foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 08:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
kilk kirjutas:
Homme ma saaks häid baktereid poodi tooma minna. Peseks kivid puhtaks ja paneks tagasi koos heade bakteritega. Muidugi kala võib homseks juba surnud olla. Aeg-ajalt ta liigutab ennast rohkem, aga üldiselt on üsna vaikseke, selle eest kaaslane on suurem ja tugevam ja sellel on eluvaim täies jõus.


Kui baktereid lisad siis polegi nii hull asi vast. Ma arvan, et hetkel ei saa sa selle nõrgema jaoks midagi muud teha kui oodata ja vaadata või kui leiad inimese, kes on nõus vähemalt proovima (et ehk saab tast siiski asja) siis anda see nõrgem ära.

Kuidas kala muidu on? Lisaks loidusele. Kas uimed punetavad? Ega soomused turris ei ole? Kas lõpused on korras? Kas tundub et ta hingab rahulikult ja pigem aeglaselt või ahmib/hingeldab?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 08:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 05:46
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn /Pelguranna
Kui ma kala kätte võtsin, siis oli käsi juba märg, et kas siis ikkagi võisin seda limakihti vigastada. Tundsin küll, et ta on selline libedake. Ma pean ju ometi midagi saama teha, et kala aidata.

_________________
1 punamütsike
1 kirju kuldkala


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 08:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 05:46
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn /Pelguranna
Soomused turris ei ole, peale vaadates on lõpused ka nagu tavaliselt, ta hingab hästi aeglaselt, teeb suud vähe lahti ja siis vahepeal nagu ahmib korra nii, et ise rappub. Vahepeal vahetab asukohta.

_________________
1 punamütsike
1 kirju kuldkala


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 09:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kas käsi on märg või ei, ei loe. Sinu käsi on kare tema jaoks ikkagi. Kui sa juba tundsid, et ta "ligane" on, siis sa siiski tundsid ka seda lima mis tema keha katab. Kas või kui palju see nüüd kahju tegi - ei oska me ju öelda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 10:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 05:46
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn /Pelguranna
Mul on kive seal umbes 3cm, kas neid peab seal niipalju olema? Alguses kui kalad said võetud, panin taimed ka, aga kalad sõid kõik taimed ära. Äkki võtan siis kive ka poole vähemaks. Filtreerimine käib mul nii, et masin ajab vett ringi, aga filtreeriv svamm (see on nagu vatiini moodi) on filtrist väljaspool ja seda ma vahetan kord nädalas kui vett vahetan. Kas peaksin sinna filtrisvammile ka iga kord kui seda vahetan häid baktereid kallama. Palju neid häid baktereid sinna panema peab? Ma mõtlen, et kui ma nüüd homme akvaariumi põhja ära puhastan, siis püüaks seda vett hoida nii hea kui võimalik ja üritame ka lähiajal uue suurema akvaariumi tuua. Mul praegu selline akvaarium, mis oli algajakomplekt. Lamp on ka kaane sees, aga häda selles, et see soojendab vett, see mulle ka ei meeldi.

Plaan on järgmine. Võtan lõviosa vett välja teise nõusse ja panen kalad sinna, siis võtan kivid välja ja teen põhja puhtaks, siis panen uuesti kivid tagasi ja kalad koos oma veega sinna juurde ja lisan seisnud kraanivett juurde. Filtrisvammi peale panen häid baktereid. Mis arvad, kas nii toimib? Mul pole kellegi teise käest küsida ka. Loodan, et oled veel siia tulemas.
Millised kalad sobivad koos kuldkaladega elama? Miks põhjakoristaja ei ole hea kaaslane?

_________________
1 punamütsike
1 kirju kuldkala


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 10:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kive/kruusa võid jätta vähem, kui sul taimi sees pole. Nii, et põhjast päris klaas ei paistaks. Rohkem pole vajagi.

Bakterite osas - mul pole päris kogemust kas on vahet, kas panna need otse filtrisse või vette. Mina kui olen lisanud, olen ostnud JBLi Denitroli ning seda lisatakse vette vastavalt vajalikule kogusele.

Eks sa katseta ja vaata mis saab. Hoiame pöialt.


Üles
 [ 21 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver