proovin rauda hoida kusagil 0,2 ja 0,4 vahel. Kuna see on juba suurem kogus ja milliliiter siia-sinna ei tapa, siis seda ma ei ole lahustanud. Agrimixi topsik ütles, et vesilahus on stabiilne, seega 60l akva jaoks teeks ma 1:10 lahuse, siis ei ole iga milliliiter kriitilise tähendusega.

Selleks, et toimetamisest rohkem õppida ja väetamisel tagasisidet saada soovitaks ikkagi ka vett testida. NO3, PO4 ja Fe testid annavad lisaks väetise mõõtmisele ja akvaariumi jälgimisele veel ühe infokanali, mida saab enda kasuks ära kasutada. Kogu see väetamine on tegelikult selline kolmedimensionaalne male, kus asjad on kogu aeg liikumises. Taimed kasvavad ja kulutavad rohkem asju ära, kui mingi komponent pidurdab jääb teist rohkem järgi jne.

Mina näiteks suutsin fosfaate paari nädala jooksul üle doseerida (kuna millegipärast ei kulunud teda enam nii palju kui varem) ja hoolimata sellest, et Internetis kõik põlvili vannuvad, et fosfaadid ei põhjusta habevetikat oli mul akva ühel päeval kenasti habevetikat täis. Ajasin PO4 ja NO3 suhte uuesti tasakaalu, viskasin paar kiiresti kasvavat Egria Densat akvasse korda looma ja habevetikal võeti hing kinni. Olemasolevad tuustid on kenasti alles, aga märkimisväärselt juurde ei tule.

Tervitades,
Tarmo


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 29, 2009 05:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Nordictiger kirjutas:
Agrimix-i kasutan ise juba mitu kuud. 1ml 30l vee kohta tundub enam-vähem OK olevat, mina panen 650l akvasse 10-15ml. Mõõdan raua sisalduvust ja proovin rauda hoida kusagil 0,2 ja 0,4 vahel. Tarmo


Mis aja jooksul 1ml 30 L vee kohta? Ööpäevas? Nädalas?
Tänud vastamast! Marko

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 29, 2009 05:26 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Okt 29, 2008 08:38
Postitusi: 44
Asukoht: Tallinn
Praegu panen Agrimix-i korra nädalas 10-15 ml, see ei tundu olevat väga hea lahendus, kuna 2-3 päevaga kaob raud täielikult akvaariumist. Alguses panin väetist rohkem ~25-30 ml, see viis raua 0,8-1 peale ja siis ta tiksus pikemat aega madalamaks. Pärast seda kui tiigerbootiad akvasse panin ei julge enam nii suures ulatuses mikrodega mängida, parem oleks 2 korda nädalas 10ml doseerida. Käsitsi ei viitsi nii tihedalt toimetada, olen mõelnud EHEIM-i väetisedosaatori peale. Eks Fe test annab kõige adekvaatsemat infot kui tihti ja kui palju panna.

Tervitades,
Tarmo


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 30, 2009 12:21 
Kogunenud on palju edasiviivat informatsiooni - loodetavasti abiks ka teistele kunagistele aqua agronoomidele :wink:. Sain igastahes enda Agrimix - Mikro Profi paki kiirkulleriga kätte ja proovin ka õhtupoole kätt. O:)

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 31, 2009 11:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Mikroväetist peaks lisama sagedamini kui kord nädalas. Parem juba väike kogus ja üle päeva. Kui silmaga nähtavat effekti ei kaasne, on mingid muud pidurdavad põhjused. Üle doseerida ei tasu, sellest tuleb ainult jama ja hiljem raske järje peale saada. Fe test näitab taseme muutust, selle järgi on võimalik alguses orienteeruda, kui ei tea veel, kui kiire kulu on. Hiljem tekib omamoodi rutiin ja testi läheb vaja ehk kord 2-3 nädala jooksul.

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 02, 2009 11:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 03, 2004 10:21
Postitusi: 83
Asukoht: Jõgevamaa
Plaanin kah oma akva taimekasvu turgutamiseks tugevamaid elemente kasutada. Saan eelpoolloetust aru, et Agrimix-i koostises kaaliumit pole ja seda tuleb eraldi doseerida? Mis toodet selleks meie kaubandusvõrgust leiab lisaks Maardust eriekspeditsiooniga hangitavale puhtale kraamile?

_________________
400l 2 RedBlood Parroti, mõne Antsu, Labidochromise, Botia,jne. Aga kõik vahivad niikuinii parroteid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 08, 2009 12:53 
Henri, ise tõin Roc al Mare kaubanduskeskuse ees asuvast istikuaiast K2So4 kilose paki. Hind 25 eek. Ja pole probleeme tekkinud v.a see üledoseerimise nüanss.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2009 11:48 
kuna suvel sai 2 kuud eemal viibitud siis jäi ka 60l taimekas hooletusse. nüüd tekkis aega ja tahtmist asi uuesti käima panna. taimedest hetkel sees:
Anubias coffefolia
Microsorum pteropus “Windeløw”
Microsorum pteropus 'Philippine'
Hygrophila corymbosa 'red'
Hygrophila corymbosa "siamensis 53B"
Nymphaea lotus 'zenkeri'

kaladest: 6 neooni, 2 SAE'd, 3 crystal red krevetti.

pilt hetkel lumine, sest vee sissepanekul tuli kohati välja alumine kiht(JBL ProFlora Start)
Pilt

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 27, 2009 12:53 
olen nüüd lasknud akvaariumil nädalakese settida ning vesi on peaaegu klaar. laupäeval julgen taas minna Agrimix MikroProfi kallale ja lisada 1ml ja järgm nädala teisip taas 1mm(rutiin, mis jääb tahes tahtmata meelde) nii et 2ml nädala jooksul kasti saaks.
samas seisab mul K2SO4 pulber kuskil ja üritan oma endistele postitustele tuginedes sedagi taas valmistada. et ma keemiaalaste teadmiste puudumisel taas orki ei sattunud nagu kunagi varem siis äkki on Karlil mahti öelda, mis valemiga selle segamine käis.
nende kahe kemikaaliga olen oma kasti seni väetanud(st 2009 juunis). mida tarka võiksin 60l taimekale juurde lisada ning mis mahus?
hetkeolukorrast ka pilt:
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 27, 2009 02:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Matten kirjutas:
olen nüüd lasknud akvaariumil nädalakese settida ning vesi on peaaegu klaar. laupäeval julgen taas minna Agrimix MikroProfi kallale ja lisada 1ml ja järgm nädala teisip taas 1mm(rutiin, mis jääb tahes tahtmata meelde) nii et 2ml nädala jooksul kasti saaks.

kurrraam....ma ei tea...julgen väita, et 2ml agrimixi nädalas on ikka liiga palju sellisesse väiksesse, eriti ku taimed veel kidurad on. See agrimix on ikka kange värk.
Pane ikka algul 0,5 ml sisse ja testi raua sisalduse järgi! Siis otsustad kas teist portsu nädalas üldse vaja on.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver