foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 343 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2011 09:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Snoofi kirjutas:
Vabandust, et loll küsimus võibolla, aga miks ajada mulda poest taga kui maapind seda täis on?

Ikka selleks et olla enam-vähem kindel et see muld on ohutu ja sobiva koostisega. Loomulikult võib ka ise kuskilt mulda koukida, kuid peaks olema veendunud et seal pole mingeid ohtlikke ühendeid sees ja koostis on sobiv (muldi on erinevaid). Kindlasti ei sobi kohad kus on kasutatud umbrohu- või putukamürke, pruugitud väetisi. Ka raskemetallid on ohtlikud, nii et teeäärsed maalapid ei sobi. Linnainimesel on lihtsam, ohutum ja ka odavam osta poest kott mulda. Maal elaval inimesel on aga rohkem variante.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2011 12:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 29, 2009 09:42
Postitusi: 122
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
jakera kirjutas:
Akva taha tuleb kilekate ;)
Kunagi foorumis seigeldes soovitas keegi aknale ka mingit kile, oli vist Sun Quest, või Sun stop? Keegi teab midagi sellest? Pidi päris hästi toimima vetikate tõrjumises.
Ma ei suuda seda postitust üles leida :/


Mul kodus aknad Sun Guard kilega üle tehtud. Kui soovid infot küsi räägin ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2011 02:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Priit R kirjutas:
jakera kirjutas:
Akva taha tuleb kilekate ;)
Kunagi foorumis seigeldes soovitas keegi aknale ka mingit kile, oli vist Sun Quest, või Sun stop? Keegi teab midagi sellest? Pidi päris hästi toimima vetikate tõrjumises.
Ma ei suuda seda postitust üles leida :/


Mul kodus aknad Sun Guard kilega üle tehtud. Kui soovid infot küsi räägin ;)


Oh. Super! :)
Muidugi tahaksin kuulda. Mul on akvaarium täpselt akna ees ning igaks juhuks kataksin aknaklaasi ära. Kuulan sind huviga :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2011 03:22 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Minu isiklik arvamus on, ei tasu seda päevavalgust väga karta. Esiteks saavad jõgedes-järvedes taimed suurepäraselt ilma luminofoortorude ja aegreleedeta hakkama ja teiseks on väga pikka aega peetud akvaariume edukalt ka kunstlikku valgus kasutamata. Sinu taimedele tuleb mõningane päevavalgus igatahes kasuks ja kui vetik peakski mingil põhjulse tekkima (see, muide, ei pruugi üldse olla valguse süü), siis saad selle nurga lihtsalt kinni katta. Päevavalguse puudusteks on peamiselt see, et teda on meil troopika-taimedele vähevõitu ja otsene päikesevalgus suurtes kogustes tõstab ka temperatuuri üüratutestesse kõrgustesse.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2011 02:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Felch kirjutas:
Kui too kivi on ilma korpuseta st. plaadil paistab vaid liimilaik, siis teda kohe kindlasti ei saa vahetada. Samuti siis kui kivi küll "tavaline" aga tundmatut tüüpi (tehtud selle asja jaoks, ei ole müügis). Muul juhul on võimalik remontida. Ilma nägemata seda muidugi ei ütle.


Piilusin selle karbikese hinge ellu, kuid ei suutnud sealt midagi välja lugeda. Seest oli isend selline:
Pilt
Pilt

Kas on teda võimalik parandada või midagi teha?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2011 08:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Pildilt ei loe küll kivide marki välja (aga mulle kirjutati just prillid ka nii et see ehk vabandab ;) ) kuid vähemasti on nad tavalises SOIC-korpuses, mida saab edukalt vahetada. Ainuke mure võib olla selles, et 1 neist on arvatavasti protsessor ja kui ta on vigane siis ei saa parandada. Uue sellise kivi võib-olla isegi saaks osta kuid tema sisemuses olevat koodi ei saa kusagilt.
Kas ekraani alt ei paista veel ühte kivi ?
Aga loodaks et asi pole selles. Igatahes võib uurida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 15, 2011 02:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Ma kardan, et ei oska selle viguri küljest leida küll midagi, mis viitaks veale. Võibolla on asi siis tõesti protsessoris.
Sel juhul on vist kergem osta kuskilt lihtsalt üks väline veesoojendi :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 15, 2011 05:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Muidugi on lihtsam osta teine soojenduspulk! Aga kui juhtud pealelõunasel ajal Tipi-kooli kanti, võta too vidin kaasa. Uurime.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2011 07:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Sellest teemast siin kujuneb minu jaoks siis midagi blogi sarnast. Ei hakanud kuskile eraldi blogspoti vms kohta lehte tegema. Jagan oma muljeid ja kogemusi teiega! :)
Nii. Nüüd siis asjast, et paljast tühja juttu ei oleks.

Akvaariumi põhjaks tuli muld. Mul oli valida, kas BioLani aiamaa must muld või siis abd müüdav tiigi muld. Kahjuks aga Tallinnas ei suutnud ma leida seda tiigi mulda, nii et sõelale jäi:
Pilt
Müüja soovitas mul mustad pärjad ära tellida. Usun, et nii hull see asi ka ei ole ja tulevaste kaladega ei juhtu midagi.

Peale seda tormasin Kalakesse ja toimetasin sealt ära viimased kolm kotti musta kruusa, kokku siis 30L:
Pilt

Viimane pilt siis veel tühjast akvaariumist:
Pilt

Hetkel puudub kaan, kuna see on Renxi käes, kes teeb seda võimsamaks! :)
Ette valmistusi tehes märkasin, et peaksin ka külje seina musta kilega ära katma, kuna muidu tuleb tapeedi muster liiga tugevalt läbi. Jätan endale meelde ning püüan täna õhtul selle korda teha :)


Asi hakkab juba edenema.
Järgmiseks sammuks jäi kogu sisu akvaariumi põhja ära panna.
Esimese kihina läks põhja muld. Mulla kott oli 55L ning see läks kogu ulatuses põhja ära. Ei hakanud väiksest tilka koti põhja enam jätma :D

Nii. Kogu põhi sai enam vähem ühtlaselt ära jaotatud. Võibolla paremale tuli ehk cm vähem mulda, aga usun, et see ei mängi väga suurt rolli.
Pilt
Pilt


Muld põhjas, panin ka kruusa ära.
Pilt
Pildi pealt jääb mulje, et kruus on hästi hele, siis tegelikult on ta üsna süsimust. Vaja on vaid natuke vett, et ta värvi muudaks. Kuivana on suht hall :D
Pilt

Kruusa kiht siis mulla peal:
Pilt
Pilt

Homme loodan, et jõuan ka vee sisse lasta. Loodetavasti kruusa sai ikka piisavalt ja muld välja põhjast ei tule. Suht jamps oleks, kui muld ennast kruusa alt välja pressiks :D:D
Aga noh, eks katsetamisega kogemus ju tuleb :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2011 08:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Selline terav killustikuklibu küll taimedele hea pole. Põhjakaladele ka mitte.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2011 09:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Selline terav killustikuklibu küll taimedele hea pole. Põhjakaladele ka mitte.


See nüüd küll hea uudis ei ole. :/
Kalakeses õeldi küll, et see sobib väga hästi taimedega ning probleeme küll ei tohiks tulla.
Tegemist siis Merkuri põhjakruusaga, mis on fraktsiooniga 3-5 mm.
Nii, et see ei sobi siis üldse hästi taimedega?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2011 09:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jakera kirjutas:
Tegemist siis Merkuri põhjakruusaga, mis on fraktsiooniga 3-5 mm.
Nii, et see ei sobi siis üldse hästi taimedega?

Nojah, pildi peal tundus fraktsioon suurem, suures plaanis foto pettis ära. Nii et vast pole hullu, ehkki ise oleksin eelistanud peenemat ja ümaramat. Ehituspoest kott kruusa oleks olnud odavam (eriti kogust arvestades) ja kindla peale minek, ehkki võimalik et poleks nii kena.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2011 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 18, 2010 02:41
Postitusi: 94
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Minul on selline kruus olnud taimeakvas ja toimis küll. Crüptod, echinodorused, vallisneeriad, ludwigiad, lileaopsis kasvasid selles kruusas hästi. Glossostigma ei juurdunud kuidagi, aga selle taime jaoks oli väga vähe valgust ka.

Must põhi on väga ilus.
Kas sa mingeid pinnavorme ei tahtnud kohe kruusa abil tekitada. Sul hea suur akvaarium - võimaldaks korralikult mägesid teha. Pärast lihtsam taimi grupeerida.


Viimati muutis Luciano, Esmaspäev Jaan 17, 2011 11:49, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2011 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kas natukene õhuke kiht seda kruusa ei saanud? Pildilt tundub küll, et natuke rohkem võiks olla. Muidu ümber istutades (rohides) tõmbad kogu täiega selle mulla akvaariumisse laiali.

_________________
Got to choose!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2011 11:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Päris pinnavorme ei hakanud tegema. Hetkel on leotamisel kolm suurt kändu, millega annab pinna peal mängida :)

Vot see kruusa kohta on väga hea küsimus. 36 kg kruusa mul oli ning akva ise 160 x 55. Ehk siis arvutuste põhjal peaks hetkel mulla peal olema enam vähem ühtlaselt kõikjal ca 3,5- 4 cm kiht. Kas sellest võib väheks jääda?


Üles
 [ 343 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver