foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: suurpuhastus
PostitusPostitatud: Reede Mai 06, 2005 03:51 
tere, tahtsin siit kategooriast kysida suurpuhastuse kohta.. olen kuulnud et sellist asja tehaxe u 2 korda aastas.. kas võetaxe terve akv tyhjax ja puhastataxe kõik ära?? kas peab natuke vett koos kaladega sisse jätma?? kas sellist asja on yltse vaja teha...jms..
arvan et teil on kogemusi.. :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 06, 2005 04:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Otsing abiks: /nipid/45/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 06:51 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juun 27, 2005 05:57
Postitusi: 23
Asukoht: tallinn
Meie teigme puhastust nii..
1.panime suure ämbri sisse palju vett seisma..lasime päevas väheke valgust
2.kui vesti oli nädal aega seisnud võtsime ühe kausi ja panime akvaariumi vee sinna koos kaladega siis tegime akvaariumi veest tühjaks pesime taimed ,kivid, filtri ja klaasi seest poole ja väljast.
3.panime kivid sisse istutsaime taimed ja panime vee sisse mis oli nädal aega seisinud siis panime filtri tööle ja natuken aega lasime sellel töödata 4. panime sinna juurde ka natukene vanat vett koos kaladega sest kalad võibolla ei ole harjunud uue veega nii kohe (pärast poole kui reziimiga harjuvad (kui seda tehakse kaks korda aastas siis umbes 2 aastaga ) siis ei ole nii väga palju panna vana akvaariumi vett.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 08:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 16, 2004 10:38
Postitusi: 140
Asukoht: Järvamaa
Minu kogemus on näidanud, et kui valgust on piisavalt, kasvavad taimed lopsakalt ja mingit sodi põhja ei kogune. Kodus võtan iga nädal pinnalt ühe ämbritäie vett ära ja panen sama palju kraanivett asemele. Pesen filtri akvaariumist võetud vees läbi ja panen tagasi. Näpistan ära mõned taimeoksad, mis kipuvad sinna, kuhu mina ei taha.
Tööl on valgust vähem (standardvalgus) ja taimed tervet põhja ei kata. Sealt imen igal nädalal voolikuga põhjast lahtise sodi välja. Järgneb jälle taimede kujundamine, filtri pesemine ja esiklaasi nühkimine nõudepesunuustikuga, mida ma ainult akvaariumi jaoks kasutan.
Sellisel juhul pole vajadust suurpuhastuse jaoks.
Kui ma veel iganädalasi veevahetusi ei teinud, siis pidin küll korra või kaks aastas suurpuhastust tegema. Panin kalad akvaariumiveega ämbrisse, võtsin akvaariumi täitsa tühjaks, pesin kruusa läbi, istutasin uuesti taimed tagasi ja ootasin, millal vesi ilus selge on (mõni tund). Siis lasin kalad jälle akvaariumisse koos ämbris olnud vana veega. See akvaariumisselaskmine käib siis eelneva veesegamisega, et kalad harjuks uue veega.
Kalade seisukohalt on iganädalane vahetus parem, sest siis ei pea neid ju välja võtmiseks taga ajama. Nad saavad suurepäraselt aru, kas võib käekarvu näksida või peab kahva eest kuskile peitu pugema, nii et ainult taimede ja muu laialilammutamine aitab. Temperatuurimuutus pole ka probleemiks.

_________________
400 l platidoras costatus, thoracatum, SAE, kollane ancistrus, japonica krevett, kuhlii loach, molli, kuldguraam, gupi, skalaar, hemigrammus, õunateod, tornteod
180 l ancistrus, thoracatum, SAE, hiina vetikasööja, neolamprologus brichardi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 11:10 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
suurpuhastused ei ole vajalikud, pigem on nad lausa ohtlikud. seda nii kalade tervise kui ka bakterkoosluse ja sellega tekkivate probleemide tõttu. võimalusel vältige suurpuhastusi, kuid kui tõesti tekib äärmine vajadus seda teha (tugev ülesöötmine, roiskbakterite põhjustatud hägu vms), siis:
1. kalad vana veega pange paariks päevaks (õhustus vajalik, sel ajal kalu mitte toita)
2. akvaarium tühjaks, klaas, kivid jm puhtaks, akvaarium kokku ja vesi sisse
3. sera nitrivec vm elusbaktereid sisaldav preparaat või mõnest sissetöötatud akvaariumist vana vesi uue vee hulka, minimaalselt 48h sissetöötamist ja
4. kalad ettevaatlikult veega harjutades akvaariumisse


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 28, 2005 12:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
mina leidsin, et sellist asja, nagu suurpuhastus, on vaja teha... kuni hetkeni mil mu akvaarium pooleks läks mõni tund peale vee taas sisse kallamist.
enam ma ei suurpuhasta akvat.
sellega tuleks eriti ettevaatlik olla. ja kui kõik on korras ning toimiv, siis pole seda nagunii vaja.

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 28, 2005 05:50 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
teatavasti tuleb akvaariumi tühjakstegemisel ja uuesti kokkupanekult juhinduda akvaariumi paigaldamise nõuetest, millest 1 on see, et akvaariumeid mahuga 50 ja rohkem liitrit tuleb täita osade kaupa, andes klaasile vahepeal 30-40 minutit aega pingega "harjuda"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2005 04:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 17, 2005 03:14
Postitusi: 12
Asukoht: Märjamaa
Mina igatahes ei poolda akva suurpuhastusi, sest need:
1 - võtavad ropult kaua aega
2 - tekitavad kalades stressi
3 - pole hea taimede juurtele ja neid pärast tagasi panna on kh paras närvikulu :P

Mina ostsin biofiltri ja pole nagu mingeid vajadusi suurpuhastusex (enam) 8)
Varem tegin minagi suurpuhastust...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2005 06:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ei poolda samuti suurpuhastusi (v.a. siis kui mingi raske haigus valla või muidu hädasti vaja) eelpool mainitud põhjustel.
Kui aga siiski vaja, hoiaksin paar pangetäist vana vett alles ja kallaksin uude akvasse. Käimaminemise protsess jääb ehk lühemaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2005 07:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Raske haiguse puhul jälle ei pruugi selle vee alleshoidmine eriti mõtekas olla...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2005 10:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Seda muidugi. Pidasin silmas puhastamist "tavaoludes".


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver