foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Musta värvi tagataust
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 14, 2011 01:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 28, 2010 06:31
Postitusi: 65
Asukoht: Lääne-Virumaa
Ideeks leida endale musta värvi taust 54 liitrisele akvale. Ikka akvaariumi välimisele poolele.
Millised oleks variandid ning kui palju oleks erinevate taustade maksumused?
Ise olen mõelnud, et osta kuskilt kirjatarvete poest musta kõva paberit ja siis katta see läbipaistva kilega, kuid arvan et see jääks liiga jäik ning hoiaks võimaluse korral akva seinast eemale.
Kuidas on lugu igasuguste kleebitavade kilede ja muu sellisega?



Hhiire.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 14, 2011 02:10 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 19, 2011 05:52
Postitusi: 103
Asukoht: Tartu
Üks võimalus on tagumine sein väljast mustaks värvida, aga ma ise panin tiimarist ostetud paksema A2 paberi sinna (0.70€ vist) ja tulemus on väga hea


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 14, 2011 12:50 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2005 01:49
Postitusi: 113
Pildid: 1
Asukoht: Põlvamaa
suuremal akval - 1.75 m pikk - on tagaseinas must tugev papp (toaseina ja akva vahele surutud vahtkummipadi hoiab paigal), küljed värvitud (must Hammerite), väikesel (60 l) on kolm külge värvitud. katsetasin erinevaid kleebitavaid taustu, mis kuidagi ikkagi üles mullitavad ja pildi häirivalt kirjuks teevad, proovisin kunagi ka reljeefset sisemist seina - jäin musta juurde ja ei kavatse seda enam kunagi muuta. peaaegu ainus taust, mis kalad (ja ka taimed) tõeliselt esile toob ja pildile sügavuse annab. kujundada annab ka teiste vahenditega - heleda põhjakruusaga, kivide-kändudega...
musti mollisid sellisel juhul muidugi eriti märgata ei ole :wink: aga nt kirevad malawikad on väga kontrastsed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 14, 2011 01:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 28, 2010 06:31
Postitusi: 65
Asukoht: Lääne-Virumaa
Aitähh, kiirete vastuste eest. Arvatavasti tulevad akvasse isased gupid, ehk siis oleks must taust+gupid üsna efektne tulemus. :)

Silvos 252- Millega sa paberi kinnitasid? Kas äärtes lihtsalt kleeplindiga?


Hhiire.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 14, 2011 01:35 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 19, 2011 05:52
Postitusi: 103
Asukoht: Tartu
Mina kinnitasin äärtest sellise nätsu taolise asjaga... ei teagi kuidas seda täpsemalt nimetatakse, inglise keeles blue-tack vist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 14, 2011 02:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 28, 2010 06:31
Postitusi: 65
Asukoht: Lääne-Virumaa
Ahah.
Eks ma siis kiikan millalgi tiimarisse ja kaalun ka värvimise mõtet.
Suur aitähh igatahes! :)

Hhiire.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 14, 2011 06:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Üks levinud lahendus sellisel puhul on ka must (matt oleks ilmselt parem) prügikott teibiga. Mõned jamavad ka mingi õliga, et seda klaasi külge liibutada - ei tea pole proovinud. Värvimine pole minu arust hea mõte - tujud võivad muutlikud olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 14, 2011 07:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 28, 2010 06:31
Postitusi: 65
Asukoht: Lääne-Virumaa
aarne kirjutas:
Üks levinud lahendus sellisel puhul on ka must (matt oleks ilmselt parem) prügikott teibiga. Mõned jamavad ka mingi õliga, et seda klaasi külge liibutada - ei tea pole proovinud. Värvimine pole minu arust hea mõte - tujud võivad muutlikud olla.


Kodus juhtumisi mõned matid prügikotid- proovin õigepea järgi.
Selle peale poleks ma ise vist muidu kunagi tulnud. :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 14, 2011 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 28, 2010 06:31
Postitusi: 65
Asukoht: Lääne-Virumaa
See prügikott ei olnud minumeelest eriti hea väljanägemisega akvaariumi tagaküljel... :?

_________________
54 liitrit
1 Harilik harjasnina
2 Botiat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 15, 2011 08:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Mul on tume paper tagataustaks, parim. Paber on ka matt ega tekita koledat läiget tausta taha.
Parem on panna natsa paksem, et püsiks paremeini
Paber on pärit paberipoest.
Paberi puhul annak ka mängida tooniga, näiteks sinakas annab sügavama mulje kui must

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 15, 2011 09:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 22, 2011 11:37
Postitusi: 63
Asukoht: Luige, Kiili vald
Mina leidsin kodunt tumesinise paberi. Vana kingikott. Lõikusin proovi pärast ära ja võrdlesin musta kilega. Sinine annab poole parema efekti. Kalad ja taimed paistavad ilusti välja ja taust on loomulikum kui must. Natuke krobelisemat paberit pannes saab ka valgusega mängida ;)

_________________
150 l floorat ja faunat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 15, 2011 10:09 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
See prügikott ei olnud minumeelest eriti hea väljanägemisega akvaariumi tagaküljel... Confused

Eks see prügikott on pigem sellise kujundamisest loobumise maiguga jah. :)
Kunagi mängisin nende taustadega ja siis kah ei meeldinud mulle see prügikoti värk eriti. Tegelikult ei meeldinud mulle üldse ühevärvilised taustad - kuidagi plassid tundusid. Aga oma viimasele akval tõmbasin kile kiiruga taha kuna mingit erilist ideed ei olnud ja tapeeti ka ei kannatanud vaadata. Praegu mõtlen, et pole hullu ja las olla - ega akvadisaini võistlusele ikka ei lähe ning sihuke hea pretensioonitu ja rahulik.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 15, 2011 11:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 28, 2010 06:31
Postitusi: 65
Asukoht: Lääne-Virumaa
Ei teagi nüüd, kumba värvi valida, kas musta või tumesinist... :lol:
Nüüd vist on ainult üks valik- ehk ma ostan endale mõlemad taustad. :D

_________________
54 liitrit
1 Harilik harjasnina
2 Botiat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 15, 2011 11:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Ma arvan, et sinine on ikka etem! Ise olen akvade taustad hankinud Tartu Bettast (Tartus minu teada ainuke akvapood, kus on peale kirjute taustade ka mõistlikke sinakaid ja musta värvi taustu) Näiteks 1 variant oli kahepoolne (1 pool must ja teine ülevalt alla tumenev sinine)!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 16, 2011 08:48 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2005 01:49
Postitusi: 113
Pildid: 1
Asukoht: Põlvamaa
loomulikult ei ole ka (tume)sinisel viga midagi - maitseasi ju. seda erinevate nippidega kleebitavat kilet olen proovinud - kui sinisele kilele mullid tekivad (ja kindlasti tekivad), on need kaugele näha. seepärast otsustasin musta papi kasuks, akvapoolne külg on veidi krobeline ja ka veekindel. ka klaasi värvimine ei ole mingi probleem. nii väikesel akval on soovi korral väga lihtne värvi eemaldada. ise võrdlekisin teatrilavaga - miks on lavakardinad, aksid, softid jmt tumedad? et eespool olev lavakujundus ja näitlejad hästi vaadeldavad oleksid, et laval oleks sügavust. ja eks ole akvaariumgi väike esinemislava. olen näinud ka akvaariumi, mille tagasein ja küljed on heledast mattklaasist. olenevalt kaladest ja muust sisustusest on ka see väga mõjuv. paraku peab siis seinale tekkiva vetika suhtes väga hoolas olema, tumedal taustal ei pea üle päeva seinu kraapima...


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver