Selliseid postitusi on vahepeal isegi lausa rõõm lugeda.
Inimene on vaevunud infot otsima
Igaks juhuks lingin siia veel 1 teema kus on enamvähem kõik kokku võetud:
/kalad/18703/index.htmlÜksi saab su kala ka hakkama, ei pea tingimata seltsi võtma (kui ei plaani just teha kulutus veel suurema akva peale). Pigem üksi kui üleasustatus, sest liiga palju kalu liiga vähese litraaži kohta tekitab lõpuks tervisemuresid. 54L on väike akva - selles mõttes, et ta vajab kindlat ja järjepidevat puhastamist, muidu läheb sealne tasakaal paigast kiiresti ära kuna kuldkalad tõesti reostavad väga palju ja nende pidamisel peab alati arvestama sellega, et akva puhastamine oleks korralik (mitte üle jala või "ah ma täna-homme-ülehomme ei viitsi, ma millalgi teen").
1.Valgustus on sulle ja taimedele. Algne reakstioon (oletan et hakkas uimedega väristama ja ärevalt ujuma) on igati normaalne. Kui kalu lasta uude akvaariumi, tasub alati tuli ära kustutada. Neil on otsese preožektorita parem kohaneda uue keskkonnaga. Edaspidi võib tuli mureta sul põleda umbes 8-12h, oleneb mis taimed sul seal on ja palju taimedele valgust vaja on.
2.loomapoes müüdav kruus ei ole enamasti liiga terav. liiga terav on ta siis kui sa kruusa pihku võtad ja sõrmedevahel mudides endalgi lausa valus on. enamasti on loomapoe kruus arvestatud siiski selline, mida kalad ahmida saavad. põhja kombivad tõesti paljud kuldkalad pidevalt suuga.
3.puuront ja taimed on sisustus sinule, mis on tegelt väga hea. taimede kohapealt - kui kalake ka need nahka paneb (kuldkala on suures osas taimetoiduline ja sööb paljud taimed rootsudeni paljaks) siis ei ole sellest midagi. koledaks läinud taimed viska ära või kui süüakse rootsuni paljaks siis ostad uued. kaks kuldkala mauks AJUTISELT 54'sse elama kui nad oleks alles titad (sellised pisikesed nööbikud nagu neid poes mõnikord müüakse), aga kuldkala kasvad suht pirakaks elevandiks. Tema kasvu ning roojaerituskoguse tõttu arvestataksegi kuldkala kohta rohkem vett
per nase kui reaalselt nn kala kehapindala arvutuse järgi.
Edu kalakese pidamisel.
EDIT:
Tsiteeri:
Kivikesed peaksid olema nii suured, et suhu ei mahuks.
Ei pea olema nii suured, et suhu ei mahu. Mina soovitaks, et pigem väiksemad (kruus) kui liiga suured (kivid), sest väiksed kivid/kruus ei jää suhu-kurku kinni aga liiga suured kivid võivad seda teha (kui kala suurem on - kuldkala suu läheb ikka meeletult laiali, seega pigem pisemad kivid, mida saab kuhjaga suhu haarata kui 1 liiga suur). Lisaks on peenemat kruusa minumeelest kergem ka sifoonida kui suuri kive (sifoonimise kohta loe kindlasti, teemaalgataja, see on vajalik!).
Endal on ajajooksul olnud seda 2x, kus on vajadus tekkind kivi kala lõugade vahelt "jõuga" välja kangutada. Tegemist old just nooremate kaladega, suuremana ei jää kruus enam suhu kinni.