foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 01:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
mariliiis001 kirjutas:
natuke nad olex ikka pidand nõnda elama ju
kas on võimalik et said liiga palju süüa ja sellepärast?



ei, sulle on miljon korda siin öeldud et kuldkalu pole kerge pidada. "niimoodi" ei ela nad sul teps mitte kaua, nagu ise nägid.

ületoitmine on ka enamasti peamine põhjus, miks kuldkalad surevad..

kui ikka kalu tahad, võta midagi, mis ei vaja nii spetsiifilist (kindlat) elamiskeskkonda ja elab ka sul "niisuguses" keskkonnas kauem kui nädal aega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 01:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Kurb, aga nägid nüüd ,et kõikide teiste eelnev jutt ei olnud mitte suusoojaks õeldud...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 02:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mai 23, 2006 06:35
Postitusi: 7
Asukoht: kuressaare
praegu on selline tunne et tahax selle poemüüja läbi sõimata:S
loomapoemüüja ei tohi ju nõnda infot anda kui see nii ei ole mis ta ajab:(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 02:35 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
tean seda omast käest, seal poes on ka nendel igasuguseid kalu kokku pandud,osad surnud ja nad ei tea ka mittemidagi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 03:09 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
mariliiis001 kirjutas:
praegu on selline tunne et tahax selle poemüüja läbi sõimata:S
loomapoemüüja ei tohi ju nõnda infot anda kui see nii ei ole mis ta ajab:(


Poemüüjat pole mõtet sõimata!

Kui soovid ikka veel kalu pidada, siis võta ühendust, annan heameelega nõu

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 11:01 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 14, 2004 08:27
Postitusi: 78
Asukoht: Tartu
Aga kas Sa akvaariumivett enne ikka seista lasid kui kalad sisse tõid? Või ostsid kõik korraga? Kuldkalad on suured õgardid, neile võib liigsöömine samamoodi saatuslikuks saada kui vale veevahetus (omadest algaja koguemustest mäletan). Kuldkaladega aga elustaimi ei soovitakski, nad söövad nagunii enamuse ära, kunstaimed sobivad neile väga hästi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 11:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mul on väga kahju, et Su kalad otsa said aga..ehk võtad õppust ja loed enne netist hoolikalt kogu ostetavat kala puudutava infi läbi ja alles siis katsetad. Kuna mul endal olid kuldkalad nii umbes 100 aastat tagasi, ei riskiks nende kohta soovitusi jagada. Seda enam, et eespool toodu oli asjakohane. Poemüüjate uskumine on ..ee..maitse asi aga siinse foorumi soovitusi tasub küll kuulata.
On võimalik, et sa ei teinud midagi VÄGA valesti (v.a. akvaariumi mõõtmed, taimed ja õhutus :) ) ja põhjus oli tõesti selles, et kalad olid juba haiged - natuke kahtlane, et nad paari päevaga surevad, isegi Sinu väheldases mullis...??? Aga võin vabalt eksida, kuula parem targemaid.
Sa ei maininud (või ma ei märganud) vee temperatuuri - kuldkalad on suhteliselt jaheda (kuni 20 kraadi) vee armastajad - ning muid tingimusi: veevahetuste sagedus ja maht, tihti sa neid toidad, taimed (olid vist "gyprocist :( " ) jne. Pilt akvast kuluks ära....
Oma "kullakesi" pidasin kunagi täiesti ilma õhupumbata (siis oli neid vähe saada) aga akva oli 200l. Elasid umbes 7 aastat. Kaevasid põhjaliiva kõvasti.
Kas Sinu kaladel oli mingeid haiguse tunnuseid (vt. foorumist!), kas nad võisid neelata põhjakruusa vms? Ehk teiste sõnadega - millesse nad ikkagi surid? Küsin seepärast et mingi (bakter-)haiguse puhul peaks kogu akva desinfitseerima enne uute asukate võtmist (Maria ehk parandab, kui väga mööda panin :oops: ).
Tark inimene õpib teiste vigadest aga kui oma vigadest ka ei õpi, on küll pahasti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 27, 2006 12:14 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mai 23, 2006 06:35
Postitusi: 7
Asukoht: kuressaare
nii kurb on:(
vesi oli neil toatemperatuuril lasin seista
ja mingi eri soe miel kodus pole
põhjakruusa vb neelasid aga mix seda sis üldse müüakse kui nad seda neelata võivad ja ära surra?
pilti ei saa panna sest see ütleb mulle et pilt on liiga suur aga ma ei oska väikseks teha
õhtul oli üx kala imelik ja hommikuks olid mõlemad surnud
pidin hommikul minema pumpa ostma:(
ja sis olex suure akvaariumi ostanud
akvaariumis oli neil veel üx suur kivi ja sis ostsin veetaime mingi kunst.
poes tundusid kalad täitsa terved
:(:(
kui ma polex neid ostnud olex nad veel elus:(
ma ei tea kas ma julgen uusi kalu võtta
aga mul on jänes:)tema on juba kaua:)mitumitu mitu aastat:)<

poemüüja tundus just tark.et nagu kes peax just korralikku infot andma.eriti kuressaares.siis nagu mingit-pähe määrimist-nii väga ei toimu:(emme ütles et ma müüjlat küsiksin kalade kohta:(
jobu müüja.ma olex võind ju suure akvaariumi ja hapniku ka osta kui ma olex teadnud:(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 27, 2006 05:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Arvatavasti surid su kalad sellepärast, et vee kvaliteet ei vastanud nende vajadustele. Arvatavasti ei olnud nn. ökosüsteem sul nn. purgis välja arenenud. Vea tegid kas kalade valesti vette viimises, samuti võis vesi toores olla kui kalad sinna lasid, hapniku puudus, stress jne. Ühesõnaga ei loonud sa ennem kalade sisseviimist neile vastavat stressi vaba keskkonda. Kuldkala on õrn kala.
Esimene vasikas võib ikka aia taha minna. Proovi uuesti. Kuid ennem pane akvaariumisse vesi seisma ja mõni elustaim too sisse (mõni vastupidavam, näiteks vesikuusk, vallisneria). Lase akvaariumi veel seista ikka nii mitu päeva (hea oleks nii 2 nädalat), kuhu on istutatud ka veetaimed. Hea oleks ka ikka kui vesi ringi liiguks mingi filtri abil. Ning siis võiksid kaladega uuuesti proovida, kuid algul võiksid ikka alustada gupidega, platydega ning mõne corydorasega. See oli nüüd üks lihtne skeem, kuidas alustada uuesti.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 28, 2006 11:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 21, 2005 10:14
Postitusi: 81
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Nõustudes kõigi eelkõnelejate seisukohaga, et kuldkala on suhteliselt õrn kala...julgen siiski jääda arvamuse juurde, et 3 päeva on tema elueaks ka väga ebasoodsates tingimustes pisut napp aeg. Ehk siis - ilmselt oli neil juba poes mingi häda küljes, mis pealevaadates isegi välja ei paistnud. - Argumendiks on need kalapiinamise komplektid, mida "kalake" turustas - isegi sellistes purkides elasid kuldkalad märkimisväärselt kauem kui 3 päeva (0 õhustust, 0 filtreerimist, 0 elustaime, suht värske vesi pidevalt ja 0 teadmist kalapidamisest - aastatetagune isiklik kogemus). Aga enne uut katsetust - tasuks jah natuke ettevalmistusi teha - vastavalt eelpool toodud näpunäidetele - kõigepealt normaalsemas suuruses akva, vesi, taimed, vidinad (tehnika) ja alles siis kalad sisse - paar nädalat kulub kindlasti, aga ehk kannatad ära?! ;) - sest kuldkalad on erakordselt kaunid ja laheda iseloomuga tüübid ja nende jälgimine on omaette elamus :).

_________________
~100 liitrit vett ja peotäis torntigusid, 2x botia, 2x ancistrus, neoonid ja gupid
30 l - kardinalid+ 1 x kollane ancistrus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 28, 2006 01:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
konn kirjutas:
Nõustudes kõigi eelkõnelejate seisukohaga, et kuldkala on suhteliselt õrn kala...julgen siiski jääda arvamuse juurde, et 3 päeva on tema elueaks ka väga ebasoodsates tingimustes pisut napp aeg.

Tõin kunagi portsu maime (8 tk.) ja panin 15 liitrisesse karantiiniakvasse. Kolmandal päeval nad käitusid tiba imelikult, tegin veetestid ja tormasin seejärel kohe vett vahetama - ammoniaagi näit oli karmilt kõrge. Üllatav et see ammoniaagi hulk nii ruttu üles sai minna, nõrgemad ja transpordiga rohkem vintsutatud kalad oleks ilmselt otsad andnud. Nii et 3 päeva võib teinekord olla vägagi pikk aeg.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 28, 2006 07:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kuidas Kuressaares veega on? Ise olen märganud iseloomulikku mädamuna lõhna ja mitte just eriti head maitset. Äkki see ongi põhjus?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 28, 2006 07:47 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
:lol: Veega on Kuressaares kõik OK. Ei haise ta suurt midagi, võibolla on mul nina umbes või harjunud. karedus on pisut kõrge, aga ajab asja ära

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver