foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 34 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 11, 2006 11:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 03:07
Postitusi: 169
Asukoht: Rakvere
Sai muretsetud akvaariumi klaaside komplekt ja uuriks häid nippe ja nõuandeid kuidas edasi tegutseda nendega
klaasid ise mõõtudega 170x55x55 ca 450L vett

1. Kõigepealt oleks vaja need kokku liimida ...
olen saanud mõningaid nõuandeid kuidas neil liimida kuid keegi võiks puust ja punaseks teha mis järjekorras asja tuleks alustada
tekkis selles osas väike küsimus,et kui on need mummud juba liimitud sinna kas silikoon tuleb kanda klaasi äärele kohe või panna klaas paika ja siis hakata vahet täitma
tahaks ikka mitte lekkivat akvaariumi :)

2. Aluskapi ehitus ...
kas kasutada kapi ehitusel puitu või metalli, puit enda käest võtta ja väike kogemus olemas 8)

3. Tehnika ...
pumbaks valisin juba ammu eelmisele akvaariumile mõeldud välisfiltri
Tetratec® EX 1200 http://www.tetra.de/ex_filter/index.cfm?lang_id=2&ident=produktlinie
järsku arvab keegi, et tegu jura filtriga siia aga palun paku oma versioon välja :wink:
valgustuse osa suht lahtine, kuid mõtlesin teha ripp valgustuse ehk siis akvaarium ilma kaaneta :roll: valgustus juppe ka saada omal, tegu veneaegse valgustusega ... tuleks uued torud lihtsalt osta,
soojendus väline toru vahele käiv

4. Kalad, taimed, sisustus ...
kalad vast tulevad vanast üle
taimed ka, nii palju kui neid on
mõned ise valmistatud kivikoopad ka olemas
ülejäänu võiks soovitada mida sinna sisse lisada :?:

ja kuidas teha põhi, kas kasutada mulda põhjakruusa all :?:

Häid nõuandeid ja ideid ootama jäädes
raudselt midagi unustasin aga eks siis parandage mind 8)
õhtul üritan ka pilte teha olemas olevatest asjadest

Andri

_________________
514L
valgustus 4x58 W
filter Tetratec EX1200 + Aquael Unifilter 1000
soojendus Tetratec HT300 W


Viimati muutis KyBer, Esmaspäev Sept 11, 2006 06:29, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 11, 2006 03:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
KyBer kirjutas:
1. Kõigepealt oleks vaja need kokku liimida ...
olen saanud mõningaid nõuandeid kuidas neil liimida kuid keegi võiks puust ja punaseks teha mis järjekorras asja tuleks alustada
tekkis selles osas väike küsimus,et kui on need mummud juba liimitud sinna kas silikoon tuleb kanda klaasi äärele kohe või panna klaas paika ja siis hakata vahet täitma
tahaks ikka mitte lekkivat akvaariumi :)


/404.html :wink:
ja kui see ei aita siis võta ühendust kasutajaga: Tõnu Oga :roll:

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 11, 2006 05:07 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Oh ei, jälle näidatakse näpuga minu peale :shock:
Ma olen küll väga meelitatud, kuid võin kinnitada et meie hulgas on märksa kogenumaid akvaariumimeistreid :)

Asja juurde tulles...
Silikooni võib panna nii enne kokkukleepimist, kui pärast kokkukleepimist (silumiseks). Kui tõmbad sirge serva saamiseks teibi, siis hoolitse et sa selle pärast kätte kah saaksid (silikoon ei tohi paksu kihina teibi peale ulatada).
See akvaarium tundub sul päris pikk olevat - ülesse serva paneks ma midagi mis takistaks seda kausiks vajumast.

Puidust aluskapp on täiesti ok. Peaasi, et pealmine plaat ajapikku kaheksasse ei koolduks.

Lahtise ehitusega (suure)akvaariumi jaoks peab olema kas suur ja ruumikas elamine või väga-väga hea ventilatsioon. Muidu on varsti üleliigse niiskusega probleeme. Muidugi võib ka kastile veel lisaklaasi peale panna, kuid nii suurte mõõtmete juures tuleks see teha ehk mitmest tükist ja mingitpidi ära fikseerida.

Muld põhjakruusa all. Hmm.. mingi vahekiht/võrk peab vahele minema, muidu hõljub see asi varsti akvaariumis ringi.
Ma kakkusin seoses kolimisega just oma kolmekihilise põhja üles ja tuvastasin üllatusega, et taimede juured olid asustanud ainult ülemise liivakihi ja tibakene turvast. Alumine turba- ja väetisega segatud vermikuliidikiht olid täiesti anareoobses seisus (hapniku ei olnud, must ja haisev). Ja loomulikult mingeid taimejuuri seal ei peitunud.
Ma ei tea palju neid toitaineid sellest kihist sinna ülespoole jõudis, igaljuhul väetisepallide panemine juurte alla andis alati tuntavat efekti.
Ma arvan et sellest mullavärgist on siin vahepeal juttu olnud, ma ise kahjuks kõike jälgida ei ole jõudnud. Äkki keegi refereerib/viitab mõnele threadile.

Pane pilte jah. Pole ammu enam kellegi akvaehitusele kaasa elanud :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 11, 2006 06:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 03:07
Postitusi: 169
Asukoht: Rakvere
Tõnu Oga kirjutas:
Oh ei, jälle näidatakse näpuga minu peale :shock:
Ma olen küll väga meelitatud, kuid võin kinnitada et meie hulgas on märksa kogenumaid akvaariumimeistreid :)

Asja juurde tulles...
Silikooni võib panna nii enne kokkukleepimist, kui pärast kokkukleepimist (silumiseks). Kui tõmbad sirge serva saamiseks teibi, siis hoolitse et sa selle pärast kätte kah saaksid (silikoon ei tohi paksu kihina teibi peale ulatada).
See akvaarium tundub sul päris pikk olevat - ülesse serva paneks ma midagi mis takistaks seda kausiks vajumast.

Puidust aluskapp on täiesti ok. Peaasi, et pealmine plaat ajapikku kaheksasse ei koolduks.

Lahtise ehitusega (suure)akvaariumi jaoks peab olema kas suur ja ruumikas elamine või väga-väga hea ventilatsioon. Muidu on varsti üleliigse niiskusega probleeme. Muidugi võib ka kastile veel lisaklaasi peale panna, kuid nii suurte mõõtmete juures tuleks see teha ehk mitmest tükist ja mingitpidi ära fikseerida.

Muld põhjakruusa all. Hmm.. mingi vahekiht/võrk peab vahele minema, muidu hõljub see asi varsti akvaariumis ringi.
Ma kakkusin seoses kolimisega just oma kolmekihilise põhja üles ja tuvastasin üllatusega, et taimede juured olid asustanud ainult ülemise liivakihi ja tibakene turvast. Alumine turba- ja väetisega segatud vermikuliidikiht olid täiesti anareoobses seisus (hapniku ei olnud, must ja haisev). Ja loomulikult mingeid taimejuuri seal ei peitunud.
Ma ei tea palju neid toitaineid sellest kihist sinna ülespoole jõudis, igaljuhul väetisepallide panemine juurte alla andis alati tuntavat efekti.
Ma arvan et sellest mullavärgist on siin vahepeal juttu olnud, ma ise kahjuks kõike jälgida ei ole jõudnud. Äkki keegi refereerib/viitab mõnele threadile.

Pane pilte jah. Pole ammu enam kellegi akvaehitusele kaasa elanud :)

silikooni panemisest on vast enamvähem pilt selge
alguses teen mummud (triibud) klaasi vahe fikseerimiseks siis peale silikooni kuivamist tõmba silikooniga klaasi otsa kokku ja fikseerin teise klaasi suhtes...hiljem tõmban tugevdus silikooni riba veel peale
umbes kui palju võiks klaaside vahele silikooni vahet jääda (mm)

ülevalt osa kausiks vajumiseks on vajalikud klaasi ribad olemas...hiljem teen pilte

eks siis teen puit kapi, kuna 5x7 prusse on jäänud ehitusest üle

hirmutasid oma jutuga lahtisest akvaariumist mind ära ja nähtavasti tuleb siis kaas peale teha ... tuba kuhu tuleb on umbes sinna 40 m2 kanti
järsku pajatad millest ja kuidas su akvaariumi kaas on tehtud?

muld põhjakruusa alla oli nagu silma jäänud, et osad kasutavad ... sinu kogemus aga ütleb et ei ole mõtet asjal ... eks läheb lihtsalt põhjakruus põhja

tänud asjalikude juhendite andmisest 8)

_________________
514L
valgustus 4x58 W
filter Tetratec EX1200 + Aquael Unifilter 1000
soojendus Tetratec HT300 W


Viimati muutis KyBer, Esmaspäev Sept 11, 2006 06:29, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 11, 2006 06:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
silikooni vahe võiks olla 1-2mm, endal jätsin 1mm ja sobib ideaalselt, mummud võiksid olla ka suts paksemad kui 1mm kuna naad vajuvad klaasi raskuse all veits kokku.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 11, 2006 06:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 03:07
Postitusi: 169
Asukoht: Rakvere
mrst kirjutas:
silikooni vahe võiks olla 1-2mm, endal jätsin 1mm ja sobib ideaalselt, mummud võiksid olla ka suts paksemad kui 1mm kuna naad vajuvad klaasi raskuse all veits kokku.

tänud
vaatasin, et praegusel juweli akval ei tundu üldse vahet olevat :?
on kaks klaasi kokku surutud ja ime peenike silikooni kiht järgi jäänud

_________________
514L
valgustus 4x58 W
filter Tetratec EX1200 + Aquael Unifilter 1000
soojendus Tetratec HT300 W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 11, 2006 06:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mullapõhjast: mullaga katsetada on õigem vast siis kui üllatusi ei karda. Muidu ca 3 cm mulda ja selle peal 2 cm kruusa oleks üks võimalik kombinatsioon.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 11, 2006 07:51 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Kaane tegemise jutt sai kunagi valmis kirjutatud küll...
... leidsin üles: http://www.modulus.ee/promo/kaas340/

Auramise seisukohalt on 40m2 on päris suur tuba, aga akvaarium on kah päris pirakas. Ma ei oska kuidagi hinnata kuidas see teistel mõjub, minul hakkas lahtiste akvaariumite puhul igaljuhul tapeet vaikselt seinast eemalduma (hoolimata sellest et aknad olid hõredad nagu sõelapõhi) ;)

Rein, sul on vist kah lahtine akva. Kuidas on, kas niiskus liiga ei tee?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 12, 2006 09:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 11, 2003 10:28
Postitusi: 65
Asukoht: maal metsas
Tõnu Oga kirjutas:
Kui tõmbad sirge serva saamiseks teibi, siis hoolitse et sa selle pärast kätte kah saaksid (silikoon ei tohi paksu kihina teibi peale ulatada).

See on üks asi, lisaks juhiksin tähelepanu sellele, et sa selle teibi ka kohe eemaldaksid. Kohe tähendab siis kohe kui üks vahe on silikoonitatud tõmbad teibi maha mitte siis kui kogu kastiga oled ühelepoole jõudnud.
Tegin korra selle vea - inetu jääb kui silikoon tibagi kuivanud on.

_________________
240 L elavneb vaikselt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 12, 2006 12:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tõnu Oga kirjutas:
Rein, sul on vist kah lahtine akva. Kuidas on, kas niiskus liiga ei tee?

Ei ole seni veel teinud, küllap loeb ka see et me õhutame korterit omajagu. Seal kus akva asub tapeeti seinas pole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 12, 2006 12:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 03:07
Postitusi: 169
Asukoht: Rakvere
vaikselt koguneb juba tarkuseterasi :)
selle teibi eemalduse peale mõtlesin ise ka juba

akvaariumi kapile sain juba uksed ka :D

kahjuks siia foorumi albumisse pilte enam lisada ei saanud...
kuid õhtul paigutan pildid kuhugile teise serverisse :arrow:

edit: pildid siia pistetud http://www.fotod.ee/roomlane/2/

edit: tekkis veel üks küsimus kas sellel akvaariumile oleks vaja ka matt alla panna, olemas on mul matkamatt või lebomatt kuidas keegi seda nimetab
on see matt kasulik või kahjulik :?:

_________________
514L
valgustus 4x58 W
filter Tetratec EX1200 + Aquael Unifilter 1000
soojendus Tetratec HT300 W


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 13, 2006 03:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2004 03:35
Postitusi: 260
Asukoht: tallinn
ei ole ka muud midagi lisada et teibid k'rmelt maha ja tee seda t;;d kellegiga koos kui v]imalik leia mingid asjad millega saad akva nurgad fikseerida kuivamise ajaks...lase 2 p'eva kuivada siis hakka j'rk j'rgult t'itma...mina t'itsin kogu akva l]puks 3 p'evaga...
PS klaasid tuleb enne silikoonimist puhastada!!!!!

_________________
http://www.akva.ee
Lisainfo:
info@akva.ee
55 904 954


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 13, 2006 04:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
pane matt kindlasti alla, ühtlusatab akvaariumi all oleva pinna ilusti ära.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 13, 2006 06:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 10, 2006 07:35
Postitusi: 92
Asukoht: tel55633298:akvamees1@hot.ee
kasuta musta silikooni,jääb ilusam.kokkupaneku suhtes nõu alati telefoni teel.edu...janno


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 13, 2006 08:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 03:07
Postitusi: 169
Asukoht: Rakvere
tore oleks kui keegi annaks infot kuskohast saab musta silikooni
endal olemas 4 tuupi heledat silikooni

_________________
514L
valgustus 4x58 W
filter Tetratec EX1200 + Aquael Unifilter 1000
soojendus Tetratec HT300 W


Üles
 [ 34 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver