foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 30 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ühest akvast teise
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 09:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Tere!
Kas oskate soovitada kuidas kõige valutumalt kolida ühest akvast teise...
Lugu selline, et mul on praegu 150l akva, kus pesitsevad:
6 sumatra barbust
2 bala barbust
2 antsistrust + 2 nende poega
3 mõõksaba
~20 gupit
2 krevetti
2 vuntsidega põhjakat, nime ei te täpselt :oops:

Oleks plaan kolida Hailensi müüdavasse 375l akvasse ümber kogu see kupatus....

Minu käsutuses on:
4 ämbrit
2 kaussi
25l tünn
elan kortermajas ja meil on ka vann :roll:

Probleem on selles, et akvade asukoht jääb samaks, seega on üks vaja teisega asendada....aga balad on suhteliselt närvilised :?

Ootan nõuandeid ja ka kommentaare uue akva mõõtude kohta... :o

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 12:16 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
kui asukohad jäävad akvadel samaks, siis ilmselt tähendab see seda ka, et kastide sisustus jääb samaks ( ma pean silmas ka taimi ja kruusa).

on see nii ?

kui kruus jääb samaks siis on see vaja uuesti läbi pesta, kuna põhjas sobramisega kaasneb sinna kogunenud sodi lendu paiskumine ja seda pole uude akvaariumisse vaja.

ühe variandi kohaselt tuleks 25 liitrine tünn ja mõni ämber võtta kasutusele kui ajutised akvaariumid, eeldusel et kogu operatsioon võtab aega umbes ühe päeva. samuti tuleks säilitada nii palju kui võimalik vana akvaariumi vett ( kolm ämbrit ja 25 l tünn see teeb ümmarguselt 50 liitrit vana vett. parem oleks kui saaks säilitada kuidagi umbes 100 liitrit). kui kalad on paigutatud ära, vastavalt siis tünni ja ämbritesse (oleks hea kui need jääksidki hämarasse, pimedas on kalad rahulikumad. kindlasti tuleks need anumad katta kaane või klaasplaadiga, kuid mitte hermeetiliselt, et kalad ei lämbuks). ühe ämbri võiks jätta kaladest vabaks, et opereerida vana kasti tühjendamisel ja uue täitmisel. see järel tuleks vana akvaarium siis tühjaks teha ning pinnas läbi pesta, kasutades ilmselt kausse. mida kiiremini see toimub, seda parem on. noh ja siis hakata otsast uut kasti sisustama. uue ja vana vee suhe võiks olla pooleks... kahjuks see ilmselt ei ole võimalik. aga mida rohkem vana vett on võimalik uude kasti üle kanda, seda parem. praegu nagu midagi rohkem öelda ei ole. ma katsun veel mõelda...

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 12:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tegelikult võib ka vanni kasutada vana vee säilitamiseks, enne peaks selle muidugi puhtaks nühkima. Sinna peaks seda mahtuma küll niipalju kui vaja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 12:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
sisu jääb jah samaks + on mul veel kruusa, mida juurde uude akvasse panna, kuna vanast jääb väheks...

aga kalad tuleks panna ju vanasse vette, seega pean ma tünni ja vähemalt ühte ämbrisse panema vana vee.... uut vett saan siis ainult vanni panna...ja ühe kausi pean vabaks jätma, et põhjakruusa loputada.

Minu kõige suurem mure on balad :? Kui ma kättpidi akvas olen, siis hakkavad nad ringi ujuma ja jooksevad vastu klaasi jne. Kas keegi oskab ennustada, kuidas neile mõjub kinnipüüdmine, hämaras tünnis hoidmine ja uus püüdmine :shock: (tünn on tumerohelist värvi ja paneksin sinna kindlasti mingi katte peale, sest nad on päris head hüppajad)

Asi selles ka, et kui balad seda kolimist üle ei ela, siis pole üritusel eriti mõtet, sest teistele piisab praegusest ruumist ka... :roll:

Ootan huviga kogemusi ja arvamusi...

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 12:58 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
seda vannivarianti mõtlesin ka. tundus kuidagi imelik (võib-olla on see mu isiklik uig). palju oleneb ka vanni seisukorrast. kui vann on vana ja roosteplekiline ning email maha koorunud tükati, siis küll ei soovitaks. a kui vann on uus ja puhas siis ei tohiks erilist probleemi olla..a mina ikka nii ei teeks, irw

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 01:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
vann ei ole kõige uuem, aga roostene ta ka pole.... email on vist nii ja naa, aga praegu on mul 150l vett, millest kõik ei sobi uude akvasse panemiseks... kui ma ämbreid juurde laenan, siis õnnestuks ehk 100l vett alles hoida :lol:

ma saaksin peale kolimist ju uut vett seisma panna ja siis akvasse lisada, aga kui ma nii teen ja panen akvasse üle kahe kolme päeva vett juurde, kas siis kaladele selline variant sobib või muutub nende keskkond liiga kiirest?

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 01:10 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
see hiljem juurdelisamine olekski parim variant. mina muidu lasen veevahetuste käigus kraanist otse uut vett akvaariumisse. a esiteks on mul suht norm vesi kraansi ja ma vahetan 30 % korraga. agasellise suurema veevahetuse puhul oleks hea kui suurem kogus kraanivett seisaks ennem kukil ööpäev

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 01:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
ühesõnaga kui seisnud vett aegamööda lisada, siis ei tohiks midagi hullu juhtuda ja kalad elavad selle üle ning kasulikud bakterid jõuavad rõõmsalt paljuneda...

aga millega balasi võiks püüda? kaldun arvama, et suure kahvaga püüdes (nad on 10-15 cm) rapsivad nad ennast segaseks...mingi läbipaistmatu kannu või muu sellise asjaga äkki?

ikkagi tahaks teada, kuidas nende stressitaluvusega lood on? poest tuues nad väga ei tõmmelnud, aga ajaga on nad äkilisemaks ja aramaks muutunud ja tublisti suuremaks kasvanud...

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 01:34 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
balade püüdmine on hullem ettevõtmine kui konserviavajaga tanki vastu minek. mina püüdsin ühet oma bala kahvaga. käisin vahepeal suitsu tegemas ja närve rahustamas. balad on suhteliselt närvilised tegelased ja hakkavad jah rapsima. mina sain enda oma siis kätte kui ta oli korduvalt peaga vastu akva seina põrutanud ja sellest pisut oimetu.

kannuga jäädki püüdma, vihjeks see , et mida vähem vett akvaariumis, seda parem kala püüda. nii et balad võta viimastena välja ja ennem tõmba ikka uljalt vett ka välja

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 01:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
apppiiii........see kõik saab olema suuremat sorti ürotus ja ma juba kujutan ette kuidas mu pere rõõmustab kui nad näiteks nädal aega peavad elama keset veetünne ja ämbreid ja kui vanni ka veel ei lubata.. :)

kui neid balasi on parem kahvaga püüda ja kui nad on sellised jändrikud nagu ma ette kujutan, siis peaks vist teised kalad enne välja püüdma, muidu võib jamaks minna ja pisemad saavad haiget kui nad balaga koos võrku satuvad

selline asi veel, et mulle meenus kui kiiresti teised barbused poes ujusid kui neid minu jaoks püüda prooviti :D nendega saab ka ilmselt nalja ja mitte vähe :wink:

mul on üks suurem kahv, millega balasid püüda saaks, aga kui ma sellega näiteks läbi vee tõmban ja mitu kala korraga sisse püüan (gupid näiteks), kas nad saavad siis väga haiget?

millega püüda krevette ja kus neid vahepeal hoida?

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 11, 2004 01:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Ma olen avastanud, et kahe kahvaga on hea püüda e. siis väiksega ajan ette ja suuremasse kahman kala :idea: Muidu võiski püüdma jääda, kaks tala ka veel kastiga risti ja kalad paistavad seda teadvat :lol:
Ma ei jamaks uue vee ettehoidmisega vaid piirdukski esimesel nädalal kasvõi pooleldi täidetud kastiga. Siis järgmisel nädalal veevahetuse käigus paneks täis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 11, 2004 02:54 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Täiesti isklik arvamus, mina vahetaks põhjapinnase pea täeilikult välja ja jätaks sinna alla veidi igatpidi puhastamata pinnast vanast akvast. Asi selles, et pinnase läbi pesemisel ei saa sellest kätte sinna jäänud taimejuuri, vähemalt minul see ei õnnestunud. Võib arvata, et need hakkavad seal idanemise asemel mädanema.
Kui ise akvat kolisin ajasid minul ka kalad mõnda aega pooltühja akvaariumiga läbi, lisasin neile mõne päeva jooksul seisnud vett, kuni akva täis sai. Need kalaliigid, mis minul on, pole vee suhtes väga nõudlikud, miska kõik laabus kadudetta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 14, 2004 11:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Vahetasin eile vett ja üks hai ärritus nii hullult, et kakkus pooled taimed põhjast lahti ja üritas vähemalt kolm korda välja hüpata. :? Mul on üks barbus veits suurem kui teine ja see suurem pidevalt korraldabki paanikaosakonda :( väiksem on rahulikum ja istub põõsas kui ma kättpidi vees solberdan :) Kui tõesti läheb ümber kolimiseks, siis kaalun juba võimalust kutsuda appi keegi kogemustega kalapüüdja, sest ma kardan, et ise ehmatan nende siplemise peale :oops: ja siis on veel suurem jama majas :shock:

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 14, 2004 03:30 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
need baöad ehmuvad nii või naa. lihtsalt ajapikku rahunevad uuesti maha

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 23, 2004 08:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Suur aitäh kõigile nõuannete eest! Mul tekkis üks küsimus veel ja tahaksin teiste arvamust kuulda...
Kas on oluline lisada uude akvasse bakterite taastumist soodustavaid vedelikke? Kui jah, siis millise firma omasi soovitate?

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 [ 30 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver