foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 03:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2008 02:51
Postitusi: 470
Asukoht: Tartu
Äkki ütleksite, kust võiks leida erinevaid akvaariumi kujunduspilte?
Soov oleks teha kuldkaladele selline 'looduslik' akvaarium, kus enamus asju oleks nagu päris looduses. Tänud :)

_________________
125l - 1x harjasnina, 1x õunatigu, 6x molly, 1x isane betta, 3x emane betta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 08:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 31, 2008 11:47
Postitusi: 167
Asukoht: Tallinn, Kristiine linnaosa
Näiteks : http://www.killies.com/AquaticMosses01/MossErect041.jpg

_________________
Akva 88L magevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 08, 2010 12:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
Võtsin selle lahti ja sain teada, et see on nn. ründav leht, kuhu ei soovitata minna.

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 08, 2010 12:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kardan et selline "looduspilt" nagu on kuldkala tavalises elupaigas polegi niiväga ihaldusväärne, kauneid akvakujundusi leiad aga
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2010.cgi
http://www.aquabotanic.com/gallery.htm


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 12, 2010 05:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
Tõepoolest, sellelt teiselt lehelt sain valida enda akvaariumi suurusega pilte (et saaks aru, mis on minu akvas võimalik - väga lahe)!

Ainult, et näiteks mina ei saa aru,kuidas mõnel taimed nii ilusti paljunevad ja vabalt lokkavad. nt pilt : http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... l=0&id=130

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 12, 2010 06:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No seal on üldjuhul juures ka kasutatav pinnas, valgustus, lisatav CO2 hulk jms. mis taimede kasvuks oluline. Viidatud 54l akvaariumis on siis põhjapinnaseks ADA Aqua Soil Amazonia II ja ADA Powersand special (siinmail pole saada, oleks vaja netist tellida või millegi muuga selle asemel katsetada), valgustus T5HO 24Wx4 ehk siis neli 24 W T5 luminofoortoru, CO2 lisatakse 2 mulli sekundis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 21, 2010 03:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
Vaatan neid pilte ja need on lihtsalt võrratud! Ausalt öeldes on see juba masendav, kuidas iga kord kui mina tahan midagi ilusat teha, tuleb välja ikka nagu enne.. tavaline akva, kus taimed on igal pool. Näiteks kardan ma taimi panna üksteise kõrvale - äkki nad siis ei saa hästi kasvada? Siis kardan ma lühemaid taimi panna suure taime lehtede alla. (nagu suur taim on nii pikk, et ta lehed on üle akva laiali pmts ja ta on juurtega - kärpida ei saa. (tal nagunii ju mitte palju lehti aga need ükskud on lihtsalt nii suured..ma ei kujuta ette, kuidas teised valgust saavad) Ja siis veel kui ma teen kõrgema pinnase, siis kaladel vähem ruumi ju? Niiii tahaks nüüd uuesti proovida, aga kardan, et äkki tõesti panen nad kuidagi liiga tihedalt ja siis surevad ära. AA..üks küsimus on veel: kui mul on selline pikkade lehtedega taim ja ta on hästi kõrge (seega lehed ulbivad üle akva ringi), kuhu oleks teda kõige mõtekam paigutada, et ka need taimed, kes tahavad rohkem valgust, saaksid seda. Ma ei kujuta ette, kuidas kärpida toda taime (üritan leida pildi sellest ka)

Ja kas filtri ette võib ka taimi paigutada? Et peidaks selle nagu ära.. aga samas mõtlen, et siis ta ei saa ju vabalt puhastada.

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 21, 2010 03:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 13, 2010 12:34
Postitusi: 72
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Olen ka ise imestanud alati neid superilusaid akvaariumi pilte vaadates ning mõelnud, et palju selles on seda akvaariumi ilu ning palju fotokunsti.
Kas keegi on ka oma silmaga näinud näiteks analoogset eelpool viidatud 54L akvat? http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... l=0&id=130
Kas tõesi näebki see selline välja või on siin siiski ka teatud annus photoshoppi millega näiteks saaks suht lihtsalt keskpärasele akvale eredaid värve pealekeerata ning ongi imeilus erkroheline-sinine akvaarium.
PS. Huvitav millega on siin saavutatud see ilus taevasinine taust? Kas tõesti lihtsalt helesinine pilt taustaks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 21, 2010 04:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tegemist võistlusega mille tingimused on üsna karmid, photoshopiga need küll vaevalt et ilustatud oleks. Kahjuks hetkel pole osalemistingimusi väljas.
Mis on aga tõsi on see et need akvaariumid on tihti ainult selle fotosessiooni jaoks kokku pandud. Kui on kasutada suurel hulgal taimi ja kõike muud vajalikku sinna juurde siis annab fotosessiooni jaoks nii mõndagi teha, eks. Iseasi on sellise seisu säilitamine pikema aja jooksul, raske on öelda kui paljud neist kaunitest akvadest on pikalt töös - kuid kindlasti on ka selliseid.
Teemaalgatajale aga niipalju et filtreid on erinevaid nii et ühest vastust pole, kuid niikaua kui veevool pole väga piiratud ei tohiks probleemi olla - iseasi et enamusele taimedest ei meeldi olla otseses veevoolus, samuti on probleem kui nad mingitpidi filtri külge/vahele imetakse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2010 03:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Photoshopi kunsti nendest võistluspiltidest ei leita.
Näiteks lugesin just ühest Hollandi konkursist, kus teema ka ehe "dutch aquatic garden". So siis väga tiheda värvika taimestikuga akva, käivad kohtunikud akvaariumit ka koha peal vaatamas.

Kuidas neid taimi nii ilusti kasvama saada. ? Tuleb lihtsalt luua veetaimedele sobilik keskond - õige pinnas mitte killustik, valgus, co2, mineraalid ja väetised.
Killustikus pole ju taimedele toitaineid ja see "mingi" substraat killustiku alla pandunda sobib ainult osadele taimedele.
Millist tehnikat, väetisi, valgust jne nende võitlustööde juures kasutatud on, on seal ju kenasti kirjas kõik.
Selle viidatud akvaariumi juures on näiteks valgust 4x24 watti mis teeb referensiks 5 wpg (vatti galloni kohta) või natsa vähem kui 2W liitri kohta. Ja see on veel üsna hämar roheline akvaarium, sugugi mitte värvikate taimedega. Meil osad peavad normaalseks kui oleks 0,5W liitri kohta, see käib kahh...aga millist "lopsakust" selle valguse juures võiks oodata ? Või milliseid taimi kasvatada? Mul on 1W liitri kohta ja HC või mõne muru taime peale ei tasu mõelda.

Tausta saaks aga paberist või kartongist, taust ei pea vees olema võib väljaspool ka olla. Mul on näiteks värviline hallikassinine kartong tagataustaks, teeb sügava ja kontrastse mulje akvasse. Osade piltide juures on olnud ka kirjas et on kasutatud värvilist paberit taustana. Meilt saaks suuremaid värvilis pabereid zelluloose paberipoest (zelluloos.cma.ee)
Aga need pilditaustad on minu tagasihoidliku arvamuse kohaselet siiski väga võltsid ja nõmedad, pigem ikka panustada päristaimedele ja sisustusele mitte pildile seal taga.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2010 04:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
chris kirjutas:
aga millist "lopsakust" selle valguse juures võiks oodata ? Või milliseid taimi kasvatada? Mul on 1W liitri kohta ja HC või mõne muru taime peale ei tasu mõelda.

Selline absolutiseerimine on libe tee. Mul ntx on hetkel 100 l akvas 2x15W T8 torudega lamp, millest vaid üks toru Philips Aquarelle. Ehk siis kõigest ca 0,3W/l kohta. Punased taimed kasvavad mühinal, HC kasvab ka kenasti mööda põhja. Valgus on tähtis, kuid mitte nii tähtis nagu tihti kiputakse arvama.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2010 05:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 13, 2010 12:34
Postitusi: 72
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Sry kui nüüd natuke offtopic aga kuna omal on just plaanis proovida tekitada väike taimeakva (~60l) võimalikult heade tingimustega (eelkõige madalate murutüüpi taimedele - HC Cuba, mõni Lilaeopsise või siis Eleocharis Parvula) siis põhjasubstraadi valimiseks süvenesin natuke nende võislusakvade setuppidesse. Paistab, et seal kasutavad enamus neid Amazonase ADA Aqua Soili spets põhjasid. Oskab ehk keegi kogenenum taimekasvataja arvata kas on sellel nii oluline vahe võrreldes kodumaalt kättesaadavate erinevate substraatidega (JBL Aquabase + JBL Mando, Sera Floradepot, Tropica Plant Substrate ning Tetral ka vist mingi potsik saadaval). Kas on põhjust hakata jurama kuskilt välismaalt ADA soilide tellimisega või käib enamvähem samahästi ka mõni nendest lihtsamini kättesaadavatest asjadest?
Lisaks mõtlesin ka tavalise mullapõhja peale, kas taimede seisukohalt võiks olla see võrdväärne nende eelpool mainitud substraatidega?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2010 06:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 28, 2009 08:57
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
AHA'le vastuseks: sellest teemast oli natuke juttu siin.

_________________
/Vahelduv paranev või süvenev akvasõltuvus/
Tiik:kuldkalad ja koi'd.
100L:troopilised kalad, taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2010 06:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 13, 2010 12:34
Postitusi: 72
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Tänud viite eest! Leidsin vahepeal ka võõrkeelesest foorumitest sellel teemal päris ohtralt infot, lisan mõned lingid kui keski huvitunneb. Tundub, et see ADA Soil on taimekasvatuse jaoks ikka väärt kraam võrreldes meil pakutavate substraatidega aga ka hind on vastav...

http://www.azaquaticplants.com/communit ... hp?t=11582

http://www.aquascapingworld.com/forum/s ... asoil.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 23, 2010 11:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Kindlasti on ka ADA pindadel omad miinused.
Näiteks ei soovitata nendega kasvatada põhjakalu kes põhja tuuseldavad.
Kuidas seda eesti keeles öelda siis - "Substrate disturbance" nende puhul ei tee head.
Hea on lasta kogu põhja pind täis kasvada. Selles kasvavad ideaalselt hästi ka peened põhjataimed.
Tavapärane sifoonimine kus pind läbi tuuseldatakse tuleb unustada jne.

HC või muru kasvatamisel on aga vahe väga suur. vahe tuleb aga pigem sellest et setupi puhul kus all on natuke substraati ja peal kruus vms peene põhjataime juured ei ulatu nii sügavale, et sellest all olevast substraadist kasu saada.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver