foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 28 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: sain kuldkalad:)
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 23, 2006 06:56 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mai 23, 2006 06:35
Postitusi: 7
Asukoht: kuressaare
:D nimelt ostsin eile ühe lõvipea kuldkala.ta on ni armas.ja mul oli selline väike akvaarium.aga tal oli igav ja täna tõin talle kaaslase kellega nad poes enne ka koos olid.ja tõin päris mitu korda suurema akvaariumi.poest öeldi et neil ei ole seda hapnikkuvärki vaja.et nad elavad ilma selleta ka väga hästi.ja sis homme tahan osta veel veetaime ja liiva.praegu on teokarbid
aga mis filtritest ja 20 liitrist veest ühe kala kohta siin räägitakse.mul on kül kalad sellised väiksed.ei ütlex et nad kuigi suurex kasvavad.poes öeldi et neid saab vabalt väikses akvaariumis pidada. :oops:
seega mis filtrid
kui palju vett
kas ümar akvaarium on väga halb
kaua nad elavad
kas vett vahetades võib vahetada kogu akvaariumivee v ainult osa sellest
kui suureks nad kasvavad :roll:
kas hapnik on oluline :?:

kui palju filtrid ja hapniku see värk maksab :?

täitsa võhik sellel teemal.esimest korda sain kalad.


Üles
 Teema pealkiri: Re: sain kuldkalad:)
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 23, 2006 07:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
mariliiis001 kirjutas:
:D nimelt ostsin eile ühe lõvipea kuldkala.ta on ni armas.ja mul oli selline väike akvaarium.aga tal oli igav ja täna tõin talle kaaslase kellega nad poes enne ka koos olid.ja tõin päris mitu korda suurema akvaariumi.poest öeldi et neil ei ole seda hapnikkuvärki vaja.et nad elavad ilma selleta ka väga hästi.ja sis homme tahan osta veel veetaime ja liiva.praegu on teokarbid
aga mis filtritest ja 20 liitrist veest ühe kala kohta siin räägitakse.mul on kül kalad sellised väiksed.ei ütlex et nad kuigi suurex kasvavad.poes öeldi et neid saab vabalt väikses akvaariumis pidada. :oops:
seega mis filtrid
kui palju vett
kas ümar akvaarium on väga halb
kaua nad elavad
kas vett vahetades võib vahetada kogu akvaariumivee v ainult osa sellest
kui suureks nad kasvavad :roll:
kas hapnik on oluline :?:

kui palju filtrid ja hapniku see värk maksab :?

täitsa võhik sellel teemal.esimest korda sain kalad.


kui suure akvaariumiga tegu?
1.oleneb akvaariumi suurusest aquaeli filtrid maksavad umbes 200.-(koos 6hutajaga)
2.vett vaheta 20-30% päevas
3.ümar akvaarium on väga väga väga halb!!!
4.elavad nad umbes 15 aastaseks(kõik oleneb, akvaariumi suurusest jne)
5.kasvavad üpris suureks ~20-30cm
6.vett pane nii et akvaariumisse käe sisse panemiseks üle ajama ei hakka

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri: akva
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 23, 2006 07:17 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 01, 2006 07:06
Postitusi: 95
Asukoht: Tallinn
tsiteerin

2.vett vaheta 20-30% päevas

enne võimalikke apsatusi arvan ma et siinkohal mõteldi siiski 20-30% nädalas


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 23, 2006 07:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
soovitan ka foorumit ennem sirvida. loe KINDLASTI enne läbi: /esimene/5355/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 23, 2006 11:05 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mai 23, 2006 06:35
Postitusi: 7
Asukoht: kuressaare
aga minu kalad ei kakle ja tunduvad väga rahul.u 20l on neil kahepeale.aga kust saab osta elustoitu tigusid jms?keda nad sis söövad?
kuressaares suht nadi.elus sööta pole ja veetaimi pole ka:Saint kunst.kas neid võib ka panna?
ja kas need kraanulid on paremad ki tavalised helmed?
ka kui kalad on koos oma sabaga u7cm
(lõvipea kala)sis kui suureks tema võib kasvada.sealt textist jäi veidi arusaamatuks [-o<


Üles
 Teema pealkiri: ..
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 24, 2006 06:47 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 01, 2006 07:06
Postitusi: 95
Asukoht: Tallinn
kunsttaimi võib panna sisustuselemendina. tema vahe taimega on see et ta lihtsalt ei tee mitte midagi samal ajal kui taim on enamasti akvas kasulik.
graanulite ja helveste vahe on selles et graanulid jõuavad kiiremini põhja ning seal elavatel kaladel on kergem seda süüa. puistates veepinnale( nagu tavaliselt tehakse) jäävad helbed aga hulpima lastes kõrgemate veekihtide kaladel helbeid süüa. vahe on ainult veesektsioonis mida tahetakse peamiselt toita. 20l akvas see vahe peaks olematu olema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 24, 2006 01:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Appi! :shock:
1. Ära usu kõike mida sulle räägitakse, ennem tuleks ikka ise ka uurida.
2. Algajale ma kuldkalu ei soovitaks, eriti kui algaja saab omale mullakvaariumi. Sellises väga väikeses akvaariumis on väga raske saavutada stabiilsust, mis hoiaks paljud mured ära (vee riknemine). Kuldkalad on ka suhteliselt õrnad kalad, kes võtavad vastu väga hästi igasuguseid haiguseid.
3. Kuldkalade kasv sellises väikeses akvaariumis kängub, mis võib tekiada jällegi terviseprobleeme.
4. Kuldkalade akvaariumis peaks kindlalt olema filter, mis ka veepinda liigutaks, kuna kalad mustavad päris korralikult. Ning veepinna liikumisega varustatakse ka vett hapnikuga. Kui akvaarium ise juba nii tilluke on, siis ei saa sinna korraliku ja efektiivset filtrit panna.
5. Ühesõnaga kuldkala ei ela kaua sellises väikeses akvaariumis, varem või hiljem ta haigestub ning sureb. Tavaliselt tekkib kaladel ujumisega probleeme, kõhnuvad, muutuvad loiuks, tekivad mitmesugused infektsioonid ning lõpuks surevad.
Nüüd sai natuke kuri oldud... :evil:

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: akva
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 24, 2006 02:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
just_another_guy kirjutas:
tsiteerin

2.vett vaheta 20-30% päevas

enne võimalikke apsatusi arvan ma et siinkohal mõteldi siiski 20-30% nädalas

Ups! läks sassi vabandust!

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 24, 2006 06:42 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Just eile ostsin Kuressaare poest külmutatud sääsevastseid. Elustoidu all peetakse pigem silmas külmutatud toitu. :idea:

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 24, 2006 06:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
bertaga nõus igati.
lisaks:

1) kuldkala ON värdlemisi raske täiesti algajal pidada. haigused on kerged tulema, vee kvaliteedi suhtes on nad ülitundlikud (sabade narmendamine/haavandid jne tekivad väga kergesti), 50% juhtudest söödetakse esimesed kuldakalad alati üle, millele järgneb kalade haigestumine ning surm jne..

2) ÜHE kuldkala peale arvutatakse 25 liitrit vett.. ühe kala kohta. sul on 20 liitrit ja 2 kala? see, et nad hetkel sul imepidikesed on, ei tähenda et nad sama suureks ka jäävad. kuldkala on võimeline kasvama 30cm pikkuseks (võta joonlaud ja vaata palju on 30cm ja mõtle kas selline kala sinu mulli üldse ära mahuks). kuldkala hea/halb külg on see, et ta on võimeline oma keskkonnaga kohanema, ehk siis kui on väike akvaarium siis enamasti ta ka jääb väikseks. see thendab aga seda, et sellisest kalast suurde akvaariumi tulevikus pannes ei kasva kunagi võimast ja ilusat kala, vaid ta jääbki pisemaks kui kõik teised, sest noores eas on olnud ruumi puudus ning kala kasv on kängu jäänud.

3) elustoitu saab osta poest, kuid sinu kalad tunudvad olevat veel nii väikesed, et las see esialgu olla. elustoit on küll kasvavale organismile hea, kuid parem saa akvaarium enne korda. hangi kõigepealt vähemalt 50liitrine akvaarium (ausalt öeldes ei usu ma hästi et need kalad sul nii pisikeses purgis lihtsalt kaua elavad - mõned kuud, pool aastat ehk..). tigude peale hakka mõtlema siis kui sul akvaariumi rohkem ruumi tekib. 50 liitrine akvaarium ei maksa poes üksinda palju, pump/filter on siiski kuldkaladele ka vajalik sest kuldkalad reostavad tohutult vett, mida tuleb puhastada. veel üks põhjus, miks ei tasu alustada kuldkaladest - nende pidamine kohe alguses võib osutuda palju kallimaks, kui näiteks gupisid või mollisid võttes.

4) graanulid või helbed. graanuleid soovitan ma suurematele kuldkaladele, päris pisikesedsaavad helvestest kergemini söönuks, kuna graanul on suur ning neid mahub enamasti suhu vaid 1-2tk korraga (olenevalt graanuli suurusest). helvestega on aga vee reostus kergem ja kiirem tulema. graanulite idee pole mitte põhja vajuda, nagu keegi siin eespool omaarust teadis toimuvat, vaid graanuli idee on just pinnale jäämine. tabletid on need, mis oma raskuse tõttu põhja vajvad. graanulid, ka siis kui nad on vett end täis imanud ja suureks paisunud, jäävad pinnale ulpima, mitte ei vaju põhja!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 24, 2006 06:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Pets kirjutas:
Just eile ostsin Kuressaare poest külmutatud sääsevastseid. Elustoidu all peetakse pigem silmas külmutatud toitu. :idea:



elustoit on elavad ussid siiski, külmutatud toit on siiski külmutatud toit. on vahe ikka, kas sa ostad vingerdavaid elus ussikesi, või juba külmutatud vastseid. kuigi poest ostetud elavad ussid säilivad omajagu aega ka sügavkülmas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 24, 2006 11:39 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mai 23, 2006 06:35
Postitusi: 7
Asukoht: kuressaare
heaküll.ärge rääkige enam et ei tasu esimesena neid kalu võtta kui nad juba olemas on :evil:
aga poes vaatasin suuremat nelijakandilist akvat mis üli veidi üle 500.aga ma ei tea küll kuidas see filter toimib ja kuidas se sinna pannakse:S
ja et sis kui poes kuskil tigusid ja muid elukaid ei ole võivad need kuskil tagaruumis ka olla?
aga kas kuressaares elustaimi.et kust poest neid saab :?:
olgu:Dolen üx hädapätakas.aga kaladest ma ei loobu:D :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 09:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
oleneb kui surt akvaariumit sa vaatasid, seda kandilist. pump müüakse tavaliselt eraldi, tasub küsida sellist mis õhutaks JA oleks ka filter nign sobiks sellele akvaariumi suurusele (tavaliselt karbi peak on kirjas näiteks 50-100L). kuidas see akvaariumisse käib on karbis juhendis loomulikult kirjas.

elustaimed hangi suuremasse akvaariumi, elustaimed vajavad valgust ja avaramat ruumi, väikses purgis on niigi vähe ruumi, kui sinna veel taimi hakata istutama siis jah...

kui kuskil poe akvaariumites tigusid näha ei ole siis küsi, tavaliselt selliseid olendeid kuskil "tagaruumis" ei hoita.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 10:40 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mai 23, 2006 06:35
Postitusi: 7
Asukoht: kuressaare
minu kuldkalad olid hommikuks surnud:S :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :x :? mis ma valesti tegin:(
alles paar päeva olid nad minu juures ju
natuke nad olex ikka pidand nõnda elama ju
kas on võimalik et said liiga palju süüa ja sellepärast?:Sma olen nii kurb:(:(:(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 11:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
Ma arvan, et su kuldkalade surmapõhjus oli lihtlabane vastutustundetus.

Enne tuleb asja uurida, kui pea ees tundmatusse kohta sisse hüpata. :?

_________________
:/


Üles
 [ 28 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver