foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 29, 2009 06:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
mme kirjutas:
Mulle müüdi poest mingid helbekesed, mida ta hea isuga sööb..
Ainult ma pole päris kindel, palju seda talle anda tohin.. Vähemalt on siiamaani ilusti tagantotsast välja ka tulnud..


Kuldkalade puhul on oht neid üle sööta, mis võib samamoodi lõppeda kala surmaga. Kuldkala on alati näljane ja sa võidki teda lõpmatuseni söötma jääda. Kuldkalal nimelt ei ole magu - tal on sees üks pikk soolikas. Kõik mis eest suust sisse läheb liigub soolde, sooles see seeditakse ning pärakust väljutatakse kõik mis alles jäi. Kui kuldkala liiga üle sööta on isegi võimalik, et tal hakkab tagant otsast (pärakust) seda sama toitu seedimata välja tulema (korra olen näinud sellist asja usside söötmisega - õnneks või kalade kahjuks pold minu kalad :? ). Selline toiming on äärmiselt ohtlik.

Kuldkala on mõtekas sööta natukene hommikul ja sama natukene õhtul. Kui kala suuga veepinnal peale toidu lõppemist matsutab, siis ära anna talle süüa juurde. Ignoreeri seda näljast "pilku".

Kuldkalale pane toitu natukene, sõrmeotsast veidi. Vaata kella - kui kõik helbe klibukesedki on minutiga ära söödud siis on hea. Kui midagi jäi alles pinnale hulpima siis ära rohkem anna. Helbed kipuvad ka põhja landema ning see annab kalale päevaks lisategevust. Kuldkala on jube maias ning kaevab akvaariumi kruusa ringi umbes pool oma päevast lootes sealt veel hommikusi või õhtusi palukesi leida.


Üles
 Teema pealkiri: Kuldakala
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 29, 2009 08:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 16, 2009 10:03
Postitusi: 166
Asukoht: Tartu/Tallinn
mme kirjutas:
Okei, inimesed.. ma palusin abi, teie süüdistate. See on veidi julm. Abi ma ju palusingi selleks, et saaksin oma kalale pakkuda head elu. Mul on muidu suurem akvaarium olemas, niiet ära ma oma kala ei hakka andma. Aga tõsiselt, milleks siis müüakse kalale elamiseks kõlbmatut akvaariumi?
Ja selle kuldkala kohta, mis oli mul enne, ütles müüja, et ta elab aasta, niiet ta elas üldse kauem.



Et kes sind nagu süüdistanud on?Ja milles? :lol:


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kuldakala
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 29, 2009 08:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
undu kirjutas:
Et kes sind nagu süüdistanud on?Ja milles? :lol:


Ei ei, süüdistanud ei olegi keegi. Me tahtsime vaid aidata. Kohati täiskasvanud ei taju kui kergesti laps "soovitusi" rünnakuna võtta võib. Aga usun, et ta sai aru et on vaja suuremat akvat ja nüüd juba toimetab.

Peace O:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 06, 2009 04:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 29, 2009 01:37
Postitusi: 34
Asukoht: Harjumaa
Tahtsin teada anda, et minu kalake elab alates üleeilsest 50-liitrises akvaariumis koos oma peegelpildist sõbraga, keda ta alalõpmata taga ajab.
Pisike on millegipärast üpris arglik, mis tegelikult väga naljakas on. Toitub ilusti ja on elav, päev otsa siblib ühest akvaariumi otsast teise, närib taimi, kujundab põhjakive ja nagu mainisin, eputab oma peegelpildi ees..
Uues akvaariumis harjus kohe ära, mingit probleemi polnud.
Kass oli temast päris huvitatud, aga õnneks kardab ta vett rohkem kui midagi muud..
Kala nimeks sai MiaMo.. ja ta elab õnnelikult kuni elu lõpuni..

Aitäh, tänu teile on mu kalal hea ja ka mina natuke targem!

Mme ja MiaMo*


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 06, 2009 06:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 17, 2008 08:49
Postitusi: 61
Asukoht: läänemaa
Toitu pane näppuotsa täis üks kord päevas. Siis peaks korras olema selleks päevaks :D


Üles
 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver