foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 343 postitust ]  Eelmine  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 11, 2011 02:54 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Ja lisaks pole kõigil üldse juuri, mis pinnases oleks (näiteks Riccia) ja neile võib see probleemiks olla. Oleneb, palju sul selliseid taimi on. Lisaks, teatud kogus mirkoelemente on ikka vees ka olemas kuigi testid ei pruugi seda näidata.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 11, 2011 05:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Et ainult juttu ei oleks, siis natuke pilte ka hetkel valitsevast olukorrast! :)


Aitäh kasutajale D3LLile, kelle kaudu sain endale gupid:
Pilt Pilt
Pilt

Pilt Pilt

Kasvavad need prügiteod ikka jube kiirelt:
Pilt
Pilt


Akvaarium vasakult paremale:
Pilt Pilt



Ja lõpuks üldvaade:
Pilt

_________________
530L mulda, taimi ja kalu.
Vaata ka mu pilte fotograafina->KLIKI SIIA
http://www.fotograafia.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 12, 2011 12:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Tundub,et gupisid saab sul varsti rohkem olema,kui esimesi pilte vaatasin 8)

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 12, 2011 02:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Piltide järig tundub, et taimed juba paremas seisus! Ma sinu asemel paneks termomeetri ülespoole, veepiirist tsipa allapoole, minul on nii ja näeb etem välja kui ta on kuskil keset klaasi! Kas sa said CO2 süsteemi üles juba?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 12, 2011 07:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
kenno kirjutas:
Piltide järig tundub, et taimed juba paremas seisus! Ma sinu asemel paneks termomeetri ülespoole, veepiirist tsipa allapoole, minul on nii ja näeb etem välja kui ta on kuskil keset klaasi! Kas sa said CO2 süsteemi üles juba?



CO2 süsteemi ei ole veel saanud. Ei ole kahjuks võimalust veel olnud, et Heixerit näha :/

_________________
530L mulda, taimi ja kalu.
Vaata ka mu pilte fotograafina->KLIKI SIIA
http://www.fotograafia.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2011 01:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Täna lisandus juurde paar taime ning kaks isast ja paar hästi väikest gupi maimu. Loodame siis varsti pealekasvu :D

_________________
530L mulda, taimi ja kalu.
Vaata ka mu pilte fotograafina->KLIKI SIIA
http://www.fotograafia.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2011 01:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Vahva. Sellise suurusega akva käivitamisel on guppyd üllatav valik, aga see vaid minu arvamus. Kui ise sellise käima tõmbaks, kiikaks priskemate elukate poole :lol:

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2011 01:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
aquarius kirjutas:
Vahva. Sellise suurusega akva käivitamisel on guppyd üllatav valik, aga see vaid minu arvamus. Kui ise sellise käima tõmbaks, kiikaks priskemate elukate poole :lol:


Mulle meeldivad just sellised väiksemad rohkem, päris priskete juurde ei tõmba :D

Aga gupid jäid ka sõelale sellepärast, et sain nad tasuta. Hetkel ei taha endale asukaid osta, pigem vaatan, kui kellelgi jääb mingi pesakond üle! :)

Kuid olen avatud erinevatele pakkumistele :D

_________________
530L mulda, taimi ja kalu.
Vaata ka mu pilte fotograafina->KLIKI SIIA
http://www.fotograafia.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2011 09:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 29, 2009 04:47
Postitusi: 156
Asukoht: Tabivere,Tartu
Minul oleks mitu pesakonda, täna korjasin maimud kokku ja oli silmaga vaadates üle 30 maimu kindlalt! Kahju muidugi, et ma siis Jõgevamaal, ega mul kahju anda pole. :lol: Sinna akvasse sobiks ka ilus tumesinine kukeke.

_________________
kuldkalad on võrratud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 02:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Veevahetusesest on 6 päeva möödas ning täna on NO3 tase ca 5-10 vahel. Kas sel juhul ei ole mõtet veel veevahetust teha?

_________________
530L mulda, taimi ja kalu.
Vaata ka mu pilte fotograafina->KLIKI SIIA
http://www.fotograafia.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 09:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jakera kirjutas:
Veevahetusesest on 6 päeva möödas ning täna on NO3 tase ca 5-10 vahel. Kas sel juhul ei ole mõtet veel veevahetust teha?

Veevahetusega on üldiselt nii et üsna selgelt saab öelda millal seda tuleb teha, kuid üsna vähe on põhjusi miks mitte teha - no pisikesed maimud akvas võiks takistada, ja ravikuur. Vee hind vast pole probleemiks ka kitsa eelarve korral. Viimasel ajal on hakanud levima arusaam, et veevahetusi tasub teha rohkem kui see varasematel aegadel kombeks on olnud. Olin selles osas ise pikka aega skeptiline, kuid peale EI kasutuselevõttu kipun ka arvama et rohkem veevahetust tuleb kasuks nii akva elanikele kui taimedele. EI korral vahetatakse nädalas 50%-70% veest, taimedeta akva korral pole nii suure veevahetuse järgi otsest vajadust, kuid ega see ilmselt kahjuks ka tule. Tropica pakutav 25% üle nädala on miinimum mida ise soovitaks, pigem ikkagi tihedamini ja rohkem. On olnud väiteid et bakterikooslus saab sel moel liialt häiritud - see võib olla tõsi kui on paljas klaaskast ja sisefilter. Kui on põhjapinnas mida üliagaralt ei sifoonita ja/või tõsine välisfilter siis vaevalt et probleemi tekib - loomulikult võib ju seda ka testidega kontrollida. Sellise veevahetuse plussiks on see et ka ületoitmise ja/või üleasustuse korral ei hakka naljalt jääkained kumuleeruma. Küll on aga üks oluline moment - kloorieemaldaja kasutamine on nii suure veevahetuse korral väga soovitav, muidu võivad bakterid pihta saada ning ka akva elanikud kannatavad. Proovisin ise ka ilma, tulemus ei olnud hea. Vähese veevahetuse korral pole kloorieemaldaja nii oluline.
Ehk siis veevahetusel on variandid:
- vana vesi välja, kloorieemaldajat vastavalt eemaldatud vee kogusele akvasse, vesi voolikust akvasse
- vana vesi välja, kloorieemaldaja ämbrisse, vesi peale (ideaalis 15 minutit seista lasta) ja vesi ämbrist akvasse


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 12:14 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Mina isiklikult ei näe mingit vajadust antud juhul tohutute iganädalaste veevahetuste järele. EI on meetod nn "high-tech" akvaariumitele ja suured veevahetused on selle meetodi tagajärg mitte põhjus (milleks on vajadus hoida õiges suhtes kõrged toitainete kontsentratsioonid). EI puhul ei teha suuri veevahetusi mitte jääkainete ekspordiks, vaid selle keemia eksportimiseks, mille sa sinna nädala jooksul ise lisanud oled, st. veevahetusega parandatakse enda tekitatud probleemi. Sinul on seesamune NO3 eelkõige taimeväetis ja 5-10mg/l pole mingi näitaja, millepärast muretseda. Kui sa tahad seda vähendada, siis sa peaks taimi lisama või nende kasvu kiirendama.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 12:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
tv kirjutas:
Mina isiklikult ei näe mingit vajadust antud juhul tohutute iganädalaste veevahetuste järele. EI on meetod nn "high-tech" akvaariumitele ja suured veevahetused on selle meetodi tagajärg mitte põhjus (milleks on vajadus hoida õiges suhtes kõrged toitainete kontsentratsioonid). EI puhul ei teha suuri veevahetusi mitte jääkainete ekspordiks, vaid selle keemia eksportimiseks, mille sa sinna nädala jooksul ise lisanud oled, st. veevahetusega parandatakse enda tekitatud probleemi. Sinul on seesamune NO3 eelkõige taimeväetis ja 5-10mg/l pole mingi näitaja, millepärast muretseda. Kui sa tahad seda vähendada, siis sa peaks taimi lisama või nende kasvu kiirendama.


Enamasti tehakse veevahetust, kuna NO3 tase on liiga suureks läinud. Selle vähendamiseks tehakse veevahetus ja tase langeb. Kuna mul on aga tase üpriski madalal, siis sel juhul ei ole vist isegi veevahetust veel vaja teha?

Ma ei ole ka EI pooldaja. See eeldaks, et vahetaksin nädalas ca 250-300l vett. Seda on minu jaoks liiga palju. Kui mul oleks automaatne veevahetus, siis ei oleks probleemi, aga hetkel ämbrite ja voolikutega ei tuleks selline viis kõne alla.
Mul ei ole hetkel seal metsikult väetist ega ka CO2te. Ehk siis loogiliselt võttes ei ole mul enda tekitatud probleemi vaja oheldada veevahetusega, kuna nö. probleemi polegi.
Saab ju ka ilma EI taimeakvaariumit pidada?

_________________
530L mulda, taimi ja kalu.
Vaata ka mu pilte fotograafina->KLIKI SIIA
http://www.fotograafia.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 12:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
tv kirjutas:
Mina isiklikult ei näe mingit vajadust antud juhul tohutute iganädalaste veevahetuste järele. EI on meetod nn "high-tech" akvaariumitele ja suured veevahetused on selle meetodi tagajärg mitte põhjus (milleks on vajadus hoida õiges suhtes kõrged toitainete kontsentratsioonid). EI puhul ei teha suuri veevahetusi mitte jääkainete ekspordiks, vaid selle keemia eksportimiseks, mille sa sinna nädala jooksul ise lisanud oled, st. veevahetusega parandatakse enda tekitatud probleemi.
See jutt iseenesest on õige, otsest vajadust loomulikult pole ning selline NO3 tase ei tekita probleeme ka. Lihtsalt suurem veevahetus on pigem kasulik kui kahjulik, ka taimedeta akvas ilma EI-d rakendamata. Siin on jälle loomulikult nii- ja naasuguseid arvamusi, igaüks võib endale sobiva valida. :)
See et EI meetod on ainult "high-tech" akvaariumitele on aga paraku vale. EI meetod põhineb sellel et hinnatakse taimede reaalne toitainete vajadus ning seejärel pannakse väetist mõningase liiasusega nii et toitained mingil juhul ei oleks taimede kasvu piirajaks. Kord nädalas tehakse aga massiivse veevahetusega toitainetele reset et vältida toitainete kumuleerumist. EI meetod on kasutatav ka low-tech akva korral, seda tuleb aga loomulikult rakendada vastavate väetiste kogustega, mitte uhada sama hulka väetist mis high-tech akvasse. EI mõte on selles et pole vaja pidevalt testida kui palju mida on vaja lisada.
Aga loomulikult saab ka ilma EI kasutamata taimeakvat pidada. Low-tech akvas saab üsna pikalt üldse ilma veevahetusteta hakkama, elektriarved ka pisemad ja pole vaja nii sageli taimi kärpida. Ainult et mingit üüratut taimekasvu ei maksa loota ja taimi tuleb ka valida vastavalt võimalustele. Ja ka high-tech akvas saab ilma EI-ta hakkama.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Oh, väga hea.
Ma juba hakkasin kartma, et "High tech" akvaariumi ilma EI meetodita ei saagi olla.

_________________
530L mulda, taimi ja kalu.
Vaata ka mu pilte fotograafina->KLIKI SIIA
http://www.fotograafia.ee


Üles
 [ 343 postitust ]  Eelmine  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver