foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 26 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mis vetikaga tegu?
PostitusPostitatud: Reede Veebr 15, 2008 12:45 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 25, 2007 01:54
Postitusi: 84
Asukoht: tallinn
Akva on juba 3 kuud töös olnud ning vetikat ei oska identifitseerida.

Pildid on albumis. Kuidas selle vetika vastu saaks?

tänud!

_________________
70 Juwel, 30 W philips aquarelle
1. Guraami( Colisa Lalia), 1 Pärlguraami, 1 kollakas Guraami, 1 Corydoras, mõned Barbused
2.Vallisneria (Spiralis), Hygrophila corymbosa, Eleocharis `parvula`, Cryptocoryne div.

Ph 7,6, Gh 8, Kh 5


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 16, 2008 09:14 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 25, 2007 01:54
Postitusi: 84
Asukoht: tallinn
Kas keegi ei oska aidata:(

_________________
70 Juwel, 30 W philips aquarelle
1. Guraami( Colisa Lalia), 1 Pärlguraami, 1 kollakas Guraami, 1 Corydoras, mõned Barbused
2.Vallisneria (Spiralis), Hygrophila corymbosa, Eleocharis `parvula`, Cryptocoryne div.

Ph 7,6, Gh 8, Kh 5


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 16, 2008 09:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 05, 2007 06:17
Postitusi: 210
Asukoht: rakke
vetika nime ei oska öelda aga puhtaks saad kui harjaga nühid oma kujud ja klaasile magnethari.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 16, 2008 09:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
piltidelt ei saa aru. aga midagi on korrast ära kui 3 kuud käind ja vetikas sisse ilmub.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 16, 2008 09:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
äkki on rohevetikas? :roll:
kuid ladinakeelset nime ei tea.
aga jh nagu Tiina22 ütles siis nühkimisega saab puhtamaks asjad.

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 16, 2008 10:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 25, 2007 01:54
Postitusi: 84
Asukoht: tallinn
aga taimede pealt,taime lehed ka päris koledad.

_________________
70 Juwel, 30 W philips aquarelle
1. Guraami( Colisa Lalia), 1 Pärlguraami, 1 kollakas Guraami, 1 Corydoras, mõned Barbused
2.Vallisneria (Spiralis), Hygrophila corymbosa, Eleocharis `parvula`, Cryptocoryne div.

Ph 7,6, Gh 8, Kh 5


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 16, 2008 10:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tavaline rohevetikas nagu. Alustavas akvas tavaline nähtus. Klaase tuleb nagunii iga nädalavahetus puhastada. Muude asjade puhul...ongi loodulikum kui kerge roheline kiht peal.
Taimede lehed on iseasi. Pead neid alguses käsitisi puhastama ja ootama kuni taimed juured alla võtavad ning vetikad välja tõrjuvad. Suure vetikapuhangu korral aitab 5 päeva täielik pimendamine.
On olemas mitmesuguseid veepreparaate kuid neid pole kunagi ise kasutanud ja ei julgeks soovitada ka.
Seda lugesid: /nipid/8030/index.html ?[/url]


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 17, 2008 11:05 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 25, 2007 01:54
Postitusi: 84
Asukoht: tallinn
Küürisin kõik asjad ja puhtaks,täits kena jäi,ainult ühe taime lehed häirivad.

_________________
70 Juwel, 30 W philips aquarelle
1. Guraami( Colisa Lalia), 1 Pärlguraami, 1 kollakas Guraami, 1 Corydoras, mõned Barbused
2.Vallisneria (Spiralis), Hygrophila corymbosa, Eleocharis `parvula`, Cryptocoryne div.

Ph 7,6, Gh 8, Kh 5


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 28, 2008 05:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 04, 2006 02:54
Postitusi: 64
Asukoht: Tallinna lähedal
Akvaariumi vallas vanadele tegijatele kindlasti juba tüütu küsimus (teema pealkiri).

Akvaarium ~2kuud käinud ja hakkasid esimesed jamad pihta - vetikad!
Niipalju kui ma siit foorumite teemadest lugenud olen on tegemis vist tavalise pruuni vetika ja rohevetikaga.

Algul siis ilmesid pruuni vetika nähud - FOTO /404.html
Sai siis uuritud ja valgust juurde lisatud 2 tundi

Siis hakkas rohevetikas vohama (pole kindel kas on tegemist rohevetikaga)
FOTOD
/404.html
/404.html
/404.html
/404.html

Nädalavahetusel oli jälle korraline puhastus ja neid vetika niite ära tirides läksid paljude taimede lehed katki ja ma pididn päris palju taimede lehti lihtsalt ära lõikama :(

Et kas ma nüüd pean tegema pimendus kuuri 5 päeva?
Hetkel valgusti põleb kella 16:00-24:00-ni
Või on mingit muud rohtu - lahendust?
Proovisin ka seda lihtsalt ära noppida ja nühkisin kivid ja tehis kännu puhtaks aga tuleb ikka tagasi.

Akvaarium siis 480 liitrit - asukoht maja keskel - päike otse peale ei paista , akvat näha kolmest erinevast toast - 6 suurt akent, akvast min 5m kaugusel.
Vett vahetan iga 2 nädala tagant 15% - ülemiste kraanivesi - iga kord lisan vastava koguse JBL Biotopol plus ja JBL Denitrol
Filter on akvaariumi stuudio poolt tehtud 60L kuue kambriga - 2000L/tunnis
Valgusti - kaks 1m toru valgustit - üks sinaka tooniga ja teine roosaka tooniga
Vee temperatuur hetekl ~26+ kraadi

Sooviks siis teada kas tegemist on pruuni ja rohevetikaga? Ja kuidas neist lahti saada?
Seniks loen ja otsin foorumist edasi lajendusi - tänud juba ette vastajatele.

_________________
480L+ülevooluga 65L SUMP filter-UV 36W -sirk. 2000L/h


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 28, 2008 06:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
pruunvetikas tuleb lagedale enamasti alustavas kastis, nagu ta sul hetkel ka on. Ja see valguse juurde kruttimine tõi kaasa uue probleemi, selle niitvetika näol. Räägitakse jah, et see pruunvetikas tuleb vähese valgusega ja alustavas kastis, aga alustavas kastis ei tohigi kohe valgus täisvõimsusel ja pikat põleda. niiet tihtipeale on see pruunvetikas vältimatu. Seda on siin foorumis ka "mõned korrad" mainitud, et kiirustamine ja kannatamatus toob kaasa suured hädad.

Minu praktika on näidanud, et pimendamine niitvetikat maha ei tapa. Midagi taolist nagu piltidel, on mu kastis sees olnud. ilmselt tuli ta sellepärast, et makrode suhe oli paigast nihkunud, selle paikaajamisel hakkas vetik stasapisi surema. Kindlasti oli vetika vohamisel oma osa ka valgusel (~1,3w/l)

Meeleheitlikult tegutsema hakkata oleks lollus, kui teste raatsid osta, siis veenäitusid võiks uurida küll (NO3, PO4). Pimendamist pole vast mõtet teha, see toimib hästi rohelise vee ja BGA korral, aga see niitvetik vist sellest midagi ei arva.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 28, 2008 08:52 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
AT kirjutas:
Siis hakkas rohevetikas vohama (pole kindel kas on tegemist rohevetikaga)

no nende piltide järgi, eriti kolmas pilt on ilus, pakuks et sul on tore vetikas mida inglise keeles kutsutakse "staghorn".
kas teda eesti keeles toihib halliks juusvetikaks nimetada, seda ma ei tea.

tark tabel pakub pöhjusteks ammoniaagi sisalduse vees ja co2'e mitte sisaldumise.
lahti vöiks saada, kui lisada rohkem co2't, mis muidugi nii suure kasti puhul suhteliselt keeruline on.
kui pöhjustajaks arvata ammoniaak, siis peaks arvama et sinu akvaariumis ei ole sissetöötamistsükkel sujunud. vöimalik ka et jbl denitrol'il selles mingi osa on.
(omal ei ole küll selle vetikaga suuremaid probleeme olnud ja denitroli ei ole kunagi kasutanud)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 28, 2008 10:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
kui kastis elustaimi, on co2 kahtlemata hea. Nagu indrek mainis on nii suure kasti puhul tolle lisamine keeruline, keeruline selles suhtes, et pärmipudel jääb mängust väja ja vaadata tuleks ballooniga süsteemi poole.
Kuid enne co2'ga tegelemist tuleks natuke maad uurida ja asi põhjalikult selgeks teha, sest ka selles suuruses kasti annab "suure armastusega üle soolata"

ma pole eriti kaladespets, aga äkki miski kala sööb seda vetikat...otto või sae näiteks..

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 28, 2008 11:25 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
-Karl- kirjutas:
ma pole eriti kaladespets, aga äkki miski kala sööb seda vetikat...otto või sae näiteks..

sae vöib süüa.
kui ta näljas on vms. ehk.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 29, 2008 09:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pole veel näinud kedagi kes staghorni sööks - OTO ega SAE seda küll ei teinud. Staghorn on üsna tugev, kui teda lehe küljest ära tõmmata siis saab sellest aimu - see võib olla põhjuseks. Üks kobedam link vetikate teemal: http://www.guitarfish.org/algae
Kui kedagi peaks huvitama mis asi on OxiClean mida seal korduvalt abivahendiks pakutakse siis tegu on vahendiga mida on reklaamitud kui mingit imeasja pesu pesemiseks, paistab aga et tema effekt on selles et kui ta on vees siis toodab vesinikperoksiidi. Nii et tõenáoliselt saab sama efekti lihtsamalt ja odavamalt vesinikperoksiidiga (H2O2) mida saab pea igast apteegist osta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 30, 2008 11:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 04, 2006 02:54
Postitusi: 64
Asukoht: Tallinna lähedal
Tänud kõigile informatiivsete vastuste eest!

-Karl- kirjutas:
Meeleheitlikult tegutsema hakkata oleks lollus, kui teste raatsid osta, siis veenäitusid võiks uurida küll (NO3, PO4). Pimendamist pole vast mõtet teha, see toimib hästi rohelise vee ja BGA korral, aga see niitvetik vist sellest midagi ei arva.


Täna vast lähen olümpia kõrvalt poest läbi ja ostan testid.

indrek kirjutas:
-Karl- kirjutas:
ma pole eriti kaladespets, aga äkki miski kala sööb seda vetikat...otto või sae näiteks..

sae vöib süüa.
kui ta näljas on vms. ehk.


Mul on 1 kuldne jaapani vetikasööja CAE (Gyrinocheilos aymonieri) (nagu aru saan siis SAE ja CAE on erinevad kalad) - tema neid vetikaid küll ei söö. Aga tähele olen pannud, et skalaarid näksivad neid suht pidevalt.

Rein kirjutas:
Kui kedagi peaks huvitama mis asi on OxiClean mida seal korduvalt abivahendiks pakutakse siis tegu on vahendiga mida on reklaamitud kui mingit imeasja pesu pesemiseks, paistab aga et tema effekt on selles et kui ta on vees siis toodab vesinikperoksiidi. Nii et tõenáoliselt saab sama efekti lihtsamalt ja odavamalt vesinikperoksiidiga (H2O2) mida saab pea igast apteegist osta.


See OxiClean tundub küll kuidagi kahtlane, et ta ka akvaariumis kasutamiseks sobib - mul esimene reaktsioon on kohe, et pesupesemine ja akvaarium ikka väga erinevad asjad.

Akvaariumistuudio tegelased andsid mulle mõned nädalad tagasi 5 ampulli BioVert-i. Olen seda lisanud juba kolm nädalat (1 ampull nädalas) aga nagu mina aru olen saanud ja netist lugenud siis see soodustab ainult taimede kasvu.

Eks ma uurin ja võitlen edasi!

_________________
480L+ülevooluga 65L SUMP filter-UV 36W -sirk. 2000L/h


Üles
 [ 26 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver