foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Minu akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 19, 2004 10:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 05, 2004 11:03
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn, Siimu juures
ToNt on jõudnud niikaugele, et esimene valik pilte akvaariumist on veebi riputatud. Eksperimenteerin hetkel erineva flooraga (kasvatan ette materiali suuremateks ümberkorraldusteks uue aasta alguses). Kindlasti lisan lähema kuu jooxul juurde CO2 ning aasta lõpus tuleb valgus välja vahetada uue vastu (olemasolev on hetkel maksimum võimsuse peal ning minu plaanide teostamiseks jääb kindlasti nõrgaks). Kunagi tulevikus plaan lisada veel ka automaatne veevahetus.

Kõik kommentaarid, aga ka soovitused teretulnud.

Ahjaa pildid on riputatud aadressile http://www.zone.ee/akvatont

_________________
240L P100K60L40 käivitatud 14.04.04
http://fotokala.ee/ToNt/view_album.php? ... =ToNt-Akva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 19, 2004 10:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 08, 2004 07:22
Postitusi: 39
Asukoht: tallinn
ilus akvaarium ja lahedas kohas :D

_________________
käivitatud 23 juuli 2004
160l
4skalaari,20 neooni,2 põhjakat,2kuhlit,ancud,1gupy,3platyt,2mõõksaba
50l 1platy_1anc_miljon tigu_taimed(noored)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 19, 2004 12:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pisut üllatav pilt on http://www.zone.ee/akvatont/Akva/P8180003.jpg?2 , vastu klaasi ise Vallisneeriaid ei paneks - lisaks sellele et hakkavad nähtavust piirama on ka puhastada niru. Aga juurikas on vinge.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 19, 2004 12:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 02, 2004 12:08
Postitusi: 139
Asukoht: Sikupilli
Kas valgust pole vähe nii suure akvaariumi jaoks taimedel?

Aga ole hea, räägi lähemalt selle sein-akva-aluse ehitusest. Räägid äkki täpsemalt, mis sa sinna kipsi peale panid? Ma suht võhik ehituses aga lõpptulemus nägi kena välja. Ja kas akva alust tugevdasid metallraamiga või millegagi? Kaua see krempel valmis, ma mõtlen seda seinakest siis?

_________________
200L + 50L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 19, 2004 12:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 05, 2004 11:03
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn, Siimu juures
Kalapoeg Nemo kirjutas:
Kas valgust pole vähe nii suure akvaariumi jaoks taimedel?

Eks ta selline piiri peal asi ole. Akvat tellides ei pööranud suurt tähelepanu valgusele, sest ma ei olnud nii suur fauna fänn kui ma olen praegu. Teiseks oli see ka mu esimene akva. Valguse upgrade teen kuskil aastavahetuse paiku kui praeguste torude eluiga täis saab.

Kalapoeg Nemo kirjutas:
Aga ole hea, räägi lähemalt selle sein-akva-aluse ehitusest. Räägid äkki täpsemalt, mis sa sinna kipsi peale panid? Ma suht võhik ehituses aga lõpptulemus nägi kena välja. Ja kas akva alust tugevdasid metallraamiga või millegagi? Kaua see krempel valmis, ma mõtlen seda seinakest siis?

Akva sai tellitud vastavalt minu antud mõõtudele eritellimusena ning istub koos kastiga tellitud alumiinium raami peal. Akva asukoha panime elutuppa paika juba sisukujunduse tegemise ajal (seega seina sees kogu vajalik infra alates elektrist kuni veel ja kanalini välja). Reaalselt nägi asi välja nii, et peale peale akvaariumi paika panemist (loodimist ja stabiliseerimist) tulid ehitajad ning ehitasid seina ümber. Viimistluseks sai kasutatud naturaalset Haapsalu paekivi mille vuugid tegime tavalise vuugiseguga (noh tegelikult oleks pidanud tegema spets vuugi mördiga, sest vuuk sai suht lai ning segu kippus pragunema. Ise ei pea seda puuduseks, sest tegu loodusliku materialiga ja praod pigem ilustavad tulemust). Peale plaatimist ja vuukimist, sai sein lihvitud, pestud ja lakitud. Seina ehitus ise ei võtnud palju lisaaega kuna sellega tegelesid ehitajad samaaegselt muude töödega (maksumus oli samamoodi ruutmeetri alusel, sest ega ehitajal suurt vahet pole kas teeb sein või lage).

_________________
240L P100K60L40 käivitatud 14.04.04
http://fotokala.ee/ToNt/view_album.php? ... =ToNt-Akva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 19, 2004 12:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 05, 2004 11:03
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn, Siimu juures
Rein kirjutas:
Pisut üllatav pilt on http://www.zone.ee/akvatont/Akva/P8180003.jpg?2 , vastu klaasi ise Vallisneeriaid ei paneks - lisaks sellele et hakkavad nähtavust piirama on ka puhastada niru. Aga juurikas on vinge.


Vallisneeriaid kärbin juba, puhastamisega pole probleeme olndud sest akvas on 50-100 väikest õuna tigu ning neile meeldib klaasilt vetikat maiustada.

Juurikaid on tegelikut kolm tükki pundis.

_________________
240L P100K60L40 käivitatud 14.04.04
http://fotokala.ee/ToNt/view_album.php? ... =ToNt-Akva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 19, 2004 01:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 02, 2004 12:08
Postitusi: 139
Asukoht: Sikupilli
Aga siis see Haapsalu paekivi on kohe müügil nii õhukeste plaatidena? Mis m2 maksab? Tegelt see vee/kanalisatsiooni ehitamine akva juurde hea mõte, ma miskipärast ise nii ei olnudki planeerinud :shock: Aga meil ka õnneks asi niikagel et saab vajalikke torusid vedada :lol:

_________________
200L + 50L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 19, 2004 01:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 05, 2004 11:03
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn, Siimu juures
Kalapoeg Nemo kirjutas:
Aga siis see Haapsalu paekivi on kohe müügil nii õhukeste plaatidena? Mis m2 maksab?
m2 hinda ei mäleta aga helista neile 650 1840 ja küsi 'Ungru - Zeppelin' paekivi (paksus 1cm)
Kalapoeg Nemo kirjutas:
Tegelt see vee/kanalisatsiooni ehitamine akva juurde hea mõte, ma miskipärast ise nii ei olnudki planeerinud Shocked Aga meil ka õnneks asi niikagel et saab vajalikke torusid vedada

Ise tegin valesti selle et ei ehitanud kohe automaatset vee vahetust (sellest juttu siin). Nüüd on sellega raske (eeldab akvaariumisse augu tegemist, see aga akvaariumi välja tõstmist, viimane aga ei ole nii lihtsalt võimalik). Kes sulle seda akvaariumit ehitab? Kui vahendeid jätkub siis selle kohene realiseerimine kindlasti abx ja kaladele meeldib see kohe kindlasti...

_________________
240L P100K60L40 käivitatud 14.04.04
http://fotokala.ee/ToNt/view_album.php? ... =ToNt-Akva


Viimati muutis ToNt, Neljapäev Aug 19, 2004 02:26, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 19, 2004 02:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 06, 2004 08:51
Postitusi: 22
Asukoht: Tartu
Haapsalu paekiviga saab tutvuda siin http://www.lossikivi.ee/
Kohalikele pidi esinema soodustusi (a la 20 ruutu 1000.-, aga eks peab sedagi joppama) aia tagant mittekorrapärast olevat võimalik peaaegu tasuta korjata (100.- tonn vms, selline sümboolne hind) ise-asi kui kvaliteetne kivi.

Aga ilus on kindlasti

_________________
kodus 370L
kodus veel 120L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 19, 2004 09:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 02, 2004 12:08
Postitusi: 139
Asukoht: Sikupilli
Akvaariumi ostan Rocca al Mare poest. Minu arust suht soodne hind, ei viitsi ka mööda Eestimaad ringi ajada et kust paar krooni odavamalt saaks. 325L oli mälu järgi ~2500EEK. See siis puhas klaaskast, ma ei võta valgustust kaanega poest, see ei kõlba nagunii kassi saba alla ka. Aga seda kuhu akva panna, ei tea ma ikkagi... tujud muutuvad iga päev :shock:

_________________
200L + 50L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 19, 2004 10:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kalapoeg Nemo kirjutas:
Akvaariumi ostan Rocca al Mare poest. Minu arust suht soodne hind, ei viitsi ka mööda Eestimaad ringi ajada et kust paar krooni odavamalt saaks. 325L oli mälu järgi ~2500EEK.

Jutt siiski pole paarist kroonist - vähemalt minu jaoks on tegu arvestatava summaga mida umbropsu ei kulutaks, pealegi enamus inimesi ei osta uusi akvaariume kuigi tihti. Hinnavahe võib olla märkimisväärne - nagu ka see mida saad võib olla erinev. Lõppude lõpuks korraliku tegija käest saad ka sellise valgustuse et ei pea ise pead vaevama ning kõik tuuakse koju kätte ja pannakse üles kah ilma et see oluliselt rohkem maksaks. Aga see kõik on muidugi mu isiklik seisukoht, mitte lõplik tõde. ;)


Viimati muutis Rein, Neljapäev Aug 19, 2004 11:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 19, 2004 10:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 02, 2004 12:08
Postitusi: 139
Asukoht: Sikupilli
Sry, ekspluateerin teemat...

Rein - soovita siis selline tegija kes teeks sellise kaane, mis kohe akvasse ei kukuks (tuttaval kukkus Juweli kupatus sisse ja nagu isegi arvata võid, valgust sealt enam ei tulnud), ei näeks katsudes välja nagu viimane s***nikerdis ja kuhu pandaks sisse selline kogus torusid, mis taimedele meeldib?

Roccas olid kaaned küll viimased /piip/ :twisted: ja taheti 2-3 tonni saada sellise asja eest :roll:

Soovitage siis mõni mees, kes minu tahtmise järgi teeb akva ja kaane valgustusega :lol: Tallinn siis linnaks.

_________________
200L + 50L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 19, 2004 11:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kalapoeg Nemo kirjutas:
Rein - soovita siis selline tegija kes teeks sellise kaane, mis kohe akvasse ei kukuks (tuttaval kukkus Juweli kupatus sisse ja nagu isegi arvata võid, valgust sealt enam ei tulnud), ei näeks katsudes välja nagu viimane s***nikerdis ja kuhu pandaks sisse selline kogus torusid, mis taimedele meeldib?
Soovitage siis mõni mees, kes minu tahtmise järgi teeb akva ja kaane valgustusega :lol: Tallinn siis linnaks.

Ja loeks Su silmist välja mida täpselt tahad? ;) Inimesed on erinevad ja nii ka nende arvamused, mis ühe silmis ilus võib olla teise jaoks s***nikerdis. Seepärast ma ei riskiks öelda et mingi üks koht on üle kõige. Ma ei väida ka et Rocca poel midagi viga oleks - lihtsalt enne sellise ostu tegemist on minu meelest mõistlik veidi ringi vaadata.
Minu isiklik eelistus oleks Kadrioru akvaariumitöökoda - kuid see pole erapooletu arvamus kuna nende asjatundlikkus ja huvi oma töö vastu on mulle tublisti muljet avaldanud, sealt saab ka tellida just sellise asja nagu ise tahad. Samas nende puhul peab arvestama et tellimuse täitmine võib vahel venida kuna neil pole tööpuudust karta, teevad pidevalt ülipikki tööpäevi. Suhelda on soovitav vene keeles. Ja see mis nad teevad ei tarvitse igaühe meele järgi olla - nagu ka kelle iganes teise toodang.
Ilusaid valmisakvaariume olen näinud Mulla tänaval. Lauteri pood on kuuldavasti ka alumise korruse jonksu saanud, seal võib ka mõndagi huvitavat olla. Jne. Kuid ikkagi ise kulutaks mingi pool päeva ja käiks läbi kõik suuremad "kalapoed" ning uuriks mida on saada - oma silm on kuningas.
Aga tegelikult tõesti reostame võõrast teemat, ilus oleks kuhugi mujale kolida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2004 12:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 05, 2004 11:03
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn, Siimu juures
Eile koju jõudes sain üllatuse osaliseks. Nimelt on moodustatud minu esimene Discuste paar :). Sellid olid marja heitmisega suures hoos (40-50 tera). Pildid siis tegevusest ning hilisemast marja valvamisest leiad järgnevalt lingilt .

_________________
240L P100K60L40 käivitatud 14.04.04
http://fotokala.ee/ToNt/view_album.php? ... =ToNt-Akva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2004 12:22 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
palju õnne, loodame, et ka asjast asja saab.

P.S. millised on su vee parameetrid ? pH, KH, gH ? ning kaua neid diskuseid juba pead ?

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver