foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 343 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2011 12:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Mul sama muld akvas. Minul on kruusa sama paks kiht akvas kui mulda all. Nimelt alguses kipub muld sul vulkaane tekitama ;) St kruusa alt ajab konkreetselt kühme üles ja tekitab siis vulkaanilisi kraatreid. Kui kruusa peal vähe, paiskub muld vette ning usu mind - seda soga sa ei taha :D

Ise vaatan, et tiba õhuke on see kiht jah. Taimi lihtsam istutada ja vajadusel sifoonida kui sul on paksem kiht kruusa :) Mina ostsin 240 liitrisele vist 35 kilo kruusa.. or something. Kas mu silm petab, et sul on seal 1-2cm kruusa aint? Pane ca 4 (nagu mul on). Endal lihtsam :D

Ja mullapõhjaga taimeakval arvesta seda, et sa pead teadma täpselt KUHU sa mida istudad. Sa EI juuri neid asju pärast välja :P Soovitan teha paberipeale taimedest ja nende paigutusest nn "legend" omale. Sest kord istutatud, siis ümber tõsta saad sa neid (eeldusel, et sul on korralik kruusakiht ja sa ei ole istutand teda otsapidi juba mulda) mingi mõned päevad aint. Kui taim juurdunud on, siis välja kitkuma hakates tõmbad mullatolmu akvasse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2011 12:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kruusakiht peab olema minimaalselt 3-4 cm, kui alla selle siis võib jah hakata mudavulkaane tekitama (testitud). Ei saa öelda et mullapõhjaga akvas ei saa taimi ümber paigutada, kuid see on kadudega - ehk siis kõige lihtsam ja ohutum on pealmine osa maha lõigata ja juured sisse jätta. Olen aga ka juurdunud taimi välja tirinud, siis kiirfiltriga veest suurem soga ära ning päevaga on vesi jälle enam-vähem klaar, allesjäänud soga settib akvas.
Ise oleksin kuivas akvas taimed mulla sisse istutanud, seejärel kruusa paika pannud ja alles siis ettevaatlikult vee sisse (algul kas ajaleht, taldrik vms. asi kallamise kohta alla).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2011 04:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Võibolla on siis tõesti natuke vähe kruusa. Mulle tundub, et paremal, seina ääres, on mulla ja kruusa paksus üsna üks ühele, aga vasakul, kuhu alustasin mulla ladustamist, on mulla kihi osakaal suurem :D Võibolla peaksin tõesti sinna igaks juhuks ühe koti kruusa veel juurde tooma.
Sel juhul on Reinul õigus, ehituspoest oleks saanud ikka kordades odavamalt kruusa kätte.

Korraks tekkis selline uitmõte, äkki ostaks ehituspoest seda tavalist kruusa. Kraabiks hetkel Kalakesest ostetud musta kruusa nii palju kui saan üles ja paneks otse mulla peale hoopis ehituspoe kruusa. Nii 1-2 cm. Ja siis sinna peale laoks uuesti selle musta kruusa?
Kas selline asi tasuks ära? Või peaksin pigem lihtsalt ühe musta koti Kalakesest juurde tooma :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2011 04:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 18, 2010 02:41
Postitusi: 94
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Kui sa kunagi tahad kogu akvale restardi teha saad kruusa läbi pesta ja uuesti kasutusele võtta. Kui sa sinna vahele veel ühe kihi ehituspoe kruusa paned siis hiljem on neid väga raske eraldi sõeluda ja uuesti kasutusse võtta.
Nii, et pigem osta seda musta juurde.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2011 04:20 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Minu kogemus on see, et suht ruttu lähevad erinevad kruusad segi, niiet kui tahad, et ikka must oleks, siis too kott musta juurde.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2011 05:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Vetonit SR5 ehituspoest oli minu silma jaoks ka piisavlt must :) Ehituspoe laost võib katkisema koti kuni 30% veel letihinnast soodsamalt saada.
Samas ma mingi hetk avastasin et see vetonit jääb klaasipuhastusmagneti külge. Minul pole ta aasta jooksul igatajhes taimedele ega kaladele halvasti mõjunud. Pilt taarakotst http://vanakala.blogspot.com/2009/12/jaa-hakkas-liikuma.html

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2011 05:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
p6lts kirjutas:
Vetonit SR5 ehituspoest oli minu silma jaoks ka piisavlt must :) Ehituspoe laost võib katkisema koti kuni 30% veel letihinnast soodsamalt saada.
Samas ma mingi hetk avastasin et see vetonit jääb klaasipuhastusmagneti külge. Minul pole ta aasta jooksul igatajhes taimedele ega kaladele halvasti mõjunud. Pilt taarakotst http://vanakala.blogspot.com/2009/12/jaa-hakkas-liikuma.html


Must on see tõesti. Vaatan, et puumarketis maksab 25kg kott ca 240-250 krooni. Kalakeses oli Merkuri 10L kott ca 130 krooni. Hind on enam vähem üsna sama.
Hetkel jääb sel juhul vist Merkur sõelale :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2011 05:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jakera kirjutas:
Must on see tõesti. Vaatan, et puumarketis maksab 25kg kott ca 240-250 krooni. Kalakeses oli Merkuri 10L kott ca 130 krooni. Hind on enam vähem üsna sama.
Hetkel jääb sel juhul vist Merkur sõelale :D

http://www.netmarket.ee/ehituskeskus/eh ... stlus5.htm 189,87 ehk ca 7,6 EEK/kg.
Merkuri ca 13 EEK/kg - tõesti, päris kaht korda hinnavahe ei tule. :) Aga kogus on nii väike et ilmselt see teabmis oluline pole, pigem siis võtta samasugust...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2011 05:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Netmarketis on ikka tõesti odavam see kott. Ma leidsin Puumarketist ja arvasin, et selline hind ongi :D
Minu eksitus siis jah :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2011 05:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pigem minu eksitus, osutub et Netimarket müüb kaupa vaid aluse kaupa.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 20, 2011 03:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Vedasin kaks kotti kruusa täna Kalakesest ära. Homme päeval lisan põhja ära ning valan vee sisse! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 20, 2011 11:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Palume fotoreportaaži ka siis sinu helendavast ufoakvaariumist :P (sest peale vee lisamist on ta sul 1-2 päeva nagu ufo kui valguse tööle paned, helendab ja on valge jne).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 20, 2011 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Ma suutsin kolm kruusa kotti akvaariumisse ära valada, kui tuli meelde, et need tuleb ju läbi pesta. :lol:
Ega siis midagi, kraapisin kõik uuesti kokku ja viisin 5 kotti kruusa vannituppa. Järgnes ca 3-4 tundi pesemist ja loputamist kuniks kõik sai ära pestud ja enam vesi süsimust ei olnud :D

Kruus on hetkel akvaariumi põhjas ja püüan sobitada kände ning siis peale seda vesi sisse lasta. Mis tuletabki meelde, et peab keldrist aiavooliku ära tooma :D
Varsti siis pilte! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2011 12:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Tunnike kaks läks siis kändude ja juurikate maadlemiseks. Nüüd sain juba midagi, mis mulle meeldib ja vesi voolab vaikselt sisse.
Kahju ainult et kaant ei ole koos valgustusega, siis saaks häid pilte ka. Hetkel lambivalguse ja kaamera välguga peegeldab klaas ikka jubedalt :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2011 12:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Väike uuendus.
Akvaarium kolmveerand täis ning 2/3 kändudest hulbivad veepinnal. Deem :D :D


Üles
 [ 343 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver